Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Bieg Mikołajów" już po raz dziewiąty zorganizowany został w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2021-12-06 14:15, aktualizacja: 2021-12-07 11:53

Dziesiątki Mikołajów pojawiło się dziś na rynku w Nowym Bytomiu. Wszystko to za sprawą "Biegu Mikołajów", który już po raz dziewiąty zorganizowany został w Rudzie Śląskiej. W tym roku dochód z tego charytatywnego biegu przeznaczony zostanie na wsparcie dwunastoletniej Zosi, która zmaga się ze złośliwym nowotworem kości.

– Nasza mała bohaterka – Zosia - marzy o kilkudniowym wyjeździe z rodziną w góry. Ta podróż na pewno pomogłaby jej na chwilę oderwać się od codzienności i nieszczęścia, które ją dotknęło. Wierzę, że uda się podarować jej taki wspaniały mikołajkowy prezent – zaznacza Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

"Bieg Mikołajów" w Rudzie Śląskiej

Tegoroczny "Bieg Mikołajów" skierowany był przede wszystkim do uczniów rudzkich szkół, którzy mogli w tym dniu poświęcić kilka godzin, żeby pomóc w spełnieniu marzenia dziewczynki. Jednak w sportowej rywalizacji mogli wziąć udział także wszyscy, którzy chcieli wesprzeć dziewczynkę.

Zapisy do udziału w biegu rozpoczęły się o godz. 9:30 w biurze zawodów na rudzkim rynku. Uczestnicy przed biegiem otrzymali mikołajowe czapeczki, w których wystartowali we wspólnej rywalizacji. Wpisowym był wolny datek, który można było wrzucić do puszki wolontariuszom Fundacji "Mam Marzenie", której podopieczną jest Zosia.

Jeśli ktoś nie miał możliwości uczestniczenia w poniedziałkowym biegu, a chciałby spełnić marzenie dziewczynki, może wpłacić dowolną kwotę poprzez zrzutkę w Internecie. Dziewczynka zmaga się mięśniakiem Ewinga, czyli złośliwym nowotworem kości, który najczęściej atakuje dzieci i młode osoby.

Jak poinformowali przedstawiciele MOSiR Ruda Śląska podczas biegu udało się zebrać 3134,80 zł oraz 20 euro.

- Miło nam jest poinformować, że podczas dzisiejszego Biegu Mikołajów, w którym brało udział około 300 uczestników udało się zebrać 3134,80 zł oraz 20 euro. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i Wielkie Serca. Dzięki Wam uda się spełnić marzenie Zosi - czytamy na stronie MOSiR Ruda Śląska.

Impreza pod hasłem "Bieg Mikołajów" to już rudzka tradycja

Przypomnijmy, że zaczęło się od próby spełnienia marzenia Zuzi w roku 2012. Dziewczynka chciała jechać wraz z rodziną do Disneylandu. Marzenie zostało spełnione. Bohaterem roku 2013 był cierpiący na wrodzoną wadę serca ośmioletni Kacper. W roku 2014 Mikołaje spełniły marzenie Dominika, zaś bieg w roku 2015 przyniósł ze sobą realizację marzeń Oliwii i Alana. Następnie w 2016 roku uczestnicy biegu postanowili spełnić marzenie sześcioletniej Kornelii, a w 2017 i 2018 roku chorych na glejaka Oli i Kacperka. Natomiast w 2019 roku bohaterką była czternastoletnia Wiktoria, która zmaga się z histiocytozą.

- Nasz rudzki „Bieg Mikołajów” to nie jest zwykła impreza. To cudowny czas, przepełniony myślami o uszczęśliwieniu małych ludzi, którzy doświadczają na co dzień wielkiego cierpienia, spędzając czas w szpitalnych oddziałach zamiast na zabawie lub nauce w szkole. Jednak mimo tego cierpienia cieszą się z każdego radosnego momentu, każdego uśmiechu i gestu dobroci. Najważniejsze jednak jest to, że nie porzucają marzeń i dzięki temu mogą lżej znosić trudne chwile w drodze do wyzdrowienia – mówi Aleksandra Poloczek.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • łotr

    przecież Mikołaja nie ma, nie okłamujcie dzieci

  • Matka

    Dlaczego NFZ nie finansuje leczenia u dzieci? Przecież dorośli rodzice płaca składki zdrowotne. Tak nie powinno być.

  • Doktorek

    Cudna bomba epidemiczna. Idealne w końcu nic sie nie dzieje

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.