Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trening z prądem – na czym to polega?

  • Dodano: 2021-11-24 07:30, aktualizacja: 2021-11-24 07:44

Reklamowanie efektów treningu EMS może zabrzmieć nieco, jak próba promocji kolejnej diety cud. Jednak różnica jest zasadnicza, bo trening EMS po prostu działa, i to szybko. A dieta? Cóż, niekoniecznie.

Elektrostymulacja mięśni

O czym dokładnie mówią reklamy treningu elektrostymulacji mięśni? A choćby tyle, że zamiast ciężkiej, wielogodzinnej pracy na siłowni wystarczy 30 minut, a efekty i zmiany będą widoczne już po kilku krótkich sesjach. Tyle reklama, ale, co ciekawe, w stu procentach pokrywa się ona z opiniami, jakie o treningu EMS można usłyszeć od osób, które go robią. Sporo rzetelnej wiedzy na ten temat dostarcza materiał pod linkiem https://www.redbull.com/pl-pl/ems-trening-elektrostymulacja-miesni. Warto jednak poznać kilka faktów. O tym, że prąd może stymulować mięśnie, ludzkość wie od schyłku XVIII wieku, jednak dopiero teraz, w trzeciej dekadzie XXI wieku metoda ta stała się niezwykle popularna. Ma to swoje podstawy naukowe, ale spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: jakim cudem, trenując jedynie dwa razy w tygodniu, można uzyskać rewolucyjne wręcz efekty, na które wcześniej musieliśmy ciężko pracować miesiąc na siłowni lub w klubie fitness, odwiedzając je od trzech do czterech razy w tygodniu? EMS jako metoda elektrostymulacji mięśni istnieje w sporcie od półwiecza. W trakcie jej rozwoju i zdobywania coraz większej popularności zajmowali się nią liczni naukowcy, którzy wielokrotnie dowodzili skuteczności EMS. Rozwój technologii, dostępność sprzętu i obniżenie ceny usługi spowodowały, że jej dostępność zwiększała się z roku na rok.

Jak działa elektrostymulator mięśni?

Urządzenie do elektrostymulacji, zwane również konsolą EMS, może zastępować inny sprzęt wykorzystywany w siłowniach, jak np. maszyny z obciążeniami czy atlasy. Osoba ćwicząca ubiera specjalny kombinezon wyposażony w elektrody, przez które przechodzi prąd. Elektrody te oddziaływają bezpośrednio na nasze mięśnie, które kurczą się i wykonują taką samą pracę, jak podczas klasycznych ćwiczeń. Zalety? Osoby, które mają problem ze stawami lub kręgosłupem, nie przeciążają tych partii ciała. Ergonomiczność urządzenia pozwala wykorzystywać je w domu czy biurze, ponieważ nie zajmuje ono zbyt dużo miejsca. Konsola EMS pozwala zaangażować do pracy najważniejsze partie mięśni. To bardzo intensywna, 30-minutowa sesja, pozwalająca przez cały czas jej trwania osiągać niezwykle wysoką efektywność wykonywanych ćwiczeń. Ta unikalna cecha pozwala uzyskać niesamowite efekty, które wymienione są wyżej. Po dwóch treningach w tygodniu możemy już obserwować pierwsze zmiany w swoim organizmie. Konsoli EMS mogą używać osoby w każdym wieku, zarówno początkujące w kwestii treningów, jak i bardziej zaawansowane. Co ciekawe, przyspieszenie procesu adaptacji treningowej może pozwolić na szybkie osiągnięcie oczekiwanych efektów.


Źródło: Materiał zewnętrzny dostarczony przez partnera

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.