Silny wiatr i ulewy nad Rudą Śląską. Strażacy interweniowali 13 razy [FOTO]
W poniedziałek, 2 czerwca, nad Rudą Śląską przeszły intensywne opady deszczu i silny wiatr, które spowodowały szereg zagrożeń na terenie miasta. Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, odnotowano 13 interwencji związanych z warunkami pogodowymi.
Zalane ulice i połamane drzewa w Rudzie Śląskiej
Działania strażaków koncentrowały się na wypompowywaniu wody z zalanych ulic oraz usuwaniu powalonych drzew i konarów. Zgłoszenia dotyczyły głównie utrudnień w ruchu oraz zagrożeń dla posesji i zaparkowanych pojazdów.
Najtrudniejsza sytuacja wystąpiła w rejonie:
- ul. Nowary / ul. Czajkowskiego
- ul. Kokota / ul. Sportowców
- wiaduktu w Chebziu
- ul. Szkolnej
Więcej:
- Chwilowa ulewa zalała piwnice. Problemy mieszkańców Kokota 149
- Kanalizacja w okolicy skrzyżowania ulic Kokota i Sportowców zostanie naprawiona?
Strażacy apelują do mieszkańców, by zachować szczególną ostrożność podczas silnego wiatru i opadów, unikać przebywania w pobliżu drzew oraz nie parkować pojazdów w miejscach narażonych na przewrócenie gałęzi lub konarów.
Sytuacja pogodowa może się nadal zmieniać, dlatego służby zalecają śledzenie komunikatów meteorologicznych i reagowanie na bieżąco w razie zagrożeń.
![Silny wiatr i ulewy nad Rudą Śląską. Strażacy interweniowali 13 razy [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/06/1616556.informacja.jpg)



















Komentarze (9) DODAJ