Gdzie i jak szukać finansowego wsparcia dla usuwania azbestu ? Kto i w jaki sposób może usuwać i neutralizować azbest ? Jak pozbyć się tego problemu ?
W czwartek, 23 kwietnia br. w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbędzie się konferencja: "Możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego na usuwanie i utylizację azbestu".
Spotkanie jest adresowane głównie do przedstawicieli samorządów, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, miejskich przedsiębiorstw gospodarki mieszkaniowej oraz administratorów nieruchomości powstałych przy użyciu materiałów zawierających azbest.
Współorganizatorami konferencji są Bank Ochrony Środowiska S.A. oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "Agraf".
Instytucje oraz osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.
Dodatkowych informacji nt konferencji udziela: Martyna Jastrzębska, tel. 032 342 22 30 w. 104, m.jastrzebska@inkubatorrudzki.pl
Przez ponad 100 lat azbest był minerałem pożytecznym. Komponent materiałów izolacyjnych, ciernych oraz produktów przydatnych w budownictwie. Odporny na mróz, wysoką temperaturę i działanie substancji żrących, wytrzymały na tarcie, zgniatanie i rozciąganie. Jego produkcja, import i stosowanie zostały w Polsce zakazane w roku 1998. Jako substancja niezwykle groźna dla zdrowia musi zostać usunięty. Do roku 2032 należy zneutralizować w naszym kraju niemal 15 tysięcy ton materiałów zawierających azbest. Obecnie jego użytkowe zalety przejmują materiały nowszej generacji, bowiem włókna azbestu jako niezniszczalne są zaliczane do najniebezpieczniejszych zanieczyszczeń na ziemi. Niewidzialne gołym okiem, wdychane z powietrzem do płuc, stanowią wielkie ryzyko wywołania poważnych (także śmiertelnych) chorób układu oddechowego.
Źródło: www.inkubatorrudzki.pl