Wiadomości z Rudy Śląskiej

Walka z nudą w czasie epidemii? Tylko kreatywne sposoby

  • Dodano: 2020-03-19 06:15, aktualizacja: 2020-03-19 10:34

W trakcie epidemii koronawirusa wielu z Was ma więcej czasu. Część z nas może bowiem pracować z domu lub zawieszono zajęcia w szkołach czy na uczelniach.

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że to nie czas na pełną labę i nadal macie wiele obowiązków. Nie zachęcamy do lekceważenia obowiązków pracowniczych czy do rzucenia książek w kąt. Wręcz przeciwnie. Wierzymy, że zmobilizujecie się do tych niezbędnych czynności, ale zakładamy, że i tak zaoszczędzicie wiele czasu. Przecież wyjścia i spotkania towarzyskie, to nie jest dziś najlepszy pomysł. Bezpieczeństwo zdrowotne nas i naszych bliskich jest najważniejsze. 

Może jakiś kurs?

Kreatywne spędzanie czasu to wyzwanie dla nas wszystkich. Wspominaliśmy już, że studenci czy uczniowie nie powinni odkładać książek, ale może to też czas na powrót do nauki dla tych, którzy już dawno wyszli ze szkolnej ławki? W internecie znajdziemy bowiem wiele kursów online, które zdobywają coraz większą rzesze zadowolonych klientów. Bez wychodzenia z domu możemy zacząć uczyć się języków obcych, ale nie tylko. Możemy podnieść swoje kwalifikacje zawodowe związane z obecnie zajmowanym stanowiskiem lub też zastanowić się nad zmianą ścieżki zawodowej. W internecie znajdziemy np. wiele kursów programowania na każdym poziomie zaawansowania, ale tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Co ważne, w dobie koronawirusa wiele firm oferujących kursy i szkolenia, zaproponowało nowym klientom bardzo ciekawe zniżki.

Książki tak, ale...

Seriale i książki? To oczywiście może być świetny pomysł, ale ile można „zabić czasu” kolejnym kryminałem, na który i tak udawało się nam wygospodarować czas przed epidemią? Inne internetowe rozrywki również kuszą. Możliwości jest dużo mniej, bo przecież koronawirus zatrzymał wiele imprez, ale nadal można skorzystać z ciekawej oferty bukmacherskiej. Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce przygotowali darmowy zakład dla graczy. Należy pamiętać, by grać rozsądnie i traktować to jako zabawę.

Nadal możemy „odwiedzić” muzea

Epidemia zatrzymała nas w domach i wielu musiało odwołać swoje wojaże po świecie. Nie dla nas łapanie pierwszych naprawdę ciepłych powiewów wiosny na południu Europy czy prawdziwe plażowanie w Tajlandii czy Indonezji. Niestety, musimy chwilę poczekać aż granice znowu będą otwarte, a rozprzestrzenianie się koronawirusa zostanie zatrzymane. Jednak nie wszystko stracone. Nadal możemy obcować z innymi kulturami i poszerzać swoją wiedzę o nich i to mimo zamknięcia w czterech ścianach. Najsłynniejsze światowe muzea postanowiły za darmo udostępnić wirtualne spacery. Dzięki nim możemy podziwiać na ekranie naszych komputerów czy smartfonów najpiękniejsze eksponaty muzealne. Nowy Jork, Paryż czy Florencja są na wyciągnięcie naszej ręki. Co ciekawe, do akcji dołączyło też muzeum w podlubelskiej Kozłówce, które zaprasza na wędrówkę śladami PRL-u.

Planszówki? Emocje gwarantowane

Na naszej liście kreatywnych sposobów spędzania czasu nie może zabraknąć gier karcianych i planszowych. To coraz popularniejszy sposób rozrywki i w otoczeniu niemal każdego są osoby, które „grają w gry”. Świat gier planszowych. to już nie tylko „Eurobiznes” i „ Scrabble”. Kto zatrzymał się na tych tytułach może przeżyć mały szok, gdy popatrzy na ofertę sklepów z grami. Dziś mamy do dyspozycji proste gry, które w miłej i emocjonującej atmosferze pozwolą „zabić czas”, ale również bardzo ambitne pozycje. Zmuszają one do myślenia, obrania strategii i podejmowania trudnych decyzji. Wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Uwierzcie, czas spędzony nad grami na pewno zacieśni wasze więzi i wspólnie spędzone chwile będziecie bardzo miło wspominać. Ostrzegamy jednak, planszówki uzależniają.

Czas na powrót do przeszłości

A może wrócić do swojego starego hobby? Co lubiliście robić kilka czy kilkanaście lat temu? Malowaliście? Majsterkowaliście? Robiliście na drutach? Może warto wyciągnąć z czeluści szafy narzędzia, których w rękach nie mieliśmy przez bardzo długi czas? Może gdzieś tam znajdziemy kawałki materiałów czy wełny. Pewnie już naszego obrazu nie sprzedamy za miliony, a zaprojektowana sukienka nie będzie prezentowana przez najbardziej znane modelki, ale na pewno nasza głowa odpocznie w ten trudny dla wszystkich czas. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.