Wiadomości z Rudy Śląskiej

9 pijanych kierowców zatrzymanych od poniedziałku. Rekordzistka miała prawie 2,5 promila

 • Dodano: 2021-06-25 14:15

Podczas czterech dni mijającego tygodnia z dróg naszego miasta wyeliminowano aż dziewięciu kierowców, którzy wsiedli do samochodu po alkoholu. Niechlubna rekordzistka miała prawie 2,5 promila alkoholu. A jaki będzie nadchodzący weekend ?

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto zdecyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, grzywną w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Nietrzeźwi kierowcy nie mogą czuć się bezkarni

Rudzcy policjanci na co dzień starają się przekonać kolejnych użytkowników dróg do propagowania hasła „Prowadzę – jestem trzeźwy”. Policja chce uzmysłowić kierowcom, pasażerom, pieszym i rowerzystom, jak wielkim zagrożeniem w ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Statystyki pokazują, że na rudzkich ulicach wciąż pojawiają się nowi kierowcy zasiadający za kółkiem „po kielichu”.

Jazda pod wpływem alkoholu jest jednym z głównych czynników powodujących najpoważniejsze zdarzenia drogowe, w tym nawet zdarzenia śmiertelne. Wielokrotnie na swojej stronie internetowej Policja informowała mieszkańców o zdecydowanej postawie rudzkich policjantów przeciwko jeździe pod wpływem alkoholu. Policjanci drogówki prowadzą szereg akcji profilaktycznym promujących prawidłowe zachowania na drodze. Prowadzą również działania mające na celu niedopuszczenie do ruchu kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”.

Policja apeluje do osób, które mogą być świadkami próby jazdy po spożyciu alkoholu. Znajdź swój sposób, by powstrzymać pijanego kierowcę! Powstrzymując pijanego kierowcę, możesz uratować nie tylko jego samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Co więcej - chronisz go przed surowymi sankcjami.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Helena

  Rekordzistka dalej dziennie jezdzi!!!

 • Zaciekawiony

  A skąd to wiesz?

 • tomasz

  czyli prohibicja nic nie dała.

 • Jozik

  A co myslałes hahaha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.