Wiadomości z Rudy Śląskiej

Najlepsze kredyty dla dobrych klientów

  • Dodano: 2020-04-29 14:45

Kosztowny remont domku letniego za miastem, a może nowy motocykl na weekendowe wypady? Te i inne podobne pragnienia często trudno zrealizować, gdy zarabia się przeciętnie, a oszczędności nie są zbyt duże. Warto jednak realizować swoje pragnienia, póki mamy na to czas oraz siły. Pomocnym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się pozyskanie kredytu gotówkowego w banku lub firmie finansowej. Pożyczka taka umożliwi nam realizację marzenia prawie natychmiast, a my będziemy jedynie spłacali stałą ratę, łatwą do pokrycia z naszych comiesięcznych dochodów. Jest to pomysł, który na pewno warto uwzględnić w naszych rozważaniach, a być może – wprowadzić go w życie przy najbliższej nadarzającej się po temu okazji.

1. Chcesz pożyczyć – śledź rankingi

2. Powoli do celu

3. Z kredytem za pan brat

Chcesz pożyczyć – śledź rankingi

Co należy zrobić przed wzięciem pożyczki? Ano – przede wszystkim – zapoznać się z rankingiem najepszych kredytów . Pomoże to nam na pewno w podjęciu odpowiedniej decyzji, dzięki której wybierzemy dobrze oprocentowany kredyt. Rankingi takie bez trudu znajdziemy na stronach firm zajmujących się tego typu ofertami w Internecie. Mają one wielką zaletę, gdyż w jednej przejrzystej tabeli zestawiają propozycje kredytów, które możemy uzyskać u różnych podmiotów finansowych. Bez trudu prześledzimy, jaką kwotę możemy potencjalnie pozyskać, na jakich warunkach oraz ile ostatecznie będziemy musieli oddać bankowi. Kredyt taki ma tę zaletę, że nie musimy spowiadać się pożyczkodawcy, na co zamierzamy go przeznaczyć. Po prostu bierzemy pożyczkę oraz wydajemy na to, czego akuratnie potrzebujemy.

Powoli do celu

Pozyskanie kredytu przez Internet nie powinno być sprawą trudną. Wystarczy mieć ukończone osiemnaście lat, być obywatelem polskim, posiadać konto w banku, mieć stabilne zatrudnienie, a także przejrzystą historię kredytową. Oczywiście ostateczną decyzję o przyznaniu nam tej pożyczki, lub nie, każdorazowo podejmie bank. Zostaniemy na pewno prześwietleni w Biurze Informacji Kredytowej lub w innych tego typu rejestrach, jak chociażby BIG. Kredyty gotówkowe są dla banków bardziej ryzykowne niż pożyczki mieszkaniowe, gdzie zastawem jest nabywane przez nas mieszkanie lub dom. Jeśli więc przejdziemy ten etap weryfikacyjny, nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem kredytu. Pozostaje tylko poczekać na pozytywną decyzję.

Z kredytem za pan brat

Wspólnie z bankiem ustalimy także ilość rat oraz kwotę, jaką comiesięcznie będziemy spłacać. Za przyznanie takiego kredytu czasami pobierane są niewielkie prowizje, które oczywiście musimy pokryć. Podnoszą więc one jednorazowo koszt pożyczki. Istotną dla nas sprawą będzie także wysokość RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Sumy Oprocentowania. Im wyższe RRSO, tym droższy kredyt. Aczkolwiek nie zawsze najniższa stopa procentowa świadczy o tym, że dany kredyt będzie najtańszy. Czasem opłaty dodatkowe mogą skutecznie zawyżyć koszt pożyczki. Zawsze więc dokładnie pytajmy o szczegóły i wszelkie koszty. Kto pyta – oszczędza. Dobrym sposobem może być także skorzystanie z kalkulatorów kredytowych dostępnych online na różnych stronach. Dzięki nim błyskawicznie sprawdzimy koszta pożyczki bez wychodzenia z domu. Da to nam pewność, że wybraliśmy najlepszą ofertę. Dobrze też jest sprawdzić, co jest w stanie zaoferować nam nasz bank, w którym aktualnie posiadamy konto. Czasami możemy dzięki temu otrzymać lepszą propozycję niż oficjalne rynkowe rozwiązania. Im więcej możliwości sprawdzimy, tym większa jest pewność, że wybierzemy to, co najlepsze dla naszej kieszeni.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.