Policjanci z rudzkiej jedynki zatrzymali wczoraj 27- latka podejrzanego o rozbój, wielokrotne dokonanie wymuszeń rozbójniczych oraz fizyczne i psychiczne znęcanie na szkodę swojej matki.
Psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 60-letnią matką
27-leni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany za popełnienie przez niego rozboju oraz wielokrotnych wymuszeń rozbójniczych i znęcania się nad 60-letnią matką. Łupem podejrzanego padała najczęściej gotówka posiadana przez matkę oraz wszystko, co można było sprzedać z jej mieszkania.
Szalę goryczy przelał przedwczorajszy rozbój, którego łupem był jej telefon. Kobieta nie chciała oddać synowi swojego smartfona, czekając na ważny telefon. Agresywny syn nie dał za wygraną i siłą odebrał matce telefon, uderzając ja przy tym i dusząc. Kobieta wykorzystała moment gdy po południu pijany syn zasnął i wyszła z domu, prosząc znajomą kobietę o powiadomienie policji. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zatrzymali 27-letniego wyrodnego syna i odzyskali skradziony matce telefon.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a wcześniejsze badanie trzeźwości wykazało, że ma 1,2 promila alkoholu w swoim organizmie. Pokrzywdzoną rudzianką zajęli się śledczy z rudzkiej jedynki, którzy sporządzili dokumentację dotyczącą wdrożenia procedury Niebieskiej Karty. Oprócz podejrzenia o rozbój sprawca odpowie również za wymuszanie od matki pieniędzy, które niejednokrotnie poprzedzone było biciem i zastraszaniem oraz za fizyczne i psychiczne znęcanie nad matką. Śledczy z jedynki gromadzą teraz materiał dowodowy w tej sprawie, który pozwoli na przedstawienie agresywnemu rudzianinowi zarzutów, a grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Przemoc zdarza się coraz częściej
Niestety, przemoc domowa to zjawisko utrzymujące się wciąż na wysokim poziomie. Praktycznie każdego tygodnia stróże prawa zatrzymują w policyjnym areszcie sprawców znęcania. To patologiczne zjawisko należy eliminować. Policjanci przeciwdziałają mu już na wczesnym etapie, poprzez zakładanie „niebieskiej karty”. Aby jednak zapobiec problemowi przemocy w rodzinie, potrzebne jest nie tylko jego dostrzeżenie. Także podjęcie właściwych działań przez same ofiary. Nie bójcie się powiadamiać o swojej sytuacji. Istnieją instytucje, organizacje oraz rozwiązania prawne, które są w stanie wam pomóc