Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych"

  • Dodano: 2021-09-23 07:30, aktualizacja: 2021-09-23 07:37

Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Dr Michał Sutkowski stwierdził w RMF FM, że w obliczu coraz więcej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce należy być ostrożnym i uważnym.

"Tego nam brakuje, oczywiście, co widać na ulicach, to widać w środkach transportu, w miejscach zamkniętych, z dużym skupiskiem osób. Widać po statystykach dotyczących szczepień, że przestaliśmy się bać, a w zasadzie przestaliśmy być ostrożni" – powiedział dr Sutkowski.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych zapewnił, że szczepionki przeciwko COVID-19 chronią przed ciężkim przebiegiem tej choroby, "ale nie chronią do końca przynajmniej przed zakażeniem".

Dr Sutkowski zauważył, że znacznie mniej osób trafia do szpitala z COVID-19 i choruje

"Kiedyś przy tej samej liczbie (zakażonych – PAP) mieliśmy 1500 czy 1200 zgonów w Wielkiej Brytanii, dzisiaj jest kilkanaście. Dotyczą osób starszych, ale dotyczą też osób młodszych – to jest pandemia niezaszczepionych. W związku z tym, że ten koronawirus postawił wysoko poprzeczkę odporności populacyjnej na poziomie dziewięćdziesięciu kilku procent" – wskazał.

Przypomniał, że najwięcej zachorowań na COVID-19 w Polsce jest w tych województwach, w których jest najmniej zaszczepionych przeciwko tej chorobie – wskazał m.in. woj. lubuskie. (PAP)

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Alojs

    Ludzita niy bójta sie dejcie sie żgać to ino zwykło blambura z kokotka na wszystke choroby ,niy pomoże niy zaszkodzi ale napewno do wom szansa szybci spotkać sie z bliskimi u świyntego pyjtra.

  • Janina

    My mieszkamy w Polsce i tu obowiązują nadymane normy dla zwykłych zjadaczy chleba.

  • Lazar

    BzduraProszę zerknąć co się dzieje w Izraelu i wtedy wyciągać wnioski.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.