Wiadomości z Rudy Śląskiej

Agresywny 51-latek groził kobiecie mając nóż i miotacz gazu!

  • Dodano: 2021-12-16 09:45

Groźby karalne wobec byłej partnerki oraz zmuszanie do określonego zachowania, to zarzuty, jakie usłyszał 51-latek. Mieszkańca Bytomia zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji IV w Rudzie Śląskiej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Agresor tymczasowo aresztowany

W ubiegły poniedziałek dyżurny z czwartego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na chodniku przy sklepie ulicy Głównej w Rudzie Śląskiej grozi kobiecie, trzymając w ręku nóż. Według zgłoszenia przypadkowego świadka mężczyzna jest agresywny wobec swojej ofiary. Kiedy policjanci przybyli na miejsce zobaczyli 51-latka, który trzymając w ręku miotacz gazu łzawiącego, próbował zmusić kobietę, aby z nim poszła. Agresor został zatrzymany przez mundurowych, którzy odebrali mu miotacz gazu i schowany w kieszeni nóż.

Mężczyzna był bardzo pobudzony i pod wyraźnym wpływem alkoholu

Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie było ponad 1,6 promila alkoholu. Śledczy przesłuchali 44-letnią pokrzywdzoną i przedstawili zarzuty sprawcy. Bytomianin już wcześniej miał problemy z prawem, między innymi dwa zakazy zbliżania się do innych kobiet. Policjanci z czwórki i prokurator, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze zachowania, zdecydowali o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o jego odizolowanie. Wczoraj rudzki sąd wydał decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ferdek

    Lusia twoja matka pewnie stąd a ojciec z sosnowca mieszanka wybuchowa bo w normalnej śląskiej rodzinie nie ma takich dziwaków jak ty

  • Lusia

    Śląsk kraina bajeczna

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również