RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Serwis samochodów Dacia, dlaczego ASO, a nie lokalny mechanik?

  • Dodano: 2022-06-22 07:00, aktualizacja: 2022-06-27 06:11

Każdy posiadacz samochodu Dacia chciałby się cieszyć jego doskonałym stanem technicznym przez długie lata. Z tego też powodu często w jego głowie pojawia się pytanie, czy w razie naprawy udać się do Autoryzowanego Serwisu Dacia czy do najbliższego, lokalnego mechanika?

Wysoka jakość usług w ASO w dobrej cenie

Popularnie nazywane ASO to Autoryzowane Stacje Obsługi. Kojarzą się one z bardzo wysokimi cenami świadczonych usług. Okazuje się, że w praktyce jednak wcale nie są takie drogie. Samochód Dacia w Autoryzowanym Serwisie trafia w ręce odpowiednio wykwalifikowanych fachowców, którzy przechodzą regularne szkolenia prowadzone przez koncern. Dzięki temu posiadają znacznie większą wiedzę niż pracownicy lokalnych warsztatów. Są w stanie trafnie zdiagnozować usterki i szybko je usunąć a w razie wątpliwości, mają możliwość odbycia konsultacji z inżynierami u producenta Dacii. Jest to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu, która również ma swoją cenę.

Oryginalne części zamienne w ASO Dacia

ASO Dacia muszą spełniać standardy, jakie narzuca im producent aut. Są one regularnie kontrolowane,  w tym przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek niedopatrzeniu. Serwisy muszą w swojej pracy korzystać z określonych urządzeń diagnostycznych. Nawet dokumenty serwisowe muszą być wypełniane według konkretnych wzorów. Ponadto serwisy ASO mają dostęp do najnowocześniejszych technologii podczas dokonywania napraw a przy tym muszą bazować wyłącznie na oryginalnym częściach zamiennych. Owszem, kosztują one więcej niż tańsze zamienniki łatwo dostępne na rynku, natomiast charakteryzują się nieporównywalnie dłuższą żywotnością i trwałością. Dzięki temu, w dłuższej perspektywie czasu okazują się być częściami tańszymi, gdyż nie wymagają tak częstej wymiany a tym samym nasze wizyty w warsztacie są rzadsze.

Szeroki zakres usług w ASO Dacia

ASO Dacia oferują niezwykle szeroki zakres świadczonych usług. Można się tam udać celem naprawy pojazdu, wykonania przeglądu okresowego lub niezbędnego badania technicznego. Wbrew pozorom odbywają się tutaj nie tylko naprawy w okresie gwarancyjnym, ale również po jego upływie. Udając się do serwisu Dacia na Śląsku można również nabyć oryginalne części i akcesoria do samochodów Dacia a także wszelkie oleje i płyny eksploatacyjne.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.