Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-06-02 09:00, aktualizacja: 2021-06-07 10:31

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet ruszy 9 czerwca! Rudzianki po raz kolejny będą miały okazję wziąć udział w szkoleniu składającym się z sześciu spotkań, dzięki którym wzmocnią pewność siebie oraz dowiedzą się, jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia.

Zapisy na szkolenie ruszą 7 czerwca o godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona!

Mogę śmiało powiedzieć, że już od pierwszej edycji nasze szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego zachęcam wszystkie panie do zapisywania się na kurs, który ruszy już za  kilka dni – mówi Roman Dymek, jeden z instruktorów.  -  Chcielibyśmy, żeby wszystkie panie nauczyły się konkretnych technik samoobrony, wzmocniły pewność siebie i potrafiły skutecznie obronić przed atakiem napastnika, a także, aby umiejętności, które zdobyły podczas zajęć, pozwoliły im  poczuć się po prostu bezpiecznie – dodaje.

Na pierwszych zajęciach uczestniczki dowiedzą się m.in.: jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz  co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać. Z kolei w  czasie całego kursu nauczą się konkretnych technik samoobrony.

Pierwsze zajęcia odbędą się w środę (9 czerwca) w godz. od 16:30 do 18:00

Natomiast pozostałe pięć spotkań zaplanowanych zostało na 11, 14, 16, 18 i 21 czerwca, w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

Zajęcia będą odbywały się w sali treningowej w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, który znajduje się przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 7 czerwca od godz. 10.00 do 8 czerwca do godz. 16.00. Zapisać się można wysyłając maila na adres: media@ruda-sl.pl oraz dzwoniąc pod numerem telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Uczestniczki muszą być pełnoletnie. Do ćwiczeń potrzebny jest wygodny strój oraz skarpetki (na sali nie ma możliwości ćwiczenia w obuwiu).

Ze względu na wielkość sali oraz obostrzenia związane z pandemią w kursie może wziąć udział tylko 30 pań. O uczestnictwie w zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia przed rozpoczęciem zapisów nie będą brane pod uwagę!

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • boluś

  E 'pany Straśniki widać co se dobrze zabezpieczyliście "klejnoty"! Kaj można nabyć takie "cudo"? bo bez tego strach po Rudzie poruszać sie po tych waszych szkoleniach!

 • Ochraniacz

  Ochraniacz na przyrodzenie dostępny jest w sklepie z militariami oraz sportowym.

 • Ja

  Nie wszystkie panie pracuja do 16.00. Też bym chętnie poszła, ale w tych godzinach jestem w pracy... Szkoda...

 • Niebieska linia

  Bardzo potrzebne szkolenie w szczególności dla pań bitych przez swoich mężów lub konkubentów.

 • Andzia

  Jal cie mąż leje to ci samoobrona nie wystarczy tylko wsparcie w rodzinie żebyś miała kaj uciec

 • Ta, która staje w obronie.

  Jak tu któraś chłop tłucze to niech zgłosi się do mnie. Ja pana nauczę dobrych manier.Uważam że my kobiety możemy też wiele pomóc tym które są bite a także które są poniżane. Mężczyzn którzy doznają patologii od swoich żon również zapraszam, też dam radę takie panie nauczyć dobrych manier. Dzieciom też pomogę w szczególności, bo one obronić się przed rodzicem nie potrafią. Na temat rodziców tłukących dzieci wolę się nie wypowiadać, bo bardzo bym zgrzeszyła na ich temat. Żona, mąż, dziecko to nie worek treningowy. Nie kochasz żony, męża to odejdź a nie rób z nich worka treningowego. Nie kochasz dziecka swojego to oddaj je do Domu Dziecka do adopcji niech pokochają je inni ludzie którzy stworzą im wspaniały dom pełen miłości, dobroci, troski, wsparcia. Dzieci to nie worek do treningu.

  • Ta, która staje w obronie.
   2021-06-03 21:39
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • majacydosc

  To ja poproszę o taką pomoc, bo mi żona wynosi rzeczy z mieszkania i oddaję do lombardu żeby przepić pieniądze. Jak wraca to zdarza się że jest agresywna i mnie bije. bityprzezzone@yandex.com

 • Dżesika

  Chyba dla rudzianek z dzielnic, gdzie wyłączono oświetlenie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.