RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Owocne spotkanie "Rudzioli" z "Profilami"

 • Dodano: 2022-07-12 06:00, aktualizacja: 2022-07-19 12:06

8 lipca, w miłej, piątkowej atmosferze, w siedzibie „Rudzioli”, czyli piłkarzy KS „Slavia” przy ul. Ernesta Pohla, odbyło się spotkanie działaczy klubu z kierownictwem Huty Pokój Profile oraz przedstawicielami związków zawodowych NSZZ Solidarność i KM WZZ  Sierpień ‘80, działających w tej firmie.

Omawiano kwestie form współpracy, jaką można by podjąć w tym roku i ewentualnie rozwinąć w latach kolejnych. Jak wiadomo Slavia Ruda Śląska jest jednym z najstarszych klubów sportowych w naszym mieście. Klub powstał w roku 1919, na bazie założonego rok wcześniej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, jako Strzała Ruda, a od 1925 roku działał już pod szyldem KS „Slavia” Ruda Śląska.

Różne koleje losu stały się udziałem klubu przez dziesięciolecia, nie zmieni to jednak faktu, że związane z nim były tak znaczące postaci polskiej piłki nożnej jak Ernest Pohl czy Władysław Jan Żmuda, a w latach 60. na meczach Slavii pojawiało się ponad 10 tyś. widzów!

Szczytowym osiągnięciem zespołu było zajęcie 6 miejsca na zapleczu ekstraklasy w roku 1962. Obecnie KS Slavia – tak samo zresztą jak i pozostałe rudzkie kluby piłkarskie – boryka się ze sporymi trudnościami. Ruda Śląska jest bowiem jedynym na Górnym Śląsku miastem, gdzie obiekty są własnością klubów piłkarskich, a więc są też przez nie utrzymywane. Wszelkie zainteresowanie firm i inicjatywy dotyczące współpracy z klubami funkcjonującymi w naszym mieście, stają się zatem bardzo cenne. Dlatego też w spotkaniu, poza prezesami, Slavii Ruda Śląska - Jackiem Dudką oraz Huty Pokój Profile – Zbigniewem Przebindowskim, wziął również udział poseł Marek Wesoły, rdzenny rudzianin, piłkarski kibic i wielki orędownik rozwoju rudzkiego sportu.

Ostatecznym efektem spotkania, ku zadowoleniu obu stron, stało się podpisanie umowy o wykorzystaniu obiektu i internetowych kanałów społecznościowych klubu do promocji i reklamy wizerunkowej Huty Pokój Profile, a także wyrażenie intencji w kwestii ewentualnego objęcia klubu działaniami sponsorskimi w przyszłości.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (4)    dodaj

 • Fryna

  A CZEMU TO HUTA POKÓJ I HUTA POKÓJ PROFILE NIE ZAINTERESUJE SIĘ SWOIM KLUBEM W SWOJEJ DZIELNICY CZYLI POGOŃ !!!!???PRZEZ CAŁE LATA HUTA BYŁA ZWIĄZANA Z TYM KLUBEM!!! NAWET POGOŃ W SWOIM HERBIE MA KOŁO ZĘBATE CZYLI HUTNICZY ELEMENT!!!

 • lach

  BrAWO ! oby Slavia się rozwijała

 • Ryl

  PIS obiecuje. Koniec Slavii! Szkoda.

 • Hanys

  Jest wesoły będzie wesoła klęska. PiS wszędzie się pcha a wesoły już kampanię rozpoczął.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.