Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpieczny sk8park & pumptrack w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2020-07-29 06:30, aktualizacja: 2020-07-29 10:52

Już w  poniedziałek (3.08) funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej w Parku Strzelnica oraz osiedlu Kaufhaus będą przypominali o zasadach bezpieczeństwa, które trzeba zachować podczas korzystania ze skateparków, pumptracków i innych miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na  rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach.

W tym samym czasie akcja odbędzie się w  ponad 30 miejscowościach województwa śląskiego

Młodzi ludzie, którzy spędzają swój wolny czas w skateparkach, często nie mają odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze oraz sprzętu przystosowanego do jazdy wyczynowej. Czasem także gubi ich brawura i brak umiejętności - mówi Marek Partuś, komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej. - Może to być powodem wielu wypadków, a konsekwencją tego są liczne urazy ciała, które często niosą za sobą bardzo poważne skutki dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego, aby zapobiec tym przykrym zdarzeniom, postanowiliśmy włączyć się w kampanię i informować użytkowników skateparków i pumptracków, w jaki sposób z nich korzystać  – dodaje.

Akcja odbędzie się w poniedziałek (3.08). O godz. 16.00 z policjantem i strażnikiem miejskim będzie można spotkać się przy skateparku (ul. Pileckiego, osiedle Kaufhaus),  a o godz. 16:40 przy pumptracku (ul. Sportowców, Park Strzelnica).

Kampania, której pomysłodawcą jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, została skierowana nie tylko do młodzieży korzystającej ze skateparków i pumptracków, ale także do osób dorosłych - rodziców, którzy nie są bezpośrednimi użytkownikami tych miejsc. Zdarza im się jednak, że czasami pozostawiają swoje dzieci bez opieki i pozwalają im bawić się na tego typu obiektach, nie zważając na to, że są zagrożeniem zarówno dla osób trenujących, jak również im samym może stać się krzywda.

Podczas poniedziałkowej akcji strażnicy miejscy będą nie tylko informować i pouczać uczestników o  tym, jak w odpowiedni sposób korzystać ze skateparków i pumptracków, ale także rozdawać ulotki, na których wypisane zostały zasady bezpieczeństwa. Nie zabraknie też konkursów i quizów na temat bezpieczeństwa.

Twarzą kampanii został Dawid Godziek, który jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników BMX freestyle, należącego do światowej czołówki dyscyplin MTB Slopestyle oraz BMX Dirt. W ostatnich latach sportowiec ten zdobył wiele tytułów, a jednym z nich jest tytuł Najbardziej Przełomowego Zawodnika Roku 2019 cyklu Mistrzostw Świata Crankworx 2019. W ramach kampanii Dawid Godziek uczy i uświadamia użytkowników skateparków i pumptracków w temacie bezpieczeństwa własnego oraz innych, czerpiąc z swojego doświadczenia zdobytego w profesjonalnym sporcie.

Bezpieczny sk8park & pumptrack w Rudzie Śląskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również