Wiadomości z Rudy Śląskiej

Członkowie oddziału KSM-u w Kłodnicy zaśpiewali dla Jana Pawła II

  • Dodano: 2020-05-21 11:00, aktualizacja: 2020-05-25 09:09

To dzięki m.in. Janowi Pawłowi II w Polsce zostało reaktywowane Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Członkowie oddziału KSM-u w Kłodnicy postanowili podziękować za to papieżowi w wyjątkowy sposób. Posłuchajcie piosenki "Nie zastąpi ciebie nikt" w wykonaniu młodych mieszkańców Rudy Śląskiej.

- W podziękowaniu za życie Jana Pawła II, słowa i wartości, które przekazywał nam, młodym, chcemy podzielić się naszym muzycznym talentem w myśl słów, które wypowiedział: "Z hojnością właściwą młodości i bez zastrzeżeń oddajcie w służbie Kościołowi wasze młode talenty" - napisała Monika Fenisz z oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Kłodnicy.

Ola, Monika i Emilia na co dzień spotykają się w oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodnicy. Jak piszą, z powodu aktualnej sytuacji każda z nich miała poczucie, że na spotkaniach online brakuje im tego, czym dotychczas dzieliły się w parafii - wspólnego śpiewu. Postanowiły więc połączyć siły internetowo i zaśpiewać dla św. Jana Pawła II. Do projektu zaprosiły znajomych muzyków.

Warto przypomnieć, że w ubiegły poniedziałek obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Podczas swej ponad 26-letniej posługi Jan Paweł II ogłosił 14 encyklik, 14 adhortacji, 11 konstytucji apostolskich, 43 listy apostolskie. W trakcie pontyfikatu odwiedził 129 krajów. Beatyfikował 1340 osób i kanonizował 483, więcej niż wszyscy jego poprzednicy w okresie pięciu poprzedzających wieków. Do czasu swojej śmierci powołał większość składu Kolegium Kardynałów, konsekrował znaczną liczbę biskupów na świecie i wyświęcił wielu księży.

Więcej na temat życia św. Jana Pawła II możecie przeczytać TUTAJ.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zatroskana

    To w końcu chronił pedofili czy nie? Nie wiem co mam sadzić o tym człowieku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.