Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wartość Cardano dzisiaj: Gdzie kupić ADA w Polsce?

  • Dodano: 2023-03-24 10:15

Spójrzmy, jak cardano wypada na tle innych monet. Sprawdźmy, jak i gdzie kupić ADA w Polsce.

Cardano to platforma blockchain zaprojektowana do przetwarzania transakcji za pomocą dedykowanej kryptowaluty o nazwie ADA.

Platforma Cardano może obsługiwać wszystkie rodzaje transakcji, ale prawdziwym celem jest stanie się "Internetem Blockchainów". Cardano ma stworzyć ekosystem, który umożliwia bezproblemową wymianę między różnymi blockchainami.

Spójrzmy, jak cardano wypada na tle innych monet. Sprawdźmy, jak i gdzie kupić ADA w Polsce.

Czym jest Cardano?

Cardano to blockchain, a ADA to moneta, która zasila sieć Cardano. Jest to podobna sytuacja do eteru i blockchaina Ethereum.

Bitcoin jest kryptowalutą 1.0, nazywaną przez wielu “cyfrowym złotem”. Następnie jest ethereum, często określane jako krypto 2.0.

Cardano, uruchomiony w 2017 roku, to krypto 3.0. Jego celem jest poprawa funkcjonalności, której początkowo brakowało Ethereum.

Jednym z głównych zarzutów wobec bitcoina i innych popularnych kryptowalut jest to, że ich sieci blockchain, oparte na mechanizmach konsensusu proof-of-work, marnują ogromne ilości energii. Cardano wykorzystuje mechanizm konsensusu proof-of-stake, oferując bardziej zrównoważony i skalowalny blockchain.

Co to jest ADA?

ADA to kryptowaluta dla platformy Cardano. Moneta cardano nosi nazwę po Adzie Lovelace, XIX-wiecznej matematyczce znanej jako pierwsza programistka komputerowa.

Ludzie używają tokenów ADA, aby zapłacić opłaty transakcyjne za korzystanie z platformy. To również nagroda za uruchomienie systemu proof-of-stake.

Jak działa Cardano?

W przypadku sieci blockchain musi istnieć sposób weryfikacji transakcji, aby zapewnić, że ludzie nie wydają tych samych tokenów dwa razy. 

W oparciu o mechanizmy konsensusu proof-of-work, górnicy bitcoin i ethereum 1.0 uruchamiają komputery, aby rozwiązać złożone równania matematyczne i dodać nowe bloki danych do blockchaina. W zamian za swoją pracę, otrzymują kryptowaluty. Jest to czasochłonny proces, który zużywa duże ilości energii elektrycznej.

Cardano wykorzystuje staking, proces, w którym uczestnicy sieci deponują ustalone kwoty kryptowalut, aby zdobyć prawo do udziału w działaniu blockchaina.

Jak kupić Cardano?

Jak i gdzie kupić Cardano (ADA)? Możesz założyć konto na jednej z głównych giełd. Kryptowaluta ADA jest dostępna na większości czołowych giełd kryptowalut. 

Jak korzystać z Cardano

Możesz używać ADA jak każdej kryptowaluty, trzymać monetę jako inwestycję, używać jej do zakupów i wymieniać ją. Możesz również użyć ADA do pokrycia opłat za transakcje w sieci Cardano i do stakowania, aby zarobić więcej tokenów. 

Zalety Cardano

Sprawdźmy jakie zalety ma kryptowaluta cardano. Dlaczego warto kupić monetę i zainteresować się projektem Cardano?

  • Bardziej przyjazny dla środowiska. Cardano jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska systemów blockchain. Cardano jest 1,6 miliona razy bardziej energooszczędny niż bitcoin;
  • Szybsze transakcje. Cardano jest również znacznie szybszy w przetwarzaniu transakcji niż Bitcoin lub Ethereum 1.0, który jest czasami określany jako Classic Ethereum. Cardano może przetwarzać ponad 250 transakcji na sekundę (TPS), w porównaniu z około 4,6 TPS dla bitcoina i między 15 a 45 TPS dla Ethereum 1.0. Dzięki temu sieć Cardano jest bardzo skalowalna;
  • Sieć peer-reviewed. Zespół Cardano ściśle współpracuje z pracownikami akademickimi, aby generować recenzowane badania i kierować rozwojem blockchain. 

Wady Cardano

Przygotowaliśmy listę wad cardano. Sprawdź:

  • Konkurencji. Cardano próbuje stworzyć lepszą wersję blockchaina, ale konkurenci tacy jak Ethereum mają przewagę w postaci dłuższej historii użytkowania i większej absorpcji przez deweloperów. W rzeczywistości jedna z aktualizacji Ethereum 2.0 obejmowała podejście proof-of-stake, które może zanegować kluczową przewagę Cardano.
  • Może mieć problemy z wyróżnieniem się. Rynek kryptowalut jest coraz bardziej zatłoczony, a zwrócenie na siebie uwagi nie jest łatwe.

Czy warto kupić Cardano?

Zwolennicy Cardano wierzą, że moneta może stać się jedną z wiodących kryptowalut dzięki swojemu innowacyjnemu i przyjaznemu dla środowiska systemowi. Cardano jest wspierane przez wiele badań i zasobów, ale pozostaje inwestycją o wysokim ryzyku.

Jeśli rozważasz ADA, traktuj ją jak każdą inną kryptowalutę. Inwestuj tylko w to, co znasz. Nie oczekuj ogromnych zysków i pamiętaj że rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i ryzykowny.

Przed zainwestowaniem w jakikolwiek token blockchaina, wskazane jest zdobycie doświadczenia jako użytkownik, eksperymentując z niewielką kwotą poprzez transakcje między portfelami, staking w sieci i używając go do udziału w zarządzaniu.

Przeprowadź swoje badania. Jeśli wierzysz w podejście Cardano do technologii blockchain, to może to być solidny dodatek do twojego portfela kryptowalut.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.