Wiadomości z Rudy Śląskiej

162 zarzuty dla internetowej oszustki z Rudy Śląskiej!

 • Dodano: 2024-04-10 07:30, aktualizacja: 2024-04-10 07:37

Policjanci z komisariatu w Rudzie zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko oszustce internetowej. Kobieta wystawiała przedmioty do sprzedaży na portalach społecznościowych, których nigdy nie wysłała. Dzięki żmudnej pracy mundurowych usłyszała 162 zarzuty. Teraz sprawa trafiła do sądu, a jej grozi do 8 lat więzienia.

Rudzianka oszukała 162 osoby

Policjanci z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej zakończyli dochodzenie w sprawie oszustw, do których doszło od września 2022 do maja 2023 roku. 32-letna mieszkanka rudzkiej Goduli oferowała w internetowym portalu społecznościowym przedmioty na sprzedaż, jednak nie wywiązywała się z zawartych umów. Przedmiotami ogłoszeń były artykuły dziecięce, takie jak pampersy, używane zabawki i ubranka. Zainteresowane osoby po opłaceniu zamówienia nie otrzymywały towaru, a kontakt ze sprzedającą się urywał. Praktycznie do każdej transakcji rudzianka zakładała nowe fałszywe konto. Proceder wyszedł na jaw dzięki informacji z banku, który odnotował podejrzane przelewy. Dociekliwość policjantów i szczegółowa analiza przelewów doprowadziła do ustalenia 162 osób z całej Polski, które padły ofiarami oszusta. Tylko 10 z nich po nieudanej transakcji zgłosiła zawiadomienie Policji. Reszta ze względu na niskie sumy wykonanych przelewów nie decydowała się na wcześniejsze zgłoszenie oszustwa. Policjanci dotarli do wszystkich oszukanych internautów, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie łącznie 162 zarzutów na szkodę pokrzywdzonych, od których oszustka wyłudziła blisko 20 tysięcy złotych. Kobieta przyznała się w całości do zarzucanych jej czynów. Przeciwko sprawczyni opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia do sądu. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.

Pamiętaj!

Jeśli kupiłeś przedmiot i mimo wykonania przelewu sprzedający nie nadał paczki, spróbuj się z nim skontaktować, aby wyjaśnić sytuację. W przypadku, gdy kontakt się urwał, a Ty nadal nie masz zakupionego przedmiotu lub zwrotu wpłaconych pieniędzy, możesz zgłosić zdarzenie Policji.

Aby to zrobić, zapisz:

 • numer, nazwę lub zrzut ekranu z ogłoszenia,
 • zrzuty ekranu wszystkich wymienionych ze sprzedającym wiadomości,
 • dane, które posiadasz o sprzedającym (imię i nazwisko, numer telefonu, miejscowość, numer konta bankowego),
 • dowód wykonania przelewu.

Chroń swoje pieniądze, nie rób przelewu komuś, kogo nie znasz lub komu nie ufasz.

Komentarze (5)    dodaj »

 • asd

  Zrób tak jak jest podane. Spędź na komisariacie z 2 godzinki, a prokurator i tak umorzy wszczęcie postepowania. Pomimo tego, że osoba ta nadal jest aktywna oraz znany policji jest numer jej konta. Niestey tak to w wiekszości przypadków działa.

 • Lelek

  Znasz inicjały tej osoby ? Na kogo uważać ?

 • paragraf

  z tego co napisałes widac że jesteś jej wspolnikiem, ile Ci odpaliła za odstraszenie poszkodowanych ?

 • asd

  Do "paragraf" nie kozakuj i zważaj na słowa, za takie oskarżenia możemy spotkać sie w sądzie. Niestety reakcję prokuratury znam z autopsji.

 • Apostoł

  Ona to z biedy pewnie robi, a kościół nakazuje wybaczać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również