Wiadomości z Rudy Śląskiej

AKUKU przeniosło się do Rudy Śląskiej! Zobaczcie jak wygląda baza kreatywnego odpoczynku!

 • Dodano: 2021-08-13 08:15, aktualizacja: 2021-08-18 19:33

Ogromny zielony teren, mini zoo, ekologiczny plac zabaw i tablice sensoryczne - tak wygląda nowa siedziba Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa w Rudzie Śląskiej. To nowe miejsce na mapie naszego miasta, które daje radość, siłę, spokój, ukojenie, relaks. Zobaczcie jak wygląda baza kreatywnego odpoczynku w duchu ekologii. Wielkie otwarcie już 20 sierpnia!

AKUKU przez lata działała na terenie Mikołowa

Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa to miejsce, w którym umiejętnie połączono relaks z kreatywnymi zajęciami rozwijającymi, utrzymanymi w duchu ekologii. Jej założycielami są twórczy pedagodzy i terapeuci, którzy z zamiłowania do dzieci podjęli wyzwanie stworzenia kreatywnej przestrzeni przyjaznej rodzinie.

AKUKU przez lata działała na terenie Mikołowa, gdzie prowadziła rozmaite warsztaty edukacyjne dla dzieci - w tym m.in. ekologiczne i z zakresu ochrony zwierząt dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Po latach AKUKU musiało zmienić siedzibę. "Nowy dom" znalazło w Rudzie Śląskiej. 

AKUKU niebawem otworzy nowy rozdział swojej działalności w Rudzie Śląskiej

AKUKU 20 sierpnia otworzy nowy rozdział swojej działalności w zupełnie nowym miejscu. Nową siedzibę AKUKU znajdziecie w Wirku przy ulicy Janusza Korczaka. Jak podkreślają członkowie stowarzyszenia, teren jest "zjawiskowy, magiczny, sielski, cudny i perspektywiczny". Zapowiadają też, że w przyszłości pojawi się tu plaża, pole zbóż, pole roślin okopowych i wędzarnia. 

W krótkim czasie - zapuszczony obiekt zmienił się w wyjątkowe miejsce dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Olbrzymim atutem AKUKU jest możliwość przebywania ze zwierzętami, a przez to uczenie się odpowiedzialności. W nowych zagrodach mieszkają już osły, kozy, wiewiórki, papugi, żółwie, świnki morskie i króliki. Niedługo pojawią się także owieczki kameruńskie. 

To jednak niejedyne atrakcje. Już wkrótce uruchomiony zostanie piec chlebowy do własnych wypieków. Organizowane będą tu zarówno warsztaty całoroczne, jak i wakacyjne. Chętni będą mogli wybrać się tu na biwak. W planach jest też spanie na sianie oraz rozmaite zajęcia rozwojowe dla dzieci i rodziców.

Akademia Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa

Wstęp na teren Akuku dostępny jest dla partnerów fundacji, czyli osób i ich rodzin, którzy zdecydowali się wpłacać co miesiąc na konto fundacji 40 złotych. Za tę cenę mają nielimitowany wstęp do Akuku (w godzinach i dniach otwarcia) oraz możliwość uczestnictwa w ogniskach itp.

- By zostać partnerem fundacji, należy dokonać wpłaty 40 zł darowizny z zobowiązaniem 12 misięcznych wpłat. Karnet partnerski otrzymują zdeklarowane rodziny/osoby (do 5 osób wejście), które przedstawią wpłatę na konto Fundacji z tytułem PARTNER DAROWIZNA (stałe zlecenie) od sierpnia 2021 roku do sierpnia 2022 roku - czytamy na stronie Fundacji.

Partnerzy fundacji odwiedzają AKUKU w każdy piątek, sobotę, niedzielę od wczesnej wiosny do późnej jesieni oraz otrzymują 50% zniżki na warsztaty i ogniska organizowane przez Fundację AKUKU. 

Jak czytamy na stronie AKUKU od sierpnia ustalone zostały nowe zasady partnerstwa. 

