Wiadomości z Rudy Śląskiej

43-latek ukradł telefon. Został zatrzymany przez rudzkich policjantów

 • Dodano: 2020-12-10 08:15, aktualizacja: 2020-12-10 06:12

Policjanci z Komisariatu w Wirku ustalili i zatrzymali 43- letniego rudzianina podejrzanego o kradzież telefonu. Do kradzieży doszło ponad miesiąc temu, ale pokrzywdzony bezdomny swoje przypuszczenia skierował na innego mężczyznę. Policjanci z dwójki jednak dotarli do sprawcy i odzyskali skradziony telefon wartości 700 złotych.

Do kradzieży doszło w jednym z pustostanów, gdzie bezdomny mężczyzna spał. Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie. W trakcie trwanie tego postępowania pokrzywdzony wskazał śledczym, kogo podejrzewa o kradzież. Po sprawdzeniu wskazanego tropu okazało się, że wskazana osoba nie miała nic wspólnego z kradzieżą. Wówczas do sprawy włączyli się kryminalni z dwójki i ustalili osobę, która mogła mieć związek z przestępstwem. W miniony wtorek zatrzymany został 43-latek mieszkaniec naszego miasta. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na to, aby zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzut kradzieży. Do popełnienia zarzucanego mu czynu podejrzany przyznał się i wyjaśnił okoliczności jego popełnienia. Pięć lat więzienia to kara, jaką może otrzymać podejrzany. Policjanci w tej sprawie mogą pochwalić się również odzyskaniem skradzionego telefonu, który po wykonaniu niezbędnych czynności zostanie zwrócony prawowitemu właścicielowi, który nie kryje zadowolenia z efektów pracy mundurowych.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Nie znana osoba

  No tak bo ta osoba jest poszukiwana i ucieka przed policją a policjantów zrobiła w kulki i powiedział że go okradli bo ucieka przed mundorowymi. A dzisiaj całkiem nie dawno 7 jechał w stronę Katowic z wirku masakra prędzej czy później i tak to znajdą.... I wszystko zawalił na nie winna osobę to już jest szczyt nieszczelności i honoru.

 • Nie wažne

  Dobrze że zadzwoniłem na policje

 • Irka

  Bezdomny posiadający telefon o wartości 700 zł ?

 • Nie wažne

  Dobrze że zadzwoniłem na te policje poniewaž bezdomny miał złamaną noge i jeszcze go okradł

 • Edi

  ojj to mamusia wychowała synka na złodzieja, jacy ludzie tu zyją ,istna patologia społeczna

 • Binia

  Ja [...]e żeby bezdomnego okradać... To tak jakby kopać leżącego albo kraść znicze z cmentarza... Trzeba być skończonym f r a j e r e m!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.