Wiadomości z Rudy Śląskiej

20-lecie Hospicjum Domowego w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2019-12-01 11:00, aktualizacja: 2019-12-01 12:07

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej im. św. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej obchodziło 20-lecie istnienia.

30 listopada br. odbyły się uroczystości z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej im. św. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej.

Rudzkie Hospicjum ma 20 lat!

Obchody rozpoczęły się w o godzinie 11 w Sanktuarium św. Józefa w Rudzie, gdzie została odprawiona msza święta w intencji członków i wolontariuszy rudzkiego Hospicjum. Następnie w restauracji Adria odbyło się spotkanie zaproszonych gości, które poprowadził Pan Marek Wacław Judycki. 

Wśród gości znaleźli się m.in.: senator Dorota Tobiszowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Krystian Morys, oraz przedstawiciele hospicjów z Chorzowa, Zabrza i Tychów. 

Podczas uroczystości wręczono podziękowania i uhonorowano pamiątkowymi statuetkami wolontariuszy, członków oraz osoby zasłużone dla rudzkiego Hospicjum. 

Na koniec, zebranym na uroczystości gościom przedstawiono informacje o rozpoczęciu budowy Hospicjum Stacjonarnego. 

Wizualizacja Hospicjum Stacjonarnego

Wizualizacja Hospicjum Stacjonarnego

Zarząd Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej im. św. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej mimo braku wystarczających środków podjął decyzję o rozpoczęciu budowy Hospicjum Stacjonarnego w Rudzie Śląskiej. Żeby projekt mógł zostać zrealizowany wciąż potrzebna jest pomoc darczyńców. 

Każdy może pomóc wpłacając darowiznę na nr konta: 61 1050 1331 1000 0022 2713 7946, bądź przekazać swój 1% podatku wpisując w formularzu zeznania podatkowego nr KRS - 0000004129.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • rudzianka

  A żeby dostać się do tego hospicjum to trzeba być chorym na raka inaczej nie przyjmą. Babcia była sparaliżowana po udarze i na ,,szczęście" miała raka i mogli ją przyjąć i pomóc, a inaczej to nie wiem jak by było. Z drugiej strony jak się zwolniła pielęgniarka z naszego regionu to już potem nie było nikogo. A co do Pani senator to może ona ma tylko jedno ubranie, dziwię się że na plakatach wyborczych nie była w mundurze. A nie ona jedna pracowała na kopalni ciężko.

 • Rudzianka

  Od lat mówi się ,że hospicjum stacjonarne jest niezbędne w naszym mieście i od lat nic się w tym kierunku nie dzieje. Panie i Panowie Radni czy naprawdę nic nie można zrobić?

 • Agnieszka sadowska

  Ciesze sie ze powstaje nowe hospicjum. Wielu mieszkańców Rudy Śląskiej niestety musiali korxystac z uslug chorzowskiego hospicjum, ktore mimo duzego oblozenia z zamilowaniem opiekuje sie chorym. Mialam przyjemnosc telefonicxnej rozmowy z rudzkim hospicjum gdxie kazano czekac na swoja kolejke. Nie wspomne juz o tonie i poziomie rozmowy. Z calego serca dziekuje osobom z chorzowskiego hospucjum, ktorzy z oddaniem tam pracuja.

 • Noelka

  Może pani senator potrzebuje stylistki,która podpowie jak się ubrać stosownie do okoliczności.Mundur to strój galowy,a nie wyjściowy.Wkrótce można go założyć na górnicze święto.

 • nowak

  A ten mundur górniczy to po co? Nawiązanie do miejsca w którym znajduje się górnictwo?

 • Kudłaty

  Ten mundur pani senator przysługuje.I należy się jej jak psu kość,przecież pracowała ciężko na kopalni KWK WAWEL jako planistka.Więc milczeć mordy zdradzieckie.

 • wizażystka

  O ironio, dobre i prawdziwe.

 • nowak

  Nie wiem czy to komentarz pełen powagi czy też ze szczyptą ironii.

 • Malkontent

  Czyli siedziala na kneflu

 • Życzliwy

  Mądrością i kulturą to Ty nie grzeszysz. Mundur zakłada się na górnicze akademie czy w miejscu pracy, a nie na wszystkie okazję.

 • ciekawy

  Proste wszelkiego typu przekrenty finansowe ujawnione,odzyskane pieniądze przekazywac bezwzględnie na HOSPICJA,wcałym kraju po równo i sprawiedliwie,ot darmowi darczyncy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.