Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych"

 • Dodano: 2021-09-23 07:30, aktualizacja: 2021-09-23 07:37

Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Dr Michał Sutkowski stwierdził w RMF FM, że w obliczu coraz więcej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce należy być ostrożnym i uważnym.

"Tego nam brakuje, oczywiście, co widać na ulicach, to widać w środkach transportu, w miejscach zamkniętych, z dużym skupiskiem osób. Widać po statystykach dotyczących szczepień, że przestaliśmy się bać, a w zasadzie przestaliśmy być ostrożni" – powiedział dr Sutkowski.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych zapewnił, że szczepionki przeciwko COVID-19 chronią przed ciężkim przebiegiem tej choroby, "ale nie chronią do końca przynajmniej przed zakażeniem".

Dr Sutkowski zauważył, że znacznie mniej osób trafia do szpitala z COVID-19 i choruje

"Kiedyś przy tej samej liczbie (zakażonych – PAP) mieliśmy 1500 czy 1200 zgonów w Wielkiej Brytanii, dzisiaj jest kilkanaście. Dotyczą osób starszych, ale dotyczą też osób młodszych – to jest pandemia niezaszczepionych. W związku z tym, że ten koronawirus postawił wysoko poprzeczkę odporności populacyjnej na poziomie dziewięćdziesięciu kilku procent" – wskazał.

Przypomniał, że najwięcej zachorowań na COVID-19 w Polsce jest w tych województwach, w których jest najmniej zaszczepionych przeciwko tej chorobie – wskazał m.in. woj. lubuskie. (PAP)

Komentarze (6)    dodaj »

 • NudaVeritas

  I teraz statu post.... widzicie ( mam nadzieję) ile warte było to całe szczucie, straszenie, ogłupianie. ,,Autorytety,,, ,, specjaliści,, znawcy,, w tym też lekarze..., którzy w dzisiejszych czasach są głównie przedstawicielami handlowymi. ,, Ideał sięgnoł bruku,,...Największą korzyść że szczepień odnieśli lekarze i firmy farmaceutyczne, nie koniecznie wyszczepione stado.

 • NieTheBill

  Bzdura!, U mnie w pracy wszyscy ,,zaszczepieni,, łapią ciągle każdą infekcje ja bez eliksiru nie choruje. A im już nikt testu nie zrobi, bo przyjęli ambrozję. Manipulacja i propaganda.

 • Medyk

  Totslne kłamdtwo.Chorują i jedni i dtudxy i 3× zaszczepieni umierają na covid, na powikłania po szczepienia też.

 • Alojs

  Ludzita niy bójta sie dejcie sie żgać to ino zwykło blambura z kokotka na wszystke choroby ,niy pomoże niy zaszkodzi ale napewno do wom szansa szybci spotkać sie z bliskimi u świyntego pyjtra.

 • Janina

  My mieszkamy w Polsce i tu obowiązują nadymane normy dla zwykłych zjadaczy chleba.

 • Lazar

  BzduraProszę zerknąć co się dzieje w Izraelu i wtedy wyciągać wnioski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również