Wiadomości z Rudy Śląskiej

43-latek ukradł telefon. Został zatrzymany przez rudzkich policjantów

 • Dodano: 2020-12-10 08:15, aktualizacja: 2020-12-10 06:12

Policjanci z Komisariatu w Wirku ustalili i zatrzymali 43- letniego rudzianina podejrzanego o kradzież telefonu. Do kradzieży doszło ponad miesiąc temu, ale pokrzywdzony bezdomny swoje przypuszczenia skierował na innego mężczyznę. Policjanci z dwójki jednak dotarli do sprawcy i odzyskali skradziony telefon wartości 700 złotych.

Do kradzieży doszło w jednym z pustostanów, gdzie bezdomny mężczyzna spał. Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie. W trakcie trwanie tego postępowania pokrzywdzony wskazał śledczym, kogo podejrzewa o kradzież. Po sprawdzeniu wskazanego tropu okazało się, że wskazana osoba nie miała nic wspólnego z kradzieżą. Wówczas do sprawy włączyli się kryminalni z dwójki i ustalili osobę, która mogła mieć związek z przestępstwem. W miniony wtorek zatrzymany został 43-latek mieszkaniec naszego miasta. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na to, aby zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzut kradzieży. Do popełnienia zarzucanego mu czynu podejrzany przyznał się i wyjaśnił okoliczności jego popełnienia. Pięć lat więzienia to kara, jaką może otrzymać podejrzany. Policjanci w tej sprawie mogą pochwalić się również odzyskaniem skradzionego telefonu, który po wykonaniu niezbędnych czynności zostanie zwrócony prawowitemu właścicielowi, który nie kryje zadowolenia z efektów pracy mundurowych.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Nie znana osoba

  No tak bo ta osoba jest poszukiwana i ucieka przed policją a policjantów zrobiła w kulki i powiedział że go okradli bo ucieka przed mundorowymi. A dzisiaj całkiem nie dawno 7 jechał w stronę Katowic z wirku masakra prędzej czy później i tak to znajdą.... I wszystko zawalił na nie winna osobę to już jest szczyt nieszczelności i honoru.

 • Nie wažne

  Dobrze że zadzwoniłem na policje

 • Irka

  Bezdomny posiadający telefon o wartości 700 zł ?

 • Nie wažne

  Dobrze że zadzwoniłem na te policje poniewaž bezdomny miał złamaną noge i jeszcze go okradł

 • Edi

  ojj to mamusia wychowała synka na złodzieja, jacy ludzie tu zyją ,istna patologia społeczna

 • Binia

  Ja [...]e żeby bezdomnego okradać... To tak jakby kopać leżącego albo kraść znicze z cmentarza... Trzeba być skończonym f r a j e r e m!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również