- Od sierpnia nowe zasady partnerstwa! Jeżeli ktoś ma nieaktywny karnet partnerski oczywiście również serdecznie zapraszamy, bo to dzięki Wam AKUKU przetrwało miniony rok. Jeżeli wśród Partnerów fundacji są osoby które opłacały partnerstwo do sierpnia, a z przyczyn przeprowadzki nie mogliście Państwo korzystać z atrakcji AKUKU aktywność karnetów zostaje przedłużona nieodpłatnie do końca września! Zapraszamy! - czytamy na stronie AKUKU. 

Jeżeli chcecie wpaść do AKUKU nie będąc partnerem warto wcześniej skontaktować przedstawicielami fundacji pod numerem telefonu: 501 365 131.  

Komentarze (22)    dodaj »

 • Tadeusz

  Brawo Panie Prezydencie Michale nareszcie coś się ruszyło, dziękuję za Rynek w Kochłowicach również.

 • novarra

  Pomysł jest bardzo dobry tylko nie angażujcie w to zwierząt jak nie macie pieniędzy przynajmniej na rok do przodu żeby je utrzymać.Dość już zdjęć w internecie z końmi opartymi o ścianę przez rok czasu którym podobno został jeden dzień życia. Oby nie skończyło się to interwencją odpowiednich służb .Życzę powodzenia.

 • mario

  Kochlowice to jakas dziura tu nic nie ma tylko kino pod chmurka wieczorowa pora.

 • Ziga z Wirku

  Jest w tym abonamencie selfie z radnym gratis?

 • Alojz

  Bardzo fajny pomysł, życzę sukcesów.

 • Jorg

  I co jeszcze. 480zł roczny abonament na palety

 • Truda

  Przecież nikt cię nie zmusza, to jest dobrowolne.

 • Joanna

  Gdzie mieści się akuku w Rudzie Śląskiej

 • Eugenia

  Wirek ul Korczaka

 • Sylwia

  Wystarczy przeczytać artykuł...

 • Magda

  A jednorazowy wstęp istnieje?

 • Hh

  Skontaktuj się z fundacją.

 • Rudziol

  Wplacajcie , to możecie przyjść. Co to ma być ? Jest wiele rodzin czy dzieci które terz chciałyby tam nic być , a nie mają możliwości wpłacać co miesiąc po 40 zł , tylko w Polsce można tak ludzi podzielać. Fundacja, a gdzie władze miasta, pani grażynce nie starcza pieniędzy na miejsca zabaw dla rodzin i dzieci ? Niech zbuduje kolejne parę metrów drogi rowerowej , albo kolejne nagrobki niech postawi ,tak jak pod kokiem. Porażka aż żal [...]ę ściska, podwyżki są non stop a do miasta się [...]o robi! Czy tylko w naszym kraju musi być tak że żeby coś powstało to musi być sponsor , fundacja ,czy popisywał że miasto dało , a w żeczywistosci to każdy podatnik dał . Nic nie mam do tej fundacji , brawo wy !!!!! Bo wam się chce , bo ktoś wpłaca itd... ale to wszystko robią ludzie , mieszkańcy i dobre serca. a włodaże się bawią za nasz hajs i śmieją się nam w twarz

 • Przemysław Kozi

  Witam serdecznie. Mało uprzejmie ... Powieś się durny, ach nie! Ty o społecznie wysokim ilorazie - sportowiec. Postawie VIII co pomnik gdzie chcesz . Zasłużyłeś.

 • Zbryndol

  Socjalizmu już nie ma. A ty weź czasem jakiś słownik do ręki, czy coś.

 • Truda

  Załóż sobie sam biznes, włóż w niego mnóstwo czasu i pieniędzy a potem udostępnij za darmo. Do parku trampolin albo na plac zabaw pod dachem też wchodzisz za darmo?

 • olo

  Dzieci dostają co miesiąc 500 zł więc co to znaczy, ze ich nie stać? Moze rodzide się wezmą do roboty zamiast oczekiwać, źe wszystko będzie za darmo.

 • wpłacający

  Każdego stać bo ma 500+.

 • Tomasz

  Najgłupsza wypowiedź

 • olo

  Wygląda to jak wieś z filmu Borat

12

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również