Wiadomości z Rudy Śląskiej

83-letni rudzianin sprawcą wypadku na mikołowskiej Wygodzie

 • Dodano: 2021-07-05 16:00

Dwie osoby poszkodowane oraz trzy uszkodzone samochody to bilans wczorajszego wypadku, do którego doszło w Mikołowie na skrzyżowaniu ulic Przelotowej i Darwina. Kierujący daewoo matiz mieszkaniec Rudy Śląskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia w dwoma innymi pojazdami. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 83-latka. Złożą też wniosek o skierowanie go na badania lekarskie w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec Rudy Śląskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

Do zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 4 lipca około godziny 18.30 w Mikołowie. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący daewoo matiz, 83-letni rudzianin, jadąc ulicą Przelotową w kierunku Rudy Śląskiej, chcąc wykonać manewr skrętu w ulicę Darwina, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku renault megane. Na skutek czołowego zderzenia się obu pojazdów, uszkodzeniu uległ także samochód marki fiat, który poruszał się za daewoo.

Uczestniczący w wypadku kierujący byli trzeźwi. 83-letniemu sprawcy zdarzenia mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Policjanci podjęli również decyzję o zasadności skierowania seniora na badania lekarskie, które wykażą ewentualne przeciwwskazania do prowadzenia pojazdów mechanicznych. 83-letni mężczyzna wraz ze swoją 78-letnią żoną trafili do szpitala. Kobieta doznała, między innymi, złamania kości nogi. Dalsze czynności w sprawie wypadku prowadzi Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy.

Wypadek samochodowy na mikołowskiej Wygodzie


Źródło: KPP Mikołów

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • rowerzysta

  w tym wieku balkonik a nie auto.Na szczęscie staruch nie pozabijał innych kierowców i pieszych.Wprowadzić badania i powtórne kursy dla ludzi 75+ i podnieść im stawki na OC o 250%

 • Ruda

  A co dla młodych,rozbijajacych się BMW itp? Nigdzie nie pracują, nie płacą OC.... Badania powinny być, ale nie obrażajcie starszych...młodzi też są sprawcami wypadków i to o wiele częściej...

 • Klaus

  zablokować staruchowi emeryture i niech spłaca długi i krzywdy ludzkie, zabrać mu prawko dożywotnio i obroża na noge

 • Ania

  Ani się nie obejrzysz jak sam będziesz staruchem [...]ku

 • Prorok

  Ty pewnie myślisz że stary nie będziesz? Przypomnisz sobie jak karma wróci do ciebie.Zapamiętaj to sobie zobaczysz że cię nie ominie.Stało się.

 • Ruda

  Zablokować, to trzeba takie obrażliwe komentarze

 • Bez

  A jaka jest różnica między 20letnim a 80letnim sprawcą wypadku? Czy krzywdy są większe, bo kierowca starszy? Komentarz od czapy.

 • fajerberga

  Różnica jest taka, że (najczęściej) przy 20.latku jest więcej trupów... A daleko szukać nie trzeba: na tej samej drodze, tylko kilometr czy półtorej bliżej Bujakowa: ile lat już minęło, gdy rano panzerwagen owinął się o drzewo? 5 ofiar na miejscu - taka jest różnica...

 • ANTY UE

  A może go wysłać do łagru ? :-)

 • zigmunt

  Jakiś ty pusty :)Popatrz sobie lepiej na loty na zakręcie mistrzów czy ostatni nasz lot przez tory na Wirku.Dziadki jak już cos spsocą to ewentualnie kolizja. Młodzi zabijają się w wypadkach.

 • ANTY UE

  Święta racja Zgadzam się w stu procentach

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.