Wiadomości z Rudy Śląskiej

Recenzja platformy Fortissio. Czy broker jest odpowiedni dla początkujących inwestorów?

 • Dodano: 2023-03-17 08:00, aktualizacja: 2023-03-24 10:24

Zastanawiasz się, czy warto założyć konto na platformie Fortissio? Na co zwrócić uwagę? Jak przygotować się do pierwszej inwestycji? Czy broker zapewnia bezpieczeństwo dla Twoich pieniędzy i danych osobowych? Spróbowaliśmy odpowiedzieć na te pytania.

Początkujący, ale i profesjonalni inwestorzy poszukują platformy handlowej, dzięki której zwiększą szansę na zyski podczas transakcji. Jednym z najczęściej polecanych brokerów w Polsce jest Fortissio. Skąd to wiemy? Przeczytaliśmy wiele opinii użytkowników. W większości są pozytywne, dlatego postanowiliśmy sprawdzić ich wiarygodność.

Zastanawiasz się, czy warto założyć konto na platformie Fortissio? Na co zwrócić uwagę? Jak przygotować się do pierwszej inwestycji? Czy broker zapewnia bezpieczeństwo dla Twoich pieniędzy i danych osobowych? Spróbowaliśmy odpowiedzieć na te pytania.

Sprawdź, co ustaliliśmy. Dzięki nam dowiesz się, jak wygląda oferta brokera Fortissio, do kogo jest skierowana i jak przebiega proces rejestracji konta nowego użytkownika.

Oferta brokera Fortissio. Czym wyróżnia się na tle innych platform brokerskich?

Broker Fortissio ma bogatą ofertę narzędzi i aktywów, które kieruje do początkujących, średniozaawansowanych i bardzo doświadczonych inwestorów. Użytkownicy doceniają różnorodność funkcji, które można z łatwością dopasować do wymagań i umiejętności handlowców.

Platforma funkcjonuje w Polsce od dłuższego czasu i zebrała grono wielu klientów. Stale dołączają nowi inwestorzy, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań podczas handlu. 

Jednym z najczęściej wymienianych zalet brokera jest intuicyjny interfejs strony internetowej i dwa rodzaje platformy: PROfit i PROfit mobile. Pierwsza jest przeznaczona do użytku na komputerach i laptopach, druga natomiast sprawdzi się na urządzeniach mobilnych. To idealny sposób na handel “w biegu”, np. podczas zakupów.

Oto podsumowanie składników oferty brokera Fortissio. Znajdziesz je poniżej:

 1. Fortissio oferuje swoim użytkownikom ponad 230 instrumentów finansowych.
 2. Platforma pozwala inwestorom śledzić wszystkie najważniejsze wydarzenia na rynkach finansowych. Broker gwarantuje, że otrzymasz każdą, istotną informację, która może mieć wpływ na Twoją decyzję inwestycyjną. 
 3. Fortissio dostarczy Ci wyniki analiz rynku i powiadomienia dotyczące najlepszych okazji do inwestowania.
 4. Broker oferuje pomoc profesjonalnych pracowników Działu Wsparcia, którzy odpowiadają na pytania przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 5. Użytkownicy nie muszą samodzielnie aktualizować platformy. Aktualizacje są wykonywane automatycznie.
 6. Fortissio nie wprowadza ograniczeń dotyczących lokalizacji. To oznacza, że każdy inwestor może założyć swoje konto i rozpocząć inwestowanie.

Jeśli opis oferty brzmi obiecująco i chcesz poznać szczegółowe informacje, czytaj dalej. Podczas pisania recenzji omówiliśmy funkcjonowanie brokera Fortissio.

Jakimi aktywami można handlować na platformie Fortissio?

Dzięki brokerowi Fortissio, inwestorzy będą mogli handlować na rynku Forex, czyli przeprowadzą transakcję z walutami. W ofercie znajduje się ogromna ilość walut, tych najpopularniejszych oraz tych bardziej egzotycznych.

Kolejną opcją handlu jest inwestowanie w kontrakty CFD. Zalecamy, aby ten rodzaj inwestowania przeznaczyć wyłącznie dla zaawansowanych inwestorów. Handel kontraktami CFD jest bardzo ryzykowny i wymaga dużej wiedzy. 

