Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zioła na włosy, skórę i paznokcie

  • Dodano: 2022-07-18 10:30

Zioła na włosy, skórę i paznokcie dostarcza mikroelementów i witamin organom, które w te zasilane są w ostatniej kolejności. Zioła od wewnątrz odżywią je w potrzebne im do wzrostu i dobrej kondycji składniki. Zioła na włosy, skórę i paznokcie potrafią jednak zdziałać dużo więcej. Ich przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne właściwości ograniczą przetłuszczanie skóry i włosów, skórę uchronią przed wypryskami, a włosy przed łupieżem.

Warto poznać najczęściej polecane zioła na problemy skórne, z łamiącymi się paznokciami czy wypadającymi włosami.

Jak można stosować zioła?

wewnętrznie

  • napary do picia (zalać susz wrzątkiem)

zewnętrznie

  • jako płukanki do włosów
  • jako hydrolaty do przemywania skóry

Jakie zioła na włosy, skórę i paznokcie warto stosować?

Gdy chcemy sięgnąć po dobre zioła na włosy, skórę i paznokcie należy kierować się ich właściwościami. To one decydują o tym, czy dane ziele pomoże na konkretny problem. Do ziół pomocnych przy kłopotach z cerą, paznokciami i włosami należą przede wszystkim:

  • Ziele skrzypu polnego – zawiera duże ilości krzemu, który wchodzi w skład kolagenu i keratyny, głównych budulców włosów i skóry. MA właściwości antyoksydacyjne, dlatego zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Pobudza wzrost włosów i wzmacnia paznokcie.
  • Liść pokrzywy – źródło witamin C, B5 oraz mikroelementów: żelaza, krzemu i manganu, silnie odżywia wytwory skóry i nią samą. Ma właściwości antyseptyczne. Ogranicza bakterie. Blokuje uwalnianie DHT, dzięki czemu zapobiega wypadaniu włosów. Zmniejsza tendencję do łupieżu i łojotoku. Oczyszcza i detoksykuje.
  • Owoc dzikiej róży – roślina zawierająca jedną z większych dawek witaminy C, która neutralizuje wolne rodniki i uszczelnia naczynia krwionośne. Zawarte w niej kwasy owocowe mają zdolność do usuwania obumarłego naskórka oraz rozjaśniania przebarwień.
  • Nasiono kozieradki – posiada witaminy z grupy B oraz witaminę antyoksydacyjną C. Oczyszcza i sprzyja regeneracji. Ogranicza stany zapalne. Zwalcza grzyby i bakterie, dzięki czemu ogranicza łupież, zaskórniki i wypryski. Ma właściwości kojące. Wzmacnia włosy.

Czy warto stosować zioła na włosy, skórę i paznokcie?

Znając możliwości poszczególnych ziół, bez trudu można wyciągnąć wniosek, że stosując je, poprawimy ogólny stan skóry, włosów i paznokci. Jednak jeszcze lepsze efekty można osiągnąć wybierając gotowe mieszanki ziołowe. Ich receptury obejmują zioła, które dopełniają swoje działanie, dlatego też ziołowe mieszanki są skuteczniejsze od jednoskładnikowych naparów ziołowych. Fitoterapeuci zwracają także uwagę na dodatkową korzyść z picia mieszanek – nie trzeba w ich przyjmowaniu przeprowadzać okresowych przerw, bowiem – w odróżnieniu od jednoskładnikowych naparów – stosując mieszanki nie doprowadzimy do niedoborów innych składników odżywczych.

Polecane zioła na skórę, włosy i paznokcie – poznaj mieszankę Lorem Vit Włosy, Skóra i Paznokcie

Wśród odbiorców ziół szczególnym uznaniem cieszą się ziołowe mieszanki marki Lorem Vit. Wśród dostępnych produktów znajdziemy dedykowaną włosom, skórze i paznokciom mieszankę zawierającą kozieradkę, pokrzywę, skrzyp i owoc dzikiej róży. Produkt wyróżnia się wysokiej klasy suszem, w którym znajdziemy duże, grubo szatkowane kawałki roślin.

W efekcie uzyskany napar charakteryzują dobre walory smakowe i, co istotniejsze, odpowiednie nasycenie składnikami fito terapeutycznymi. Dzięki temu zioła Lorem Vit Włosy, Skóra i Paznokcie działają przeciwstarzeniowo oraz przeciwbakteryjnie na skórę. Hamują wypadanie włosów, zapobiegają ich przetłuszczaniu się i skłonności do łupieżu. Odżywiają i wzmacniają paznokcie, wyrównując płytkę i przywracając jej równomierny, zdrowy koloryt. Dostarczają mikroelementów i witamin, które działają stymulująco na produkcję kolagenu i keratyny, w efekcie czego sprzyjają regeneracji skóry i szybszemu wzrostowi włosów i paznokci.

Stosując Lorem Vit działamy na przyczyny odpowiadające za dobrą kondycję włosów, skóry i paznokci, co szybko przekłada się na ich atrakcyjniejszy wygląd.

Mieszankę ziół LOREM VIT – Włosy, Skóra i Paznokcie kupisz na stronie: https://loremvit.pl/produkt/wlosy-skora-paznokcie/

Najlepsze zioła na włosy, skórę i paznokcie – podsumowanie informacji

Zioła mają dobroczynny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Do tych najkorzystniejszych należą pokrzywa i skrzyp, do mniej znanych, lecz równie pomocnych kozieradka, mięta pieprzowa, bambus czy rumianek. Zanim wybierzemy najlepsze zioła, warto poznać ich właściwości – wtedy bez trudu dobierzemy skuteczne zioła wskazane na konkretny problem.

FAQ

1. Jak przygotować zioła na włosy, skórę i paznokcie?

Zioła przygotowujemy zawsze zgodnie z zaleceniami umieszczonymi przez producenta ziół na opakowaniu produktu. Z ziołowego suszu można przygotować napar – zalewany wrzątkiem lub nalewkę – ekstrakt na bazie spirytusu.

2. Jak stosować zioła na włosy, skórę i paznokcie?

Zioła na włosy, skórę i paznokcie możemy stosować na dwa sposoby: jako napar do picia i jako płukankę do przemywania. W pierwszym przypadku stosujemy je wewnętrznie, w drugim – zewnętrznie. W zależności od sposobu uzyskamy nieco odmienne rezultaty. Pijąc ziołowe napary przede wszystkim odżywimy skórę, włosy i paznokcie oraz uregulujemy pracę gruczołów łojowych. Przemywając skórę i skalp także ograniczymy łojotok i skłonność do infekcji grzybiczych takich jak łupież, ale także poprawimy koloryt skóry, rozjaśnimy przebarwienia, a włosom nadamy blasku i elastyczności, wyrównując ich strukturę.

3. Jak długo należy stosować zioła na włosy, skórę i paznokcie?

Zakłada się, że aby zauważyć widoczną poprawę w kondycji skóry, włosów i paznokci zioła należy zażywać co najmniej przez trzy-cztery tygodnie. Kluczowa jest oczywiście systematyczność, bo efektów nie uzyskamy stosując zioła sporadycznie. Skóra, włosy i paznokcie potrzebują czasu, aby uzupełnić niedobory mikroelementów.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.