Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kursy zawodowe

  • Dodano: 2021-06-09 09:30

Żyjemy w czasach, w których każdy z nas będzie zmieniał pracę średnio co 5 lat, a w tym czasie co poniektórym zdarzy się jeszcze przebranżowić kilka razy. Naturalnie w latach 80 i 70, każdy cieszył się, że miał pracę i często pracował na jednym stanowisku przez całe życie. Choć nie ma w tym nic złego, to dzisiejszy rynek pracy jest zupełnie czymś innym, porównywanie tamtych dekad z obecnymi nie ma zbyt wiele sensu. Wiele zawodów przestaje mieć na znaczeniu, a inne dopiero się tworzą i ten cykl wymiany zawodowej w pewnych aspektach gospodarki będzie ciągle widoczny. Jednak pewne zawody w przeciwieństwie do innych dają szansę na odbycie całego życia zawodowego na stanowisku pracy, na którym obowiązki nie będą ulegać drastycznym zmianom. Niemniej zmiana firmy czy zawodu, dzisiaj już nikogo nie dziwi. Większość studiów kończą osoby, które w wyuczonym zawodzie nie przepracują jednego dnia. Zdobycie perspektywistycznego fachu nie wymaga dzisiaj długoletnich szkół, a jednym z rozwiązań są Centra Szkoleniowe.

Centrum Szkolenia Zawodowego

We wszystkich analiza i raportach podkreśla się, że w pierwszej kolejności o pracę nie muszą brać się artyści czy przedstawiciele zawodów społecznie istotnych, mowa tu o psychologach czy opiece do dziecka. Tam gdzie w grę wchodzi empatia maszyna nie zastąpi człowieka, ale wedle najnowszych informacji na stronie pokazującej ryzyko zastąpienia danego zawodu komputerami, widać lekkie drgnięcie i 0% urosło o dziesiąte procenta. Czy to znaczy, że nie ma w 100% bezpiecznych zawodów? Możliwe, że tak, ale na pewno do tak ogromnych zmian nie zajdzie w cyklu naszego życia, więc wybiegając 20 czy 30 lat do przodu większość z nas nie musi obawiać się utraty pracy. 

Z drugiej strony dzisiaj jest łatwiej dokonać zmian niż kiedykolwiek. Na każdym kroku dostajemy możliwość podnoszenia własnych kwalifikacji, a specjalistyczna wiedza jest bardzo pożądana. Fach w ręku gwarantuje zdobycie wprawy, a posiadanie wielu umiejętności potwierdzonych certyfikatami znacząco podnosi konkurencyjność i pozycję podczas negocjacji stawki.

To właśnie dokumenty od istotnych organizacji są istotne, w przypadku prac fizycznych najbardziej cenione są certyfikaty UDT i SEP, które mają znaczenie nie tylko w Polsce, ale i Europie. Dzięki zdaniu odpowiednich egzaminów uzyskuje się uprawnienia do obsługi danych maszyn/narzędzi. Pracodawcy chcą mieć w swoich zespołach ludzi, którzy mają uprawnienia do wykonywania danego zawodu. Dzisiaj praca bez uprawnień mało gdzie przechodzi i jest wysoce nie zalecana. Zdobycie certyfikatu to jedno, ale gdzie zdobyć wiedzę, która pozwoli zaliczyć egzamin?

Z pomocą przychodzą ośrodki doszkonalenia Zawodowego, takie jak Centrum Szkolenia Omega, prowadzący kursy zawodowe na Śląsku. Firma funkcjonuje w regionie od wielu lat na przestrzeni, których bardzo szybko zdołała sobie wypracować uznanie klientów, głównie za sprawą profesjonalizmu i wysokiej zdawalności przekraczającej 95%. Ośrodek prowadzi zarówno kursy jak i organizuje egzaminy pod egidą komisji uprawnionych do przeprowadzania egzaminów UDT albo SEP. 

Kursy zawodowe

Na co dzień, wiele osób nie rozmyśla nad tym czy do obsługi danego urządzenia wymagane są specjalne uprawnienia, a prawda jest taka, że wiele urządzeń a w szczególności pojazdów wymaga posiadania certyfikatu. JEszcze na początku tej dekady nie każda osoba pracująca na wózku widłowym miała ukończone szkolenie z obsługi wózka nie mówiąc już o zdaniu egzaminu. Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić magazyn, na którym wózkiem porusza się osoba bez przeszklenia. 

Kursy zawodowe z zakresu UDT dotyczą urządzeń dozoru technicznego wśród, których znajdują się wspomniane wózki, ale również suwnice czy wciągarek. Dokładna lista urządzeń podlegających pod UDT opisana jest w ustawie. Uprawnienia SEP dotyczą natomiast osób mających styczność z urządzeniami energetycznymi, wyróżniamy uprawnienia G1, G2 i G3, dokładnie można poczytać o nich na stronie https://www.oszomega.pl/

Inwestycja w samego siebie jest najlepszą z inwestycji i w tym wypadku nie jest to jeden z tych wyświechtanych sloganów. Sprawdź czy znajdziesz kursy zawodowe dla siebie i rozpocznij nową drogę zawodową.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.