Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tani kredyt gotówkowy

  • Dodano: 2021-12-15 11:45, aktualizacja: 2021-12-22 07:47

W trudnych sytuacjach finansowych każdy szuka korzystnej opcji, która umożliwi mu pokrycie ważnych wydatków, czy spłacenie zaległych rat zobowiązań. Gdy brakuje nam pieniędzy, warto sprawdzić tani kredyt gotówkowy, który podbuduje nasz budżet, jednocześnie nie wymagając zbyt wysokich kosztów.

Gdzie jest dostępne takie rozwiązanie i kto może z niego skorzystać? Dobry tani kredyt gotówkowy jest możliwy do wzięcia dla każdego, kto posiada zdolność kredytową.

Co to jest tani kredyt gotówkowy? 

Bardzo często wydaje się nam, że wszelkiego rodzaju zobowiązania bankowe cechują się wysokimi kosztami. Jednak, jak się okazuje, na rynku bez problemu znajdziemy tani kredyt gotówkowy, który możemy zaciągnąć od ręki. Taka opcja jest oferowana przez większość banków, a uzyskane środki możemy przeznaczyć na dowolny cel. Dzięki temu jest to jeden z najlepszych sposobów odratowania sytuacji materialnej, zwłaszcza gdy mamy niespłacone raty innych pożyczek lub spóźniamy się z zapłatą ważnych rachunków. 

Kto może wziąć tani kredyt gotówkowy?

Tani kredyt gotówkowy online nie jest dostępny dla każdej zainteresowanej osoby. Nie musimy jednak obawiać się bardzo surowych wymogów i problemów z otrzymaniem wsparcia finansowego. Najważniejsze jest posiadanie zdolności kredytowej. Jeśli jest ona na stabilnym poziomie, bank wyda pozytywną decyzję kredytową. Pamiętajmy, że na jej wysokość ostatecznie ma wpływ wiele czynników. Istnieją jednak najważniejsze elementy, które banki biorą pod uwagę.

Przede wszystkim, tani kredyt gotówkowy mogą zaciągnąć osoby pełnoletnie, z polskim obywatelstwem i stałym adresem zamieszkania. Dodatkowo, konieczne jest posiadanie dowodu osobistego i konta w banku. Jest to niezbędne, aby bank zweryfikował naszą tożsamość i sprawdził wiarygodność.

Kredyt tani gotówkowy. Zdolność kredytowa 

Jak wspomniano, tani kredyt gotówkowy mogą zaciągnąć wyłącznie klienci ze zdolnością kredytową. Chodzi tutaj przede wszystkim o stabilną sytuację finansową. Banki zwracają uwagę na płynność dochodów, które powinny być regularne, a ich wysokość musi umożliwiać bezproblemową spłatę raty. Najlepiej, gdy kredytobiorca pracuje w oparciu o umowę o pracę lub prowadzi własną działalność gospodarczą. Nie oznacza to jednak, że osoby pracujące na umowę cywilnoprawną, nie dostaną kredytu. Tani kredyt gotówkowy możemy otrzymać nawet wykonując prace na umowę o dzieło, musimy jednak wykazać regularność zarobków. W tym celu bank może wymagać dołączenia do wniosku wyciągów z konta, zaświadczenia od pracodawcy, deklaracji podatkowych, czy też odpisu umowy.

Dodatkowo, jeśli chodzi o zdolność kredytową, bierze się pod uwagę spłatę poprzednich zobowiązań. Aby sprawdzić tę kwestię, banki pobierają raport z BIK-u i analizują naszą historię kredytową. Możemy samodzielnie sprawdzić, jak aktualnie wygląda nasz scoring, jeszcze przed złożeniem wniosku o tani kredyt gotówkowy. Wystarczy wysłać wniosek o wygenerowanie raportu na stronie Biura Informacji Kredytowej i uiścić niewielką opłatę.

Na zdolność kredytową wpływają także: wysokość stałych wydatków, liczba osób na utrzymaniu, spłacane aktualnie zobowiązania, wpisy w bazach (np. BIG). Jeśli chcemy sprawdzić, jaką mamy zdolność i czy dostaniemy tani kredyt gotówkowy, kalkulator pomoże nam w szybkim wyliczeniu. Pamiętajmy jednak, że wynik zawsze jest orientacyjny, a banki biorą pod uwagę szereg innych elementów, nie tylko dochody i wydatki.

Gdzie wziąć dobry tani kredyt gotówkowy?

Co tak właściwie oznacza tani kredyt gotówkowy? Przede wszystkim chodzi o to, abyśmy nie zapłacili za niego zbyt wysokich kosztów. Wówczas należy w pierwszej kolejności sprawdzać, jaka jest wysokość RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania). Jest to najważniejszy wskaźnik, wyrażony w wartości procentowej, który obejmuje wszelkie opłaty kredytowe (w tym oprocentowanie czy prowizje). Dodatkowo, jeśli zależy nam na tym, aby koszty miesięczne były jak najmniejsze, warto wybierać taki kredyt, który umożliwia nam dogodne ustalenie raty. Pamiętajmy, że im dłuższy czas spłaty wybierzemy, tym mniejszą ratę płacimy co miesiąc. W znalezieniu dobrej opcji, jaką jest tani kredyt gotówkowy, porównywarka pomoże nam w mgnieniu oka. Dzięki temu wybierzemy najlepszą na rynku ofertę

Tani kredyt gotówkowy porównanie

PKO BP Kredyt gotówkowy – pożyczka gotówkowa

Kwota: 20 tys. zł.

RRSO: 7,44%

Oprocentowanie: 7,20%

Prowizja: 0%

Miesięczna rata: 480, 78 zł

Kwota do spłaty: 23 077,44 zł

BNP Paribas – kredyt gotówkowy dostępny przez internet

Kwota: 20 tys. zł.

RRSO: 8,29%

Oprocentowanie: 7,99%

Prowizja: 0%

Miesięczna rata: 488,17 zł

Kwota do spłaty: 23 431,95 zł

Citi Handlowy Pożyczka gotówkowa online dla Nowych Klientów

Tani kredyt gotówkowy online!

Kwota: 20 tys. zł.

RRSO: 9,08%

Oprocentowanie: 7,19%

Prowizja: 2,99%

Miesięczna rata: 495,06 zł

Kwota do spłaty: 23 762,90 zł

Alior Bank tani kredyt gotówkowy. Pożyczka internetowa w promocji z alertami BIK

Kredyt gotówkowy online!

Kwota: 20 tys. zł.

RRSO: 9,08%

Oprocentowanie: 7,19%

Prowizja: 3,00%

Miesięczna rata: 495,11 zł

Kwota do spłaty: 23 765,21 zł.

Santander Bank Polska promocyjny tani kredyt gotówkowy

Kwota: 20 tys. zł.

RRSO: 9,25%

Oprocentowanie: 7,20%

Prowizja: 3,29%

Miesięczna rata: 496,60 zł

Kwota do spłaty: 23 836,69 zł

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.