Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zwiedzamy Walię. Jak się przygotować do wycieczki?

  • Dodano: 2020-03-16 06:45, aktualizacja: 2020-03-16 06:58

Walia to jeden z najpiękniejszych i najmniej znanych krajów w Europie. Jest częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i ma do zaoferowania niepowtarzalne krajobrazy, których nie odkryjemy nigdzie indziej. Zwiedzanie Walii powinno sprawić każdemu ogromną przyjemność. Pod warunkiem, że dobrze się do tego przygotujemy. O czym należy pamiętać przed wyjazdem?

Nauka języka

Podstawową kwestią, o którą należy zadbać przed wyjazdem, jest znajomość języka. W Walii można porozumiewać się po angielsku i walijsku. Z uwagi na dostępność kursów i narzędzi do nauki, znacznie szybciej nauczymy się tego pierwszego. Możemy zapisać się na tradycyjny kurs języka angielskiego lub skorzystać z nowoczesnych metod edukacyjnych. W przypadku tych drugich, doskonale sprawdzi się aplikacja Babbel. Dzięki ćwiczeniom i kursom stworzonym w oparciu o codzienne rozmowy, szybko opanujemy podstawy języka i nabierzemy niezbędnej pewności siebie. Z aplikacji Babbel można korzystać w dowolnym miejscu i o każdej porze. Warto ją ściągnąć jeszcze przed rezerwacją naszej wycieczki. 

Poznać obyczaje

Planując urlop w Walii, powinniśmy zapoznać się także z panującymi tam zwyczajami. Ta celtycka kraina słynie z niezwykłych pieśni, świetnej drużyny rugby i zielonych krajobrazów, w tym pastwisk pełnych owiec. Bo w Walii żyje ponad 11 milionów owiec. To niemal trzy razy więcej niż ludzi! Owcze stada można tutaj spotkać na każdym kroku, co również czyni tę krainę wyjątkową. Ponadto warto pamiętać, że język walijski jest wciąż powszechny, zwłaszcza na zachodzie i północy kraju. Dlatego możemy spotkać osoby, które zaczną z nami rozmawiać w kompletnie dla nas niezrozumiałym języku. 

Co zobaczyć?

Jeszcze przed wyjazdem zorientujemy się, jakie są najciekawsze zabytki i atrakcje Walii. Zaplanujmy transport między jednymi a drugimi. Nie zapominajmy jednak o urokach walijskiej wsi i małych miasteczek. Szczególnie miejscowości w pobliżu klifów stanowią nie lada gratkę dla każdego turysty w Walii. 

Koniecznie wybierzmy się na wycieczkę rowerową do bajkowej Elan Valley i do malowniczych parków narodowych, Breacon Beacons, Snowdonia i Pembrokeshire Coast National Park. Romantyków zachwyci nadmorskie miasteczko Tenby, a fanów języka miasto o najdłuższej nazwie na świecie – Llanfairpwllg wyngyllgogerych wyrndrobwlll lantysiliogogogoch. W Walii naprawdę jest co oglądać i zwiedzać!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.