Wiadomości z Rudy Śląskiej

Boisko TARTAN w Bykowinie wymaga odnowienia. Remont najwcześniej w 2023?

  • Dodano: 2021-09-23 11:15

Boisko TARTAN przy tzw. Niebieskich Dachach w Bykowinie nadaje się do remontu. Na fakt ten uwagę zwróciła radna Ewa Chmielewska. Czy jednak inwestycję tę uda się zrealizować?

Kiedyś był to najnowocześniejszy obiekt w dzielnicy

Boisko TARTAN w Rudzie Śląskiej- Bykowinie znajduje się przy głównej drodze przejazdowej dzielnicy, czyli przy ul. Górnośląskiej. Ta niedawno została wyremontowana. Pojawiły się także drogi rowerowe. Radna Ewa Chmielewska podkreśla, że kiedyś uchodziło za najnowocześniejszy obiekt sportowy w dzielnicy.

Niestety, czas płynie nieubłaganie, a jego niszczycielskie działanie jest powszechnie znane. W efekcie stan boiska uległ pogorszeniu. Jak wskazuje radna, zarówno nawierzchnia boisk, jak i pozostała infrastruktura jest zniszczona. Tym samym nadaje się do modernizacji.

- Całość straszy swoim wyglądem – podkreśla radna Ewa Chmielewska.

Mieszkańcy narzekają na stan obiektu. Przypomnijmy, że temat naprawy boiska pojawił się już w 2018 roku, później składano też projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale nie zyskały akceptacji komisji. Teraz radna wnioskuje o ujęcie ten inwestycji w planie inwestycji remontowanych na 2022 rok. Czy uda się to zrealizować?

Radna pisze interpelację, urząd odpowiada

Michał Pierończyk, zastępca prezydenta miasta, w odpowiedzi na interpelację radnej wskazał, że remont boiska w Bykowinie wiąże się z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych całego kompleksu sportowego w tym miejscu. W efekcie okazuje się, że odnowione musiałoby zostać nie tylko wspomniane boisko, ale też boisko do koszykówki oraz elementy i urządzenia towarzyszące jak ławki, mała architektura i piłkochwyty. A to będzie kosztować. I to dużo.

Będzie remont czy nie?

- (..) w efekcie wiąże się ze stosunkowo dużymi nakładami finansowymi, które w obecnej sytuacji finansowej Miasta i planowanymi inwestycjami ujętymi w Wieloletniej Prognozie Finansowej byłyby trudne do wygospodarowania. Nie mniej rzeczone przedsięwzięcie będzie brane pod uwagę przy tworzeniu projektu uchwały budżetowej na rok 2023 – podkreślił wiceprezydent Pierończyk.

Zaskoczeni? W 2022 remontu pewnie nie będzie, ale w 2023? Kto wie.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Aga_siwo

    Dużo dzieci i młodzieży gra na boisku, jeżdżą na hulajnogach i rolkach. A w tartanie same dziury i trawa wychodzi

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.