Broker Fortissio umożliwia także inwestowanie w surowce, towary rolne, metale szlachetne oraz naturalne zasoby energetyczne.

Jak widzisz, platforma ma szeroką ofertę aktywów, dzięki czemu z łatwością zdywersyfikujesz swój portfel. To ważne, ponieważ różnorodność aktywów zwiększa szansę na zyski.

Powinieneś pamiętać, że każda inwestycja jest mniej lub bardziej ryzykowna. Żadna, nawet najlepsza platforma, nie może zagwarantować Ci 100% zysków. Zasada jest prosta: nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić.

Profesjonalne narzędzia handlowe. Czy są dostosowane do umiejętności i doświadczenia wszystkich inwestorów?

Co wyróżnia platformę brokerską Fortissio na tle innych? Profesjonalne narzędzia handlowe, z których korzystają najlepsi inwestorzy na świecie. 

Autochartist - najpopularniejsze narzędzie wśród inwestorów z całego świata

Jednym z narzędzi, które wzbudza wiele pozytywnych emocji wśród użytkowników jest Autochartist. Oto funkcje, z których każdy inwestor chce skorzystać:

 1. Autochartist przeprowadza profesjonalną analizę zmienności i informuje użytkownika o wnioskach z badań. Co to dla Ciebie oznacza? Otrzymujesz wiedzę na temat niestabilności rynków i odpowiednich momentach na wejście i wyjście transakcji.
 2. Autochartist przeprowadza inny rodzaj analizy, tym razem jest to analiza techniczna. Użytkownicy otrzymują kolejne źródło cennych informacji, takie jak wykresy, prognozowane ruchy na rynku, linie wsparcia i oporu.
 3. Inwestorzy mogą liczyć na codzienną porcję raportów z sytuacji na rynkach, wiadomości o istotnych wydarzeniach mogących wpłynąć na trendy i wyniki codziennych analiz.
 4. Dzięki filtrom prawdopodobieństwa ocenisz sytuację na rynku i porównasz ją ze swoimi przypuszczeniami. Zmienisz lub dopasujesz odpowiednią strategię handlową.

Trading Insider  - jakie strategie handlowe są wybierane przez innych inwestorów?

Jedną z często wybieranych funkcji na platformach handlowych jest Trading Insider. Dzięki niemu, użytkownicy mogą obserwować ruchy i trendy panujące wśród innych handlowców. Należy jednak pamiętać, że broker Fortissio nie ponosi odpowiedzialności za te informacje, ani nie przeprowadza ich weryfikacji. Korzystasz z tego narzędzia na własną odpowiedzialność.

Poranna porcja wiadomości rynkowych w formie SMS

Każdy użytkownik, który otworzy konto na platformie Fortissio, może liczyć na codzienną porcję wiadomości SMS z informacją o najważniejszych wydarzeniach rynkowych. Powiadomienia są cennym źródłem wiedzy, ponieważ w każdej chwili będziesz mógł zweryfikować wybraną strategią handlową i zmienić ją na bardziej odpowiednią.

Standardy bezpieczeństwa przestrzegane na platformie Fortissio

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących inwestowania jest bezpieczeństwo zarówno danych osobowych inwestorów jak i ich pieniędzy. W naszej recenzji nie mogło zabraknąć sekcji dotyczącej zabezpieczeń stosowanych przez brokera Fortissio.

Na oficjalnej stronie internetowej brokera, możemy przeczytać, że Fortissio dba o bezpieczeństwo wszystkich, zarejestrowanych użytkowników. Firma przestrzega dobrych praktyk biznesowych, a profesjonalna pomoc obsługi klienta udziela odpowiedzi przez 5 dni w tygodniu.

Na pewno zastanawiasz się, w jaki sposób Fortissio przechowuje dane osobowe i wpłacone pieniądze. Broker gwarantuje, że wszystko odbywa się zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa.

Pieniądze wpłacone przez użytkowników są deponowane na oddzielnych kontach. Dzięki temu nie mieszają się z finansami spółki. Konta są zabezpieczone szyfrowaniem, a sama platforma jest chroniona przed atakami hakerów. 

