Wiadomości z Rudy Śląskiej

Agresywny 51-latek groził kobiecie mając nóż i miotacz gazu!

  • Dodano: 2021-12-16 09:45

Groźby karalne wobec byłej partnerki oraz zmuszanie do określonego zachowania, to zarzuty, jakie usłyszał 51-latek. Mieszkańca Bytomia zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji IV w Rudzie Śląskiej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Agresor tymczasowo aresztowany

W ubiegły poniedziałek dyżurny z czwartego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na chodniku przy sklepie ulicy Głównej w Rudzie Śląskiej grozi kobiecie, trzymając w ręku nóż. Według zgłoszenia przypadkowego świadka mężczyzna jest agresywny wobec swojej ofiary. Kiedy policjanci przybyli na miejsce zobaczyli 51-latka, który trzymając w ręku miotacz gazu łzawiącego, próbował zmusić kobietę, aby z nim poszła. Agresor został zatrzymany przez mundurowych, którzy odebrali mu miotacz gazu i schowany w kieszeni nóż.

Mężczyzna był bardzo pobudzony i pod wyraźnym wpływem alkoholu

Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie było ponad 1,6 promila alkoholu. Śledczy przesłuchali 44-letnią pokrzywdzoną i przedstawili zarzuty sprawcy. Bytomianin już wcześniej miał problemy z prawem, między innymi dwa zakazy zbliżania się do innych kobiet. Policjanci z czwórki i prokurator, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze zachowania, zdecydowali o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o jego odizolowanie. Wczoraj rudzki sąd wydał decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ferdek

    Lusia twoja matka pewnie stąd a ojciec z sosnowca mieszanka wybuchowa bo w normalnej śląskiej rodzinie nie ma takich dziwaków jak ty

  • Lusia

    Śląsk kraina bajeczna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.