Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ranking kredytów gotówkowych - 3 sposoby na mniejsze raty w każdym miesiącu

  • Dodano: 2021-06-11 11:45

Po kredyt gotówkowy sięga coraz więcej osób, zachęconych dogodnymi warunkami jego udzielania oraz niskim oprocentowaniem. Jak jednak wybrać ten, przy który raty będą najniższe? Nie wystarczy patrzyć jedynie na oprocentowanie kredytu, wpływ na wysokość rat ma również kilka innych czynników. W gąszczu ofert banków można się łatwo zagubić, dlatego dobrze jest skorzystać z dostępnych narzędzi które pozwolą na dokonanie dobrego wyboru. Jednym z nich, z którego warto skorzystać, jest ranking kredytów gotówkowych, w którym znajduje się zastawienie ofert kredytowych różnych banków oraz warunki, na jakich są udzielane. Jak optymalnie wykorzystać jego możliwości?

  1. Ranking kredytów gotówkowych – dlaczego warto skorzystać?
  2. Co oferuje ranking kredytów gotówkowych?
  3. Kalkulator kredytów gotówkowych

 Ranking kredytów gotówkowych – dlaczego warto skorzystać?

 Ranking kredytów gotówkowych to dobry sposób na znalezienie idealnej oferty przeznaczonej dla osób, które w ten sposób chcą podreperować budżet domowy lub planują jakiś większy zakup. Kredyt gotówkowy to korzystny sposób na sfinansowanie potrzeb, a ze względu na fakt, iż obecnie stopy procentowe są na rekordowo niskim poziomie, także oprocentowanie zobowiązań finansowych jest bardzo korzystne dla konsumenta. Dzięki możliwościom, jakie daje ranking kredytów gotówkowych, łatwo znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę, co pozwala na jeszcze większe oszczędności i takie zaplanowanie spłaty kredytu, by zanadto nie obciążać domowego budżetu. Ranking taki jest na bieżąco aktualizowany, dlatego można być pewnym, iż nie zostaniemy zaskoczeni i podpiszemy optymalną dla naszych możliwości umowę z bankiem.

 Co oferuje ranking kredytów gotówkowych?

 Ranking kredytów gotówkowych to lista banków, oferujących klientom kredyty gotówkowe, oraz oferowane przez nie warunki ich udzielenia. Trudno odpowiedzieć na pytanie, która z ofert jest najkorzystniejsza, gdyż zależy to od wielu czynników. Z rankingu możemy dowiedzieć się, jakie jest oprocentowanie samego kredytu, ile wynosi prowizja banku za jego udzielenie i jaka będzie prawdopodobnie wysokość raty. Najważniejszym parametrem, jakim powinniśmy się zainteresować, jest tak zwany RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. W rankingu przedstawiony jest całkowity koszt kredytu dla przykładowej sumy oraz kwota odsetek, jakie będziemy musieli spłacić. To, jaka będzie wysokość raty w danym banku możemy łatwo wyliczyć, wykorzystując kalkulator kredytów gotówkowych.

 Kalkulator kredytów gotówkowych

 Kalkulator kredytów gotówkowych to narzędzie, dzięki któremu wstępnie możemy wyliczyć wysokość raty w zależności od tego, jaka kwotę chcemy pożyczyć lub jak długo zamierzamy ją spłacać. W zależności od naszych możliwości możemy zaplanować spłatę kredytu w krótkim czasie przy wyższych ratach lub przeciwnie – comiesięczne raty będą bardzo niskie, ale czas spłaty wydłuży się nawet do kilkudziesięciu miesięcy. Wypełniając kilka okienek w kalkulatorze kredytów gotówkowych możemy wstępnie przetestować każdą opcję i wybrać tę, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Możemy również zaobserwować, jak będą zmieniać się te parametry w zależności od oferty banku. Wpływ na wysokość raty może mieć także obniżenie prowizji bankowej – opcja taka oferowana jest klientom z dobrą historią kredytową. Uwzględniając wszystkie czynniki, za pomocą kalkulatora możemy ustalić przykładowy harmonogram spłaty rat i zobaczyć, jak będzie rozkładać się ich wysokość w zależności od długości okresu spłaty. Kalkulator kredytów gotówkowych, w połączeniu z rankingiem to bardzo przydatne narzędzia, dzięki którym zaoszczędzić można sporą kwotę i zmniejszyć wysokość rat, warto więc z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.