Wszystkie istotne informacje znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej brokera. Dowiadujemy się z niej, że Fortissio należy do Vie Finance A.E.P.E.Y. S.A., spółki licencjonowanej i regulowanej przez HCMC (licencja nr 4/792 / 20.07.2017) oraz Generalny Rejestr Handlowy: 122000301000. 4, 28th Octovriou street, Maroussi 15124, Ateny, Grecja.

Broker jest nadzorowany przez europejskie urzędy, w tym Grecką Komisję Rynku Kapitałowego. 

Kolejną ważną kwestią jest to, że Fortissio należy do Funduszu Odszkodowawczego Inwestorów. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników, ponieważ oznacza, że klienci mogą w każdej chwili wypłacić swoje pieniądze i są zabezpieczeni na wypadek bankructwa spółki. Fortissio zostało zobowiązane do wypłaty odszkodowań w przypadku niespełnienia warunków umowy.

Proces rejestracji konta nowego użytkownika na platformie brokerskiej Fortissio

Zespół Fortissio twierdzi, że proces rejestracji konta nowego użytkownika przebiega sprawnie i szybko. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście zajmie to kilka minut.

 1. Wejdź na oficjalną stronę internetową Fortissio i kliknij w przycisk rejestracji konta.
 2. Uzupełnij formularz, wpisując swoje dane osobowe: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, kod weryfikacyjny i hasło.
 3. Prześlij dowód tożsamości, aby zweryfikować swoją tożsamość.
 4. Wpłać minimalny depozyt w wysokości 200 EUR. Wybierz rodzaj konta, które chcesz otworzyć.
 5. Rozpocznij handel w wersji demonstracyjnej lub inwestowanie na żywo.

Jak skontaktować się z brokerem Fortissio? Formy kontaktu z obsługą klienta

Jeśli chcesz skontaktować się z brokerem Fortissio, wejdź na oficjalną stronę internetową. W zakładce “Skontaktuj się z nami”, znajdziesz kilka form kontaktu:

 • za pomocą formularza kontaktowego;
 • adresu e-mailowego;
 • numeru telefonu;
 • numeru telefonu na WhatsApp.

 Warto dodać, że obsługa klienta działa od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00-20:00.

Opinie użytkowników

Platforma Fortissio cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Znaleźliśmy je na wielu forach internetowych i w mediach społecznościowych. 

Klienci doceniają profesjonalną pomoc obsługi, szeroką ofertę aktywów i narzędzi handlowych oraz wiele rodzajów kont. Inwestorzy są zadowoleni z funkcji dostosowanych do poziomu doświadczenia i umiejętności.

Sprawdziliśmy, co traderzy oceniają najczęściej w swoich komentarzach:

 • Użytkownicy doceniają profesjonalne wsparcie obsługi klienta, które jest dostępne przez 5 dni w tygodniu;
 • Inwestorzy nie muszą szukać aktualizacji platformy, ponieważ Fortissio robi to w automatyczny sposób;
 • Broker Fortissio przygotował platformę w aż 6 wersjach językowych;
 • Użytkownicy mogą liczyć na codzienne wiadomości dotyczące sytuacji na rynku, alerty w formie SMSów oraz najbardziej profesjonalne narzędzia do handlu;
 • Bogata oferta zawiera nawet 200 aktywów;;
 • Platforma jest dostępna w wersji przeglądarkowej i mobilnej, idealnej do handlu “w biegu”;
 • Fortissio przestrzega wszelkich standardów bezpieczeństwa, dba o ochronę danych osobowych i finansów wpłaconych przez swoich użytkowników.

Podsumowanie recenzji platformy brokerskiej Fortissio

Naszą recenzję brokera Fortissio rozpoczęliśmy od analizy oferty przedstawionej na oficjalnej stronie internetowej. Przeczytaliśmy wiele opinii użytkowników, którzy podzielili się swoimi uwagami na forach internetowych i w mediach społecznościowych. Większość komentarzy jest pozytywna, a my, możemy się zgodzić z nimi w 100%.

Jeśli szukasz profesjonalnej platformy brokerskiej, Fortissio jest dobrym rozwiązaniem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.