Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Fotoreportaże  

Rozpoczęło się zasiedlanie jedenastu mieszkań socjalnych w Rudzie Śląskiej

Cztery z nich przeszły właśnie odbiory budowlane i zostały oddane do użytkowania, w pozostałych siedmiu lokalizacjach prace zakończyły się pod koniec maja br.  Docelowo zamieszkają tam 52 osoby. 

Rozpoczęło się zasiedlanie jedenastu mieszkań socjalnych w Rudzie Śląskiej, które powstały w niewykorzystywanych lokalach miejskich. Cztery z nich przeszły właśnie odbiory budowlane i zostały oddane do użytkowania, w pozostałych siedmiu lokalizacjach prace zakończyły się pod koniec maja br.
 • Rozpoczęło się zasiedlanie jedenastu mieszkań socjalnych w Rudzie Śląskiej, które powstały w niewykorzystywanych lokalach miejskich. Cztery z nich przeszły właśnie odbiory budowlane i zostały oddane do użytkowania, w pozostałych siedmiu lokalizacjach prace zakończyły się pod koniec maja br.

  Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione.

 • 3 / 6

 • Mieszkania socjalne
 • Mieszkania socjalne
 • Mieszkania socjalne
 • Mieszkania socjalne
 • Mieszkania socjalne
 • Mieszkania socjalne

Komentarze (62)    dodaj komentarz »

 • Jupi

  Dziadostwo z 500+ bedzie sobie mieszkac w luksusie,a reszta spoleczenstwa ladnie do pracy,i gdzie tu sprawiedliwosc?wybudowac tej patologii baraki,jakie staly w latach 80 na N Bytomiu

 • 500+

  Czasem mam wrażenie ,że pobierający 500 plus to wyłącznie patologia , do tego przepijająca te pieniądze które dostaja na dzieci.Tak przynajmniej na prawo i lewo się każdy do tego odnosi.Jak byście zatem to rozwiązali.Jak w ogóle określić kto jest tą patologią , a kto nie .Czy jeżeli w związku mąż pije a żona nie to należy pozbawić ich tego dodatku ,Czy jeżeli oboje nawet są widywani pod wpływem alkoholu ale pieniądze z500 plus przeznaczają na dzieci to zabrać im je.Czy może zabrać ten dodatek tym którzy są trzeźwi i pracują ale na dzieci z tego dodatku nie przeznaczają ani grosza.Komu zabrać ?temu co nie pije ale się brzydzi pracą ,albo temu co zdarza mu się pić ale pracuje .Co dalej z rodziną , której się pozbawi tych dodatków.Czy zmienimy ich podejście do życia .Nierobol zostanie i tak nierobolem , a pijak pijakiem.Zarówno ci jak i ci wiedzą ,że zaniedbane bądź pozostawione bez należytej opieki dzieci zgodnie z prawem mogą być im odebrane, więc mimo wszystko mają jakąś motywację by do tego nie doszło.Dzieci od tego typu rodziców przynajmniej w szkole nie mogą powiedzieć ,że nie maja pieniędzy na wycieczkę czy wyjście do kina .Mimo wszystko uważam ,że 500 plus jest dobrodziejstwem dla znacznej większości rodzin a pozbawienie tego dodatku kogokolwiek jest wyłącznie ze szkodą dla dzieci. Sami dobrze wiecie ,że są ludzie którzy nie podejmą się żadnej pracy i tak właściwie do żadnej pracy się nie nadają .... a dzieci mają (choć ich mieć nie powinni)No więc co zakazać im , wykastrować potencjalnych ojców .Nikt wielu z nich nie zatrudni .No więc co z tymi dziećmi ?Nie jest to jak widać wszystko takie proste jak by się wydawało .

 • ksiundz

  Hmm, jest jeden prosty sposób. 500+ pobierane od podatku. Pracujesz ? Dostajesz.

 • n4u

  Pasożytom żyjącym na koszt państwa, lub naciągniętego właściciela mieszkania dadzą wyremontowane - a ci porządni muszą mieszkać z rodzicami, bo ich na mieszkanie nie stać ...Miasto powinno baraki postawić, koło tego toitoi, w środku liczniki przedpłacone i wsio ...

