Wiadomości z Rudy Śląskiej

AKTUALIZACJA Potrącenie pieszej na ul. Sportowców. Interweniowało pogotowie ratunkowe!

 • Dodano: 2023-03-01 13:30, aktualizacja: 2023-03-01 15:12

Dziś po godzinie 12:00 doszło do potrącenia pieszej na ul. Sportowców w Rudzie Śląskiej. 71-letnia kobieta została zabrana do szpitala na badania.

Wypadek w Rudzie Śląskiej

W środę 1 marca o godzinie 12:21 rudzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej w ciągu ul. Sportowców. Zdarzenie miało miejsce przy skrzyżowaniu z ul. Kokota. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna, oraz pogotowie ratunkowe.

- Kierowca toyoty wyjeżdżając z ul. Sportowców na ul. Kokota zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Starsza kobieta z jego prawej strony przechodziła przez jezdnię. Tam nie ma przejścia dla pieszych, ale jest to skrzyżowanie i ona tam oczywiście mogła przechodzić. W momencie, jak pani weszła przed jego samochód, to on prawdopodobnie nie popatrzył i ruszył - powiedział asp.szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

71-letnia kobieta przewróciła się, jednak nie odniosła poważnych obrażeń. Została zabrana profilaktycznie do szpitala na badania. Kierujący 52-latek był trzeźwy w momencie zdarzenia.

Komentarze (7)    dodaj »

 • co za co

  pieszy ma pierwszeństwo na pasach a poza,,pasami też''to na podhalu owce tak chodzą

 • Mieszkanka

  „ Tam nie ma przejścia dla pieszych, ale jest to skrzyżowanie i ona tam oczywiście mogła przechodzić” Naprawdę? Nie mogła przechodzić bez upewnienia się, że może. Nie upewniła się, weszła, bo pierwszeństwo zawsze i wszędzie to masz babo klops. Wiec to nie jest potrącenie. To wtargnięcie na drogę z uszkodzeniem pojazdu poruszającego się prawidłowo pasem drogi.

 • Rol_nick

  Polecam zapoznać się z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym zanim napiszesz cokolwiek na ten temat: "Przechodzenie przez jezdnię lub drogę dla rowerów poza przejściem dla pieszych jest dozwolone na przejściu sugerowanym albo poza przejściem sugerowanym jeżeli odległość od przejścia dla pieszych przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia dla pieszych, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu." Poza tym kierujący zatrzymał się widząc pieszą na jezdni, a po chwili ruszył z niewiadomych przyczyn. Prawdopodobnie znał przepisy równie dobrze jak Ty.

 • qwerty66

  Coś słyszałeś ale nie wiesz w którym kościele dzwonią. Przechodzenie na skrzyżowaniu??? ty tak na serio bo takich bredni nie słyszałem.

 • Pomocny

  Jak cytujesz przepisy to czytaj ze zrozumieniem (art. 13 ustawy Prawo o ruchu drogowym): "Przechodzenie przez jezdnię lub drogę dla rowerów poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni lub drogi dla rowerów iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni lub drogi dla rowerów".

 • Rol_nick

  Ale w końcu, Twoim zdaniem, miała prawo w tym miejscu przechodzić czy nie miała, bo z obu cytowanych fragmentów wynika że miała takie prawo? Zrozumiałeś jak doszło do potrącenia? "Tam nie ma przejścia dla pieszych, ale jest to skrzyżowanie i ona tam oczywiście mogła przechodzić. W momencie, jak pani weszła przed jego samochód, to on prawdopodobnie nie popatrzył i ruszył - powiedział asp.szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej."Twoim zdaniem kierujący widział kobietę PRZED MASKĄ czy nie? Jeżeli widział to znaczy że działał z premedytacją, a jeżeli nie, to znaczy że nie zachował należytej uwagi i ostrożności w trakcie zmiany kierunku ruchu, bo może akurat dłubał w nosie. Tyle w temacie.

 • Strzelnica

  Co za głupol.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również