Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

65 lat minęło jak jeden dzień!

 • Dodano: 2018-04-11 11:30

Młodzieżowy Dom Kultury w dzielnicy Ruda świętuje 65-lecie swojego istnienia. Wczoraj odbyła sie uroczysta gala, na której pojawiło się wielu gości i osób związanych z placówką. Nie zabrakło byłych pracowników oraz rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia. Podczas gali, osobom mocno zaangażowanym w działalność Domu Kultury, zostały też wręczone pamiątkowe statuetki. 

W ramach jubileuszu odbyło sie kilka imprez m.in.: 5 kwietnia w Muzeum Miejskim im. M. Chroboka odbył się wernisaż prac plastycznych wychowanków Bogusławy Trzcińskiej oraz wystawa plakatów sztuk teatralnych Teatru "Wizjer", działającego pod kierunkiem Jerzego Mazurka od 20 lat. Z kolei wczoraj w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury odbyła się uroczysta gala „Nasz drugi dom” ze spektaklem w reżyserii Danuty Szymczyk. Jeszcze dzisiaj, czyli 11 kwietnia o godz. 18:00, również w MDK, będzie miał miejsce koncert „Powrót do źródeł” w wykonaniu byłych i aktualnych wychowanków Studia Wokalnego pod kierunkiem Wojciecha Sanockiego.

- Nasza działalność odbywa się w trzech głównych sferach. Są to: zajęcia okresowe, takie jak warsztaty opiekuńczo-wychowawcze w czasie ferii zimowych i letnich, formy okazjonalne skierowane do lokalnej społeczności, czyli koncerty, festyny, dni otwarte, happeningi, akademie, rocznice historyczne oraz formy stałe – wylicza dyrektor Renata Buryan. – Codzienna aktywność to organizacja imprez, które na stały wpisały się już w nasz kalendarz, ale też prowadzenie regularnych zajęć w ramach kół zainteresowań. Tematyka jest przeróżna – od popularnych zajęć wokalnych, tanecznych, teatralnych, plastycznych, poprzez koła językowe, komputerowe, sportowe po spotkania miłośników wędkarstwa czy też haftu matematycznego – uzupełnia.

Celem działalności Młodzieżowego Domu Kultury jest kształtowanie, rozwijanie i promocja uzdolnień dzieci i młodzieży, pogłębianie ich wiedzy, zainteresowań, pomoc w zdobywaniu przez nich umiejętności, organizowanie imprez kulturalno–oświatowych dla środowiska lokalnego oraz różnych form rekreacji. Na zajęcia, które na stałe odbywają się w placówce, w ubiegłym roku uczęszczało prawie 600 wychowanków.

65 lat minęło jak jeden dzień!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Zachwycona

  Bardzo dobrze przygotowane występy dzieci. Gratulacje dla pracowników Domu Kultury.

 • mieszkaniec

  Redakcja przezornie wycięła Państwa Bednarz :-)

 • Jo

  Co kapusto chcesz osignąć tym wpisem.

 • Ryszard Mryka

  Było super! Pozdrawiam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.