RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

8 marca w Rudzie Śląskiej odbędzie się pogrzeb Elżbiety Żurek

  • Dodano: 2022-03-07 14:30, aktualizacja: 2022-03-11 15:51

W ubiegłym tygodniu dotarła do nas przykra wiadomość. W nocy z czwartku na piątek (3-4 marca) zmarła znana mieszkańcom Rudy Śląskiej społeczniczka - Elżbieta Żurek. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 8 marca.

Zmarła Elżbieta Żurek

Elżbieta Żurek na co dzień pracowała w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza, jako nauczycielka informatyki, a po godzinach angażowała się w życie miasta i jego mieszkańców. Za działania na rzecz potrzebujących otrzymała Anioła Wolontariatu.

W marcu 2020 roku u pani Elżbiety zdiagnozowano chłoniaka. Od tego czasu na rzecz kobiety organizowano liczne akcje charytatywne, mające na celu wsparcie jej leczenia i powrotu do zdrowia. Pod koniec lutego 59-latka zachorowała na Covid-19. Społeczniczka zmarła w nocy z czwartku na piątek (3-4 marca).

- Dziś w nocy zmarła moja najukochańsza żona, przyjaciółka, matka moich synów i niezwykła kobieta. Wierzę, że czuła naszą obecność, to jak mocno ją wspieramy. Kto ją znał, ten wie, że ona nigdy się nie poddawała, lecz ten jeden raz przegrała najważniejszą walkę w swoim życiu. Wczoraj wieczorem miała jeszcze tyle sił, żeby zadzwonić i się pożegnać. Prosiła mnie, żebym przekazał, żeby o niej pamiętać. Proszę więc Was Anioły Elżbiety - nie zapomnijcie o niej, bo dopóki jest w naszej pamięci, będzie wśród nas - napisał mąż pani Elżbiety. 

Pogrzeb odbędzie się w kościele pw. św. Józefa w Rudzie Śląskiej

Pogrzeb Elżbiety Żurek odbędzie się 8 marca w kościele pw. św. Józefa w Rudzie Śląskiej. Msza święta rozpocznie się o godzinie 8:00. 

- Kochane Anioły Elżbiety, ostatnie pożegnanie Elki odbędzie się we wtorek 8.03.2022 na mszy św. o godzinie 8:00 w kościele św. Józefa w Rudzie Śląskiej przy ulicy Piastowskiej. Po mszy odprowadzimy jej prochy na cmentarz parafialny w Rudzie Śląskiej przy ulicy Porębskiej - napisał mąż pani Elżbiety - Janusz Żurek. 

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Bella

    Spoczywał w spokoju

  • ja

    Śpij aniołku

  • Ana

    Wyrazy głębokiego współczucia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.