Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sprawdzamy nowe mieszkania w Bytomiu - dlaczego warto zamieszkać na Osiedlu Bolko?

  • Dodano: 2021-06-22 09:15

Jeżeli jesteś zainteresowany nowymi mieszkaniami w Bytomiu i planujesz w najbliższym czasie zakup takiego lokum, powinieneś dokładnie przyjrzeć się nowo powstającemu Osiedlu Bolko. W tym tekście dowiesz się  ile kosztują nowe mieszkania w Bytomiu,  jakie typy mieszkań przygotowali architekci oraz zalety życia  w tym miejscu!

Zanim przejdziemy jednak do analizowania zalet mieszkania na Osiedlu Bolko, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami związanymi z tym miejscem.

Osiedle Bolko – co warto wiedzieć?

Kompleksowe i całkowicie nowe osiedle powstaje na dzielnicy Rozbark, w pobliżu granicy z Piekarami Śląskimi. Zaprojektowała je pracownia Medusa Group w Bytomiu. To oni przygotowali projekt m.in. najwyższej budowli w Katowicach – biurowca KTW II  czy Osiedla Glivia w Gliwicach.

Osiedle Bolko ma w swojej ofercie nowe mieszkania w Bytomiu, w formie domków szeregowych. Już w pierwszym etapie projektu ma powstać łącznie 46 mieszkań. Ich budowa ruszyła już kilka miesięcy temu i trwa nieustannie. Dla mieszkańców dostępne są aktualnie trzy typy lokali  – M3 ( trzypokojowe) , M4 (czteropokojowe)  i M5 ( pięciopokojowe). 

Jak podają twórcy inwestycji, bytomskie osiedle będzie charakteryzowało się dużą dozą zieleni oraz przestrzeni, w której każdy mieszkaniec z łatwością zrelaksuje się i odpocznie. Co więcej, umiejscowienie osiedla umożliwia błyskawiczny wyjazd poza miasto – jest zlokalizowane w pobliżu autostrady A1, a także tras wylotowych w kierunku  Katowic, Gliwic czy Rybnika. Mieszkańcy błyskawicznie dojadą do pracy oraz na wakacje. 

Mieszkania mają swoją enklawę

Jak już wspomnieliśmy, Osiedle Bolko daje nam na ten moment możliwość zakupu trzech typów mieszkań. Mieszkania trzypokojowe - M3 - mają powierzchnię 54,23 m kw., czteropokojowe - M4 -  80,03 m. kw., a największe, pięciopokojowe- M5-  to aż 120,89 m kw. Na pierwszy rzut oka widać więc już, że pomysłodawcy odeszli od tworzenia małych przestrzeni, a skupili się raczej  na różnych potrzebach nowych mieszkańców. Idealną przestrzeń do życia zjadą więc tutaj duże rodziny i single.

Każde mieszkanie ma dodatkową przestrzeń zewnętrzną. Parterowe M3 posiadają ogródki z tarasem. M4 -  mieszkania dwupoziomowe, mają dostęp do dwóch tarasów. Z kolei największe M5 - pięciopokojowe są aż trzy poziomowe, z ogródkiem i dwoma tarasami. To z pewnością zadowoli wszystkie osoby, ceniące sobie dużą przestrzeń. 

Jakie są ceny mieszkań na Osiedlu Bolko?

Warto podkreślić, że zaletą mieszkań na Osiedlu Bolko jest ich cena. Mimo wysokiego standardu, ciekawej okolicy i bardzo dobrej lokalizacji, proponowana  kwota za metr kwadratowy  (nawet za najdroższe lokum) oscyluje w granicach 5000 złotych za metr kwadratowy.  To idealna alternatywa dla drogich mieszkań np. w Katowicach.

Przykładowo M3 można kupić już za 4900 złotych za metr, a cała wartość mieszkania to koszt od 265 do 282 tysięcy złotych. Większe (M4) można mieć już za 4600 złotych za metr, a cała inwestycja kosztuje od 368 do 392 tys. zł. Najniższa cena za metr w przypadku pięciopokojowych mieszkań to 4875 zł, a całkowita wartość takiego lokum to aktualnie 589 tysięcy złotych.

Analizując ceny mieszkań na Śląsku (ale również patrząc przez ogólnopolski pryzmat) z pewnością warto docenić atrakcyjną cenę i poszukać mieszkania idealnego dla siebie.

Jak widzisz, Osiedle Bolko ma wiele zalet, a wśród nich jest między innymi zielona okolica, dobra lokalizacja, wielkość mieszkań i stosunkowo niska cena za metr. To świetne miejsce dla tych, którzy chcą zamieszkać z dala od zgiełku, a jednak mając wszystko, czego potrzeba w zasięgu ręki. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.