Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Deszcz, burze i nawet 30 stopni Celsjusza! Sprawdź PROGNOZĘ POGODY na weekend

  • Dodano: 2019-08-16 12:00

W trakcie długiego weekendu synoptycy prognozują zmienną pogodę z przyjemnymi letnimi temperaturami. W niedzielę miejscami zrobi się bardzo ciepło, a na południu wręcz gorąco.

W piątek więcej przelotnych opadów deszczu, z wyjątkiem krańców wschodnich gdzie będzie pogodnie. W strefie frontu atmosferycznego,w pasie od wschodniej części Pomorza oraz Warmii, przez centrum kraju, po Śląsk i Małopolskę miejscami pojawią się burze, ale nie powinny być one gwałtowne (z opadami do 15 mm i porywami wiatru do 60 km/h). W nocy chłodniej tylko na Suwalszczyźnie - około 9°C, poza tym od 10°C na wschodzie do15°C na zachodzie. W dzień temperatura maksymalna od 20°C do 25°C.

W sobotę popada gdzieniegdzie na wschodzie i północy kraju. Na południowym wschodzie może również zagrzmieć, ale podobnie jak w piątek, burze nie będą silne.

W niedzielę w godzinach popołudniowych na zachodzie kraju przelotne opady deszczu i burze. Będą one zapowiedzią większej ilości opadów i silniejszych burz, które są prognozowane w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. Noce już nieco cieplejsze: od około 12°C na wschodzie do 18°C na zachodzie. W dzień również cieplej: w sobotę od 22°C do 26°C, a w niedzielę od 23°C, 25°C na północy do 28°C, 30°C na południu.

W trakcie całego weekendu wiatr będzie słaby, jedynie w czasie burz i nad morzem umiarkowany i porywisty, południowy lub zachodni.

OSTRZEŻENIE DLA WOJ.ŚLĄSKIEGO:
IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące burz. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Ostrzeżenie obowiązuje w całym województwie śląskim.

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz


Źródło: TVS

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.