Wiadomości z Rudy Śląskiej

Długi weekend majowy za nami. Policja podsumowuje majówkę

  • Dodano: 2021-05-05 12:00, aktualizacja: 2021-05-07 10:55

Sześć kolizji z udziałem samochodów osobowych, jedna osoba nietrzeźwa i jedna po spożyciu alkoholu - to bilans zdarzeń drogowych i wykroczeń, do których doszło w czasie majowego długiego weekendu w Rudzie Śląskiej. Policjanci ponawiają apel o rozsądek i ostrożną jazdę.

W czasie tegorocznego długiego weekendu na drogach spotkać można było zwiększoną liczbę patroli ruchu drogowego. Policjanci czuwali nad płynnością ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, stosowaniem się do obowiązujących ograniczeń prędkości, kontrolowali stan trzeźwości kierujących oraz zwracali uwagę na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane w ruchu drogowym.  Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami stosują się do przepisów związanych z koronawirusem.


Majówka na polskich drogach

Jak poinformował PAP, z danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że w czasie majówki 2021 na polskich drogach doszło do 205 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 252 zostały ranne. Odebranych zostało 677 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Polacy ponownie nie mieli problemu, by wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu. Policja podaje, że w okresie majówki zatrzymała 1316 nietrzeźwych kierowców. To największa od lat liczba złapanych kierujących na "podwójnym gazie". 


Bilans zdarzeń drogowych w Rudzie Śląskiej

Jak informuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, majówka w naszym mieście przebiegła stosunkowo spokojnie. Policjanci odnotowali sześć kolizji z udziałem samochodów osobowych. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę, która kierowała samochód pod wpływem alkoholu. Jedna osoba kierowała swój pojazd po spożyciu alkoholu (stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila, bądź od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm wydychanego powietrza).

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.