RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

19-letni wandal z kolegą zniszczyli elewację budynku. Sprawcę zatrzymała Straż Miejska

 • Dodano: 2020-04-17 06:15, aktualizacja: 2020-04-17 06:26

Strażnicy miejscy kolejny raz ujęli sprawcę dewastacji mienia. Tym razem w ich ręce wpadł 19-letni wandal, który wraz ze swoim kolegą zniszczył elewację budynku przy ul. Poloczka 9 umieszczając na niej symbole III-ligowego śląskiego klubu piłkarskiego.

W dniu 15.04.2020 r. o godzinie 23.45 strażnicy patrolujący okolicę zostali powiadomieni przez dyżurnego o dwóch osobach w kominiarkach malujących napisy na elewacji ww. budynku. Sprawcy po zauważeniu patrolu rozpoczęli ucieczkę. Pechowo jeden z nich wbiegł na grząski, podmokły teren gdzie utknął i skąd strażnicy musieli pomóc mu się wydostać.

Sprawca otrzymał dwa mandaty w najwyższej możliwej wysokości – jeden za umieszczanie napisów na elewacji budynku oraz drugi za nieprzestrzeganie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Oprócz tego będzie musiał pokryć koszty przywrócenia elewacji do stanu poprzedniego. Jeśli zdecyduje się ujawnić kim był jego towarzysz koszty te mogą być podzielone na dwie osoby. Jeśli nie, będzie musiał pokryć wszystko z własnej kieszeni.

Komentarze (51)    dodaj »

 • Jorg

  to nie byli ludzie z normalnych rodzin, patologia w rodzinie, byle co zjedli, szkól nie skonczyli,ja bym ich nie karał ale ich rodziny, zagonic do malowania bo swych popapranych synkach, a "malarze " niech patrza jak sie ludzie smieja z ich rodziców i plują im w twarz

 • uczciwy obywatel

  powiesic tych psycholi a obok nich ich rodziców, dziadków az do 3 pokolenia wstecz, szumowiny trzeba tępić od zarodka, to nie sa kibice , to bandyci , kibic nie maluje na scianach, kibic kibicuje na stadionie

 • Ism

  W czasach koronawirusa takich idiotów należałoby administracyjnie kierować do zadań związanych z likwidacją skutków epidemii(bez możliwości zapłaty za wykonaną pracę w ramach zadośćuczynienia za wyrządzone szkody) .. Jak najbliżej źródła zakażeń, bez środków ochrony osobistej.. Szkoda na nich pieniędzy, resztę miejmy nadzieję załatwiłaby selekcja naturalna..

 • Tyber

  Jak dla mnie Bomba zajebiscie Niebiescy pozdro

 • Fy

  Takie bazgroły to namalować może i podobać się może osobie o bardzo małym ilorazie inteligencji.

 • Biegacz

  Polska piłka nożna jest na tak beznadziejnym poziomie, że kibice żeby podnieść sobie poziom adrenaliny muszą po meczach demolować przystanki, malować elewacje budynków, przewracać betonowe kosze na śmieci, wybijać szyby w tramwajach i autobusach albo się nawzajem naparzać... Przestańmy finansować to badziewie, a te pieniądze przeznaczmy na dyscypliny, w których Polacy są mocni; sporty zimowe, lekkoatletyka, siatkówka, piłka ręczna, sporty walki. Wystarczy już beznadziejnych, wyżelowanych lalusiów, którym nie chce się biegać po boisku. Polski sport - TAK, ale bez piłki nożnej !

 • apel

  Do kibiców jednych i drugich .Wasz klub to sposób na życie , pasja czy nawet jak to nazywacie religia .Ok .Czy zdajecie sobie sprawę ,że w dzisiejszych czasach Miasto , bez którego oba kluby by sobie nie dały rady jest coraz bardziej zniechęcone do wspierania waszych klubów. Bo co to za interes jak wy i wasz klub zamiast reklamować i godnie reprezentować miasto przynosicie mu wyłącznie same problemy ,urządzacie burdy , niszczycie mienie społeczne , które pokrywane jest ze środków publicznych tych samych , z których wspiera się kluby .Czy jak pomalujesz ścianę jeden z drugim to czy waszej drużynie przybędzie punktów .Czy zawodnicy waszych klubów popierają to co robicie .Ochłońcie ! Niech to działa w ten sposób ,że będąc kibicem np.Ruchu dbaj by Chorzów wyglądał na miarę waszego klubu .Kibicuj mu tak samo jak swojej drużynie.Zamiast zniszczyć ścianę zadbaj o swoje otoczenie zrób coś dla miasta w którym jest twoja drużyna w tym przypadku dzielnicy , która kibicuje niebieskim .

 • Tępić kiboli

  Psychofans od czego? Bo mają z psychiką i głową coś nie tak. 3 liga hahahahahahaha

 • Oczywista Sprawa

  wejś to na siebie,, nie sprzedaj Ziomka,,, a mandatu który dali za zakaz wychodzenia z domu, mogłeś nie przyjąć, masz do tego prawo,,,

 • do wejś

  ty wejś ... nie broń durnia , bo trzeba go nazwać po imieniu .Niech kibicuje na stadionie, a nie wyżywa się na elewacji .Dobrze wiesz ,że tego typu hasła choćby nie wiem jak były pięknie napisane to i tak nie mają racji bytu bo przyjeżdżają kibice przeciwnej drużyny i nie patyczkując się oblewaja takie miejsca farbą.Teraz jak się będzie liczył każdy grosz publiczny wszelkich wandali powinno się jeszcze surowiej karać .

 • ....

  A co z blokiem przy ulicy górnośląskiej/bocianów, na przeciwko przystanku i postoju taksówek? Blok świeżo co ocieplony i pomalowany, a jakiś czas temu pojawiły się bazgroły oczywiście jakiegoś pseudokibica. Jakim cudem nikt nic nie widział? Taksówkarze stoją tam cała dobę, oprócz tego autobusy jeżdżą, ludzie są na przystanku i obok działa zabka od rana do wieczora. Zmowa milczenia? Złapać takich i ręce im obciąć. Chyba tylko to by nauczyło zachowania takich idiotów

 • Nakło 9an9

  NRŚL 9AN9! POZDRO NIEBIESKIE NNŁ

 • Wolf

  Może komentującym by się spodobało jak by były obrażające bohomazy , a nie taka ładna grafika.

 • wilk

  Na dniach kibice z Górnika spowodują ,że to już nie będzie ładna grafika .I ten kibic dobrze o tym wie .

 • bezguście

  i to ma być ładna grafika? Masz kiepski gust.

 • anon

  Jest podpisane M.B. wiadomo kogo szukaćNie wyprze się pan Panie Michale

 • Bobolobo

  Jakie dzielenie kary pieniężnej na pół?!100% dla każdego z nich. Nie ma litości.

 • Fans

  To nie są bazgroły tylko ładna grafika .

 • czytelnik

  To mam dla ciebie propozycję. Zarób pieniądze, wybuduj coś za swoje i maluj sobie tych grafik na tym ile tylko chcesz.

 • JP

  C[...] ci do ryja spoleczniaku [...]

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.