Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wyjazd busem do Niemiec czy Holandii - o czym należy pamiętać?

 • Dodano: 2020-04-20 11:00, aktualizacja: 2020-04-20 14:17

Wyjazd za granicę do Niemiec lub Holandii w celach zarobkowych to kusząca propozycja, szczególnie dla osób, które nie mogą jeszcze pochwalić się bardzo złożonym wykształceniem lub ilością doświadczenia. Zanim jednak pojedziemy do innego kraju, by dobrze zarobić, musimy się tam jakoś dostać. Istnieje oczywiście wiele możliwości, jednak która opłaca nam się najbardziej, biorąc pod uwagę relację czasu do kosztów?

 

1. Zanim wyjedziesz, zadbaj o swoje bezpieczeństwo

2. Zabierz w podróż niezbędne dokumenty

3. Jaki środek transportu jest najlepszy?

4. Wybierając busa pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa

5. Przewóz bagażu a różne środki transportu

 

Niemcy, Holandia - zanim wyjedziesz, zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Zanim zaczniemy myśleć o transporcie, powinniśmy najpierw zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem jest upewnienie się że wyjazd do pracy za granicę jest bezpieczny. Z tego powodu wskazanym jest możliwie jak najdokładniej "prześwietlić" nowego potencjalnego pracodawcę, jak i rejon, w którym wynajmiemy pokój czy mieszkanie. Jeżeli zauważymy w internecie lub po opiniach znajomych, że dane miejsce nie jest najbardziej godne uwagi, lepiej jest odpuścić i poszukać sobie innego zajęcia, niż później żałować.

 

Zabierz w podróż niezbędne dokumenty

Podstawowym dokumentem umożliwiającym poruszanie się po terenie Unii i strefy Schengen jest dowód osobisty. Musi on być ważny co najmniej pół roku od daty naszego powrotu do kraju, więc jeżeli przed wyjazdem zauważymy, że mamy bliski termin ważności dokumentu, należy go wymienić jeszcze przed wybraniem się w podróż. Drugim dokumentem, który warto mieć, jest karta EKUZ, która upoważnia nas do korzystania z usług lekarzy za granicą w ramach naszego ubezpieczenia w NFZ. Kartę można wyrobić bezpłatnie - wystarczy, że udamy się do filii Narodowego Funduszu Zdrowia i wypełnimy odpowiedni wniosek. Czas jej działania wynosi 6 miesięcy, co na pracę tymczasową czy wyjazd turystyczny powinno wystarczyć bez większego problemu.

 

Przewozy do Niemiec i Holandii - jaki środek transportu jest najlepszy?

Wyjazd za granicę wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji, czym konkretnie będziemy się poruszać. Najszybszy i najbardziej komfortowy będzie oczywiście samolot. Ze względu na to, że Europa jest raczej małym kontynentem, wybierając się na lotnisko możemy dotrzeć praktycznie wszędzie w czasie od 1 do 4-5 godzin. Cena za dobre tempo i przyjemną podróż potrafi być jednak dość wysoka, szczególnie jeżeli nie udało nam się załapać na żadne promocje.

W sytuacji, gdy zależy nam na niewielkim koszcie przejazdu, to zdecydowanie lepszym wyborem będą Odlotowe Busy do Niemiec czy innego państwa w Unii. Wprawdzie busem jechać będziemy dłużej, jednak nadal jest to całkiem komfortowa podróż - jeżeli wybierzemy dobrego przewoźnika - a jej balans pomiędzy ceną a jakością wypada bardzo na plus. Dodatkowo, jeżeli zależy nam bardzo na czasie, możemy zdecydować się na kurs nocą i po prostu przespać większość podróży. Dzięki temu upłynie nam ona szybciej, a jednocześnie zapłacimy mniej, niż za bilet lotniczy.

Najmniej polecanym środkiem transportu w przypadku pracy za granicą jest własne auto: raz, że wyjdzie nas dużo drożej, dwa, że będziemy musieli szukać kwatery mieszkalnej z parkingiem i trzy, że nieświadomie możemy narazić się na mandat, łamiąc jakiś lokalny przepis, który w polskim prawie nie występuje.

 

Wybierając busa Polska Niemcy Holandia pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa

Jadąc w dalszą podróż pamiętajmy, że cena za bilet nie powinna być jedynym wyznacznikiem, dla którego wybieramy taką, a nie inną firmę transportową. Zanim się zdecydujemy, warto poczytać opinie w sieci, a także w miarę możliwości sprawdzić, w jakim stanie są busy na własne oczy. Dzięki temu, że podejmiemy takie środki ostrożności, ryzyko opóźnienia przyjazdu ze względu na kontrolę policji czy nawet ryzyko ulegnięcia wypadków znacząco maleją. Jeżeli więc chcemy jechać tanio, ale nadal bezpiecznie, warto wybierać busy do Niemiec co najmniej ze średniej półki cenowej. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie:https://odlotowebusy.eu/busy-do-niemiec/.

 

Przewóz bagażu a różne środki transportu

Osobną kwestią, o jakiej musimy pamiętać w przypadku wyjazdu za granicę, jest kwestia obchodzenia się i transportowania bagażu. W przypadku samolotu bagaż dzielimy na dwie części – rejestrowany, który idzie do luku samolotu i podręczny, który zostaje z nami na pokładzie. Każda linia lotnicza ma bardzo restrykcyjne przepisy względem tego, jakich przedmiotów nie możemy umieścić w bagażu podręcznym, a także jakie maksymalne wymiary może on mieć. Jeżeli nie zastosujemy się do wytycznych, będziemy musieli albo odpuścić lot, albo wyrzucić rzeczy, których nie wolno wnieść na pokład.

W przypadku przejazdu busem kwestia bagażu nie jest tak ściśle weryfikowana. Owszem, również dzielimy go na walizkę, którą wkładamy do bagażnika i bagaż podręczny, który możemy wieźć w nogach czy na półce nad głową. Nie trzeba jednak pamiętać, czy jakiś przedmiot może znaleźć się pod ręką, czy też musimy oddać go do bagażnika – w tej kwestii bus ma dużą przewagę nad samolotem, co znacznie ułatwia nam rozplanowanie, jak powinniśmy się spakować żeby wszystko się zmieściło.

Jaki bus z Niemiec do Polski wybrać?

POLECANA FRIMA TRANSPORTOWA 

Odlotowe Busy

Al. Jana Pawła II 20

43-100 Tychy

śląskie

Tychy

Email: biuro@odlotowebusy.eu

Tel.: +48500015005

Przewozy Busami - obsługiwane miasta na trasach Polska Niemcy:

 • Berlin
 • Bielefeld
 • Bochum
 • Brunszwik
 • Chociebuż
 • Dortmund
 • Drezno
 • Dźsseldorf
 • Gśrlitz
 • Halle
 • Hamm
 • Hanower
 • Kassel
 • Lipsk
 • Magdeburg
 • Mźnster
 • Osnabrźck
 • Paderborn
 • Poczdam

Sprawdź szczegóły na https://odlotowebusy.eu/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.