Wiadomości z Rudy Śląskiej

38-latek z Rudy Śląskiej znęcał się nad swoją partnerką. Szarpał i groził jej śmiercią

  • Dodano: 2024-01-15 13:00, aktualizacja: 2024-01-16 10:17

Rudzcy policjanci interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który w mieszkaniu wszczął awanturę. 38-latek został zatrzymany. Jak się okazało mieszkaniec Rudy Śląskiej od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką. Policjanci wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty, a agresor stanie jeszcze dziś przed prokuratorem, który zadecyduje o jego losie.

Agresorowi za znęcanie grozi do 5 lat odsiadki!

W minioną niedzielę mundurowi z kochłowickiego Komisariatu otrzymali informację o awanturze w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy. Mundurowi na miejscu ustalili, że 38-latek wszczął kłótnię, podczas której nie tylko ubliżał swojej partnerce, ale także szarpał i groził pozbawieniem życia. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało to nie pierwsza tego rodzaju sytuacja. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mieszkaniec Rudy Śląskiej znęcał się nad 49-latką od dłuższego czasu. Ubliżał jej, zastraszał, groził i stosował przemoc fizyczną i psychiczną. Wszystko działo się na oczach dzieci.

Śledczy zbierają materiał dowodowy, który pozwoli prokuratorowi postawić mężczyźnie zarzuty. Do tego czasu agresor został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci przypominają!

  1. Za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
  2. Sprawca, który znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.
  3. Jesteś dotknięty przemocą w rodzinie? Sprawdź z jakiej pomocy możesz skorzystać - Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również