Wiadomości z Rudy Śląskiej

Budżet Obywatelski: Nowa nawierzchnia boiska przy Szkole Podstawowej nr 40 w Goduli

 • Dodano: 2020-11-27 15:30

Zakończyła się realizacja kolejnych inwestycji z tegorocznego budżetu obywatelskiego. Wymieniono nawierzchnię boiska przy Szkole Podstawowej nr 40 w Goduli. Efekty prac, za pośrednictwem mediów społecznościowych, zaprezentowała prezydent Grażyna Dziedzic. 

- Dziś prezentuję nową nawierzchnię boiska przy Szkole Podstawowej nr 40 w Goduli. Grać będzie się tam teraz na trawie syntetycznej, wymieniona została też siatka piłkochwytów - napisała prezydent. 

Prezydent poinformowała także, że miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą ścieżki aktywizacyjnej w rejonie Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielszowicach. Projekt ten również miał zostać zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. 

- Niestety, mam też złą wiadomość. Wczoraj musieliśmy odstąpić od umowy z wykonawcą ścieżki aktywizacyjnej w rejonie SP 13 w Bielszowicach, który poinformował nas o konieczności przedłużenia terminu realizacji zadania oraz możliwej zmianie kosztów. Przedstawione dokumenty nie uzasadniały tego jednak w wystarczający sposób. Warto podkreślić, że to właśnie zaproponowany termin realizacji miał decydujący wpływ na zwycięstwo tej firmy w przetargu. Przypada on jutro, a wykonawca nie wszedł jeszcze na teren prac - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Pula środków na rudzki budżet obywatelski w 2020 r. wynosiła 3 994 000 zł, z czego 1 024 000 zł na projekty duże (koszt powyżej 270 tys. zł) i 2 970 000 zł na projekty małe (koszt realizacji do 270 tys. zł). Mieszkańcy w głosowaniu wybrali do realizacji 2 zadania duże i 11 zadań małych.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • chopekrostropek

  Boisko jest ogólnie dostępne czy będziemy czekać do czasu aż szkoły otworzą?

 • Raf

  Czy wiadomo coś w temacie dostęoności boiska?

 • mieszkaniec

  Taki to plan na zima,bo podeszczu ladnie snieg leci na glowy ludziom na przystankach,osiedle Bykowina.

 • Padre

  Jedź taxi, uber, bolt. Nie bedzie ci na łeb lecieć. Jesteś jedyny któremu to przeszkadza.

 • tfist

  Siemanko pyjdre jak uciebie dekel gra czy jak.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.