Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy KWK Ruda zostanie połączona z KWK Sośnica? Trwają rozmowy w tej sprawie

 • Dodano: 2020-03-05 13:00, aktualizacja: 2020-03-06 12:22

Dzisiaj, 5 marca, odbywa się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z KWK Ruda z zarządem Polskiej Grupy Górniczej oraz dyrekcją kopalni. Rozmowy dotyczą planów połączenia kopalni Ruda z kopalnią Sośnica. O spotkaniu informuje nettg.pl.

Spotkanie rozpoczęło o godz. 9 w sali Działu Górniczego ruchu Bielszowice. W rozmowach biorą udział przedstawiciele związków zawodowych ze wszystkich trzech ruchów kopalni Ruda oraz przedstawiciele zarządu PGG i dyrekcji kopalni.

Rozmowy dotyczą planów połączenia kopalni Ruda z kopalnią Sośnica. PGG przymierza się też do połączenia kopalń Murcki-Staszic, Mysłowice-Wesoła i Wujek w jeden zakład o nazwie KHW - informuje nettg.pl.

To budzi spore obawy wśród związkowców i górników. Kilka dni temu przedstawiciele związków zawodowych z kopalni Ruda wystosowali pismo do zarządu PGG.

- Organizacje Związkowe NSZZ Solidarność w KWK Ruda stanowczo sprzeciwiają się połączeniu KWK Ruda z KWK Sośnica. W 2018 roku powstało Centrum Rezerw Wspólnych dla w/w kopalń zlokalizowane na Ruchu Bielszowice, którego celem jest wspólne gospodarowanie środkami trwałymi. Ponadto alokacja załogi z Ruchu Pokój, jest wpisana w politykę zatrudnieniową w KWK Ruda, która zakłada całkowite zagospodarowanie pracowników Ruchu Pokój w kopalni Ruda z jednostkowymi wyjątkami wynikającymi z miejsca zamieszkania. Nadmieniamy, że takie działania restrukturyzacyjne są pochopne i połączenie kopalń jest bezzasadne - czytamy w piśmie.

Zarząd PGG informuje, że decyzje nie zostały jeszcze podjęte, a wszystko poddawane jest w tej chwili analizom.

Czy KWK Ruda zostanie połączona z KWK Sośnica? Trwają rozmowy w tej sprawie

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Karlus

  Niy idzie w końcu zlikwidować tych grub.. Ino domy pynkają.. Wongiel przeca lypszy i tańszy łod ruskich, a nom łod razu by sie luft poprawił..

 • Obserwujący

  Na kopalniach więcej związków niż górników. Jak może być tak, że ktoś należy do kilku związków? Sprywatyzować to wszystko. Wtedy skończy się dokładanie do tej studni bez dna. A prywatnemu przedsiębiorcy będzie zależeć na rentowności przedsiębiorstwa. A nie sztuczne protesty i kupowanie przez rząd kolejnych wyborców. Najpierw oklaskiwania na karczmie w spodku a potem sztuczne strajki.

 • kwiatowe

  Poploch w szeregach zwiazkowcow. Na jednej kopalni bedzie ich mniej niz na dwoch. To samo z dyrekcja oraz administracja. Uwielbiam te zabawy w panstwowych nierentownych spoleczkach. Swoja droga czy PGG ma jakies centrum uslug wspolnych? Jak kadry, zakupy, finanse, bhp, logistyka itp. Kazda duza firma tak dziala od lat.

 • zaciekawiony

  Czy ktos kiedyś prześledził te wszystkie fuzje, połączenia, likwidacje i koszty z tym związane , bo to chyba już w miliony idzie ?

 • tre cool

  Braknie biur i stołków dla tych pisd związkowych

 • Adam

  Jak połączą to cała RUDA do zamknięcia Sośnica to grabarz Pochowali nawet makoszowy

 • Górnik Kwk Makoszowy.

  Chyba odwrotnie. To Makoszowy pogrążyły SOŚNICE ale cudem się utrzymała i ma się dobrze.

  • Górnik Kwk Makoszowy.
   2020-03-06 10:13
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • harcerz_one

  To sosnica oddawała węgiel na makoszowy....???? Bo chyba nie...

 • Gornik

  Łooo matko człowieku robiłem na makoszowach to wiem jak nie było wydobycia na sosnicy to kazali cały urobek z makoszow jechać taśmami na Sośnice. niestety te połączenia jest mozliwe i to niewielkim kosztem bo makoszowy miały kiedyś i polaczenie z Sośnica jak i z Bielszowiacami

 • Hh

  A zlikwidować w [...]u te kopalnie .

 • Achim

  Załoga da sobie radę. Boją się lebry związkowcy o swoje stołki.

 • muła mokro

  Teraz bydziecie pracowac do65 lat uczciwie zato samo co inni,jak wom gruby przeluftujom czy jak tam.

 • Pitupitu

  Proponuję pogodzić się z słownikiem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.