Wiadomości z Rudy Śląskiej

Charytatywna Wystawa Mikołajkowa Owczarków Niemieckich w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2021-12-13 09:00, aktualizacja: 2021-12-23 23:39

Przepiękne "Mikołaje na czterech łapach" oraz ich właściciele o wielkich sercach podarowali podopiecznym placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej prezenty gwiazdkowe. Okazją do przedświątecznego spotkania była zorganizowana już po raz czwarty w naszym mieście charytatywna Wystawa Mikołajkowa Owczarków Niemieckich. 

Charytatywna Wystawa Mikołajkowa Owczarków Niemieckich

Miłośnicy czworonogów spotkali się w ubiegłą niedzielę na wireckim targowisku. Już po raz czwarty w Rudzie Śląskiej obyła się charytatywna Wystawa Mikołajkowa Owczarków Niemieckich, podczas której można było nie tylko podziwiać piękne okazy psów, ale przede wszystkim wesprzeć dzieci z  placówek opiekuńczo-wychowawczych, które funkcjonują w mieście. Podczas wystawy zaprezentowało się około stu owczarków niemieckich.

- Kilka lat temu nawiązaliśmy współpracę z członkami Fanclubu Owczarka Niemieckiego w  Mysłowicach. Działania, które podejmują na rzecz drugiego, potrzebującego człowieka, to piękny gest, a zarazem wielki świąteczny dar serca – podkreśla Krystian Morys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. – Dlatego dziękuję im za to, że po raz kolejny, w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia, wzbudzają radość w sercach dzieci tym bezinteresownym gestem – dodaje.

Zbiórka prezentów świątecznych dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych

Wystawa owczarków niemieckich to szczególne wydarzenie nie tylko dla hodowców i miłośników rasowych czworonogów, ale także dla wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Najważniejszym celem wystawy była właśnie zbiórka prezentów świątecznych, które zostaną przekazane dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rudzie Śląskiej. Co ważne, sami hodowcy również przygotowali prezenty, którymi zostaną obdarowane dzieci.

Podczas wydarzenia można było także porozmawiać z wystawcami i hodowcami na temat hodowli, pielęgnacji i opieki nad owczarkiem niemieckim.

Organizatorami wydarzenia byli Śląscy Hodowcy Zwierząt Rasowych w Mysłowicach we współpracy z  Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej i Miastem Ruda Śląska.

Komentarze (3)    dodaj »

  • psiarz

    Temat fotoreportażu: wystawa owczarków niemieckich. Piętnaście zdjęć. Owczarek niemiecki jest przedmiotem JEDNEGO(!) zdjęcia!!! Na paru innych psy są, ale przy okazji. Za to na połowie zdjęć jest łysy pan. Nie wiem, czy to dziennikarstwo, czy promocja łysego pana? Łysy ma zostać prezydentem w 2023 że go tak promujecie?

  • Lord

    Psy kaleki, [...] nisko nad ziemią, łapy przykurczone, dysplazja stawów biodrowych. Nie ma za bardzo czym się chwalić, biedne stworzenia

  • Butler

    za to mopsiki, buldożki i ciułały to okazy zdrowia znawco

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również