 • Ee

  Jak dobrze w tym kraju być nierobem super

 • boluś

  I tu pole do działania dla Radnychniporadnych kontrola fto te miyszkania dostoł i wg.jakich kryteriów je przydzielono. Po to som !

 • letni

  Ludzi ubywa amieszkan ciagle brak,zato wile małe palacyki ze basenami przybywa,dlaczego tak jest,aniby my wszyscy równi.

 • xcdd

  Bo część jest robotna a część leniwa i tylko płacze i się użala. Dlatego tak jest.

 • pioler

  Jak kogoś stać, to czemu nie na sobie postawić pałacyka z basenem?...

 • piper

  Tak jest postawic ale za uczciwie zarobione.

 • miastem rządzi m

  A jak tam elita z osiedla leśnego na Halembie ?;)

 • Dolas

  Koszty tych mieszkań można wliczyć do strat. Czasem trzeba coś zrobić dla świętego spokoju i tyle z tego. Większość tych ludzi to tacy z których społeczność nic pozytywnego nie otrzyma.

 • BOSS

  Pewnie patusy z 500 plus dostana ja pierd mieszkanka .zasiłeczki i inne dziadostwa jeszcze im płytki i panele pozakładali ja bym nie robom chołocie dał !!!!!! zbity z desek na gołej ziemi jakiś szałas w rogu koza do palenia i do roboboty !!!!!!i straznika z batem!!!! im większy debil i niedorozwój tym lepiej zasiłki mieszkanka pomoc mopsów itd ...

 • Bunia

  A teraz jeszcze przeprowadzicie termomodernizację - bo czemu nie. Inni niech bulą na jakieś fundusze remontowe, a wasi wybrańcy za darmo wszystko dostaną. 120 000,00 za mieszkanie - to chyba dużo

 • Mieszkanka

  11 mieszkań za 1,3mln zł? Oni ściany złotem wykładali? A to wszystko dla patoli, która zrobi melinę i wszystko zdewastuje. Smutne jest to, że patola je dostanie ot tak, nie musi nic robić. Ja, studentka, pracuje, mam 21 lat, na mieszkanie z miasta moge jedynie czekać i się modlić, a jak już jakieś dostanę to ruderę do generalnego remontu z piecem starego typu i zapewne bez łazienki i co z nim zrobię jeśli nie stac mnie na wydanie kilkudziesięciu tysiecy złotych na generalkę? Nawet żyć nie da się w tych mieszkaniach. Kredyt? Mogę zapomnieć, bo za młoda, bo się uczę i nie mam „zdolności kredytowej”. Kupić sama mieszkanie? Tym bardziej mnie nie stac. Co mam robić, mieszkać do 30 z rodzicami czy żyć jak menel w ruderze z miasta? Ludzie, to jest chore! Człowiek chcący się wykształcić i pracujący ma gorzej od patusa, który jedynie co robi to dzieci i codzienne spacerki do monopolowego. Może głos zabierze w tej sprawie pani prezydent czy któryś z vice, bo jest ich już tylu, ze się gubię? Smutne jest to co się dzieje. W życiu nie chciałam wyjeżdżać, bo kocham Śląsk, ale w takiej sytuacji zaniedlugo nie będę miała innego wyjścia.

 • jak to

  1 mln na 11 mieszkań?!

 • kwiatowe

  Z czego tu sie cieszyc, ze 52 osoby beda zyly na cudzy koszt?

 • Oskar

  kilkadziesiat tys ludzi dostaje od nas wszystkich kase na nierobienie, maja 14, barbórki, jubilaty, flapsy, zakłady mają nie rentowne, zarażaja innych i nikt im nic nie mówi, za nich sie wesciew a nie czepiacie sie biednych ludzi, pozamykać te szamba kopalniane, nie mam zamiaru dokładac do nich, dać ich do łopaty betoniarke i niech buduja mieszkania

 • Rysiu

  I 80 złoty czynsz:)

 • ehs

  I kto dostanie te mieszkania? Rodziny, które żyją dzięki 500+ i wszelkich innych dodatkach, czy osoby pracujące zarabiające 2tys. netto, które planują założyć rodzinę i płacić uczciwie podatki? Czy może samotne osoby 30+, których nie stać na zakup mieszkania i nadal mieszkają z rodzicami (bo czynsz za kawalerkę w wys. 1500 zł to rozbój w biały dzień)?

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.