Wiadomości z Rudy Śląskiej

31-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem narkotyków. Posiadał dwa podejrzane woreczki

  • Dodano: 2024-05-27 07:15, aktualizacja: 2024-05-27 07:34

Niestety, do pijanych kierowców dołączają ci po narkotykach. Dla przykładu: w czwartek na jednego zatrzymanego w stanie nietrzeźwym przypadł drugi – pod wpływem narkotyków. Podobnie było dzień wcześniej.

Zatrzymany kierowca pod wpływem narkotyków

23 maja br, około godz. 23.00 policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena kierowanego przez 31-latka. Mundurowi zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy. Badanie trzeźwości dało wynik negatywny, natomiast narkotester wykazał obecność narkotyku w organizmie. Gdy przeszukano samochód i kierowcę, znaleziono dwa woreczki narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Jego prawo jazdy też już zatrzymano.

Rudzianin odpowie za swoje czyny przed sądem

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu lub zażytych środków odurzających upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Członkowie rodzin, pasażerowie i znajomi nie mogą być bierni i pozwalać, aby osoby pod wpływem alkoholu lub narkotyków wsiadały za kierownicę, stanowiąc dla wszystkich olbrzymie zagrożenie!

Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników dróg.

Przypominamy też, że 14 marca wszedł w życie przepis mówiący o zaostrzeniu kar za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu. Przepis ten jest nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierującymi - przypomina rzecznik prasowy  Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kpina + ironia / szydera

    To rzeczywiście ciekawe, że facet miał dwa woreczki. Ja mam jeden - w gaciach :-)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również