Wiadomości z Rudy Śląskiej

Do kiedy można składać wnioski o 500+? Sprawdź!

 • Dodano: 2018-08-30 10:30, aktualizacja: 2018-10-24 12:08

Termin składnia wniosków 500 plus 2018 to jedna z najważniejszych informacji dla rodziców, którzy chcą nadal otrzymywać świadczenie z programu rządowego. Sprawdźcie do kiedy najlepiej złożyć wniosek.

Wnioski o 500 plus 2018, czyli świadczenie wychowawcze na nowy okres, trwający od 1.10.2018 do 30.09.2019, można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Jeśli osoba złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o 500 plus 2018 w terminie do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia wychowawczego na kolejny okres oraz wypłata przyznanego świadczenia za październik nastąpi do 31 października tego roku.

W przypadku gdy rodzic złoży wniosek o 500 plus wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 do 30 września 2018 roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada 2018 roku.

Analogiczny mechanizm będzie obowiązywał w kolejnych miesiącach - w przypadku złożenia kompletnego wniosku w listopadzie, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od listopada, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do dnia 31 stycznia, i tak dalej.

Formularze, na których mogą być składane wnioski o 500 Plus, są dostępne w obsługujących zadanie instytucjach, czyli ośrodkach pomocy społecznej, gminach i innych wyznaczonych do tego specjalnych centrach. Wnioski o 500 Plus można składać osobiście, listownie lub drogą internetową.

W Rudzie Śląskiej wnioski można składać w:

1. MOPS RUDA ŚLĄSKA UL. JADWIGI MARKOWEJ 20.
W siedzibie głównej Ośrodka wnioski składają przede wszystkim osoby, które ubiegają się o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na pierwsze lub jedyne dziecko.

GODZINY PRZYJMOWANIA STRON:
w okresie od 01 sierpnia 2018 roku do 31 sierpnia 2018 roku:
- poniedziałek i czwartek od 8.00 do 16.30;
- wtorek od 8.00 do 15.00;
- środa i piątek od 8.00 do 13.30;

w okresie od 01 września 2018 roku do 31 lipca 2019 roku:
- poniedziałek od 8.30 do 16.30;
- wtorek, środa i czwartek od 8.30 do 15.00;
- piątek od 8.30 do 13.30;

2. SEKCJACH PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH:
w poniższych sekcjach wnioski składają osoby, które ubiegają się o 500 + tylko i wyłącznie na drugie i kolejne dziecko.

R-1 ul. Wolności 14
R-3 i 4 ul. Przedszkolna 6
R-5 ul. Sławika 1A
R-6 ul. Solidarności 7
R-7 ul. Tunkla 1
R-10 ul. Jankowskiego 8
R-11 ul. Bielszowicka 114a

Ostatnio w mediach pojawiła się wiadomość o możliwości zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego do 1000 zł. Zaprzecza temu jednak Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Rafalska.

- W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+”. Aktualnie trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł, na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 do 30 września 2019 r. Ministerstwo Rodziny na bieżąco monitoruje realizację programu Rodzina 500+ oraz jego efekty – mówi minister.

W całej Polsce programem „Rodzina 500 plus” jest objętych 54,1 proc. wszystkich dzieci do 18 lat. Rządowe esparcie trafia do 2,45 mln rodzin. Według najnowszego raportu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej największy udział stanowią rodziny z dwójką dzieci, których w czerwcu 2018 r. było ponad 1,5 mln, a ich udział w ogólnej liczbie rodzin wyniósł 61,4 proc. Kolejną grupę stanowią rodziny z jednym dzieckiem 569,8 tys. z 23,2% udziałem w ogólnej liczbie rodzin w Programie. Rodziny wielodzietne w czerwcu 2018 r. stanowiły grupę 376,2 tys. rodzin, z 15,3% udziałem w ogólnej liczbie rodzin w Programie. W 2018 r. do rodzin trafiło ponad 11,3 mld zł.
 

Komentarze (32)    dodaj komentarz »

 • Rodzice

  30 październik a 500+ na konto nie wpłyneło Dlaczego mops ruda śląska nie daje pieniędzy z 500+

 • karina i janusz

  Ciekawe jak się czuja pracownicy Mopsu ze swoimi miniwypłatkami, przyjmując wnioski na kilka tysiaków od tych którzy nie pracują albo pracują na lewo

 • mieszkaniec

  są jeszcze ci którzy pracują na czarno i pobierają te swiadczenia w pełnej wysokosci

 • tomtom

  I takich jest najwięcej. Polak to urodzony kombinator, i jeszcze się chwali, że pieniądze leżą na ziemi,

 • Gf

  A jak w tym kraju nie kombinować ?skoro wyplaty są głodowe...

 • Uszi

  Najgorsze jest to że nikt nie.wspomina o rodzinach z jednym dzieckiem, jak oboje rodzice pracuja za minimalna krajową, przy wzrastających cenach sytuacja im sie zdecydowanie pogorszyła. Jedyne rozwiązanie jakie oferuje nasz kraj to kolejne dziecko. A przecież sporo osob w takiej sytuacji z.różnych przyczyn (np zdrowotnych) kolejnego dziecka mieć nie może. Taki to ucziwy Nasz kraj....

 • SEBAzKafałzu

  Program jest niedopracowany, ale fakt, że w końcu wzorem innych państw UE mamy wsparcie dla rodzin z dziećmi! To co dziwi to brak kwoty na pierwsze dziecko (widocznie jedno dziecko to nie dziecko), warto.byłoby.wprowadzić kryterium dochodowe, najważniejsze powiązać wypłatę środków z zatrudnieniem rodziców (brak tego powiazania hoduje patologie, powinno być tak że wypłata świadczenia.następuje w rodzinie, w której jedno z rodziców wykazuje staly dochód, wtedy jest mibilizacja i trzeba isc do pracy! A teraz tu 500+, tu zapomoga, kasa na ogrzewanie, rodizinne i żyje jak król nic ich nie motywuje by.pójść do pracy. Dziecko w takiej rodzinie nie ma przykładu nie rozumie po co jest praca, więc następne pokolenie beneficjentów Mops rośnie.

 • Kasia

  Właśnie , nikt nie widzi że od zawsze ceny wzrosły, ja zaczynając pracę 15 lat temu w sklepie najniższa krajowa była ok 860zl ,bułka w sklepie a nie w markecie kosztowala ok 20 gr,jajko ok 0.25gr. ceny z roku na rok wzrastają, płaca minimalna lekko w górę . 500+ jest od 2 lat a PO naprawdę próbuje mydlić oczy o złodziejstwie bo nie ma czego się doczepić, paliwo również było tańsze. No a na koniec wspone o mleku za 1.2 zł z woreczka 15 lat temu

 • wkurzonynamaksa

  Lepiej być na socjalu niż pracować

 • adam

  jak wygląda demografia w rudzie slaskiej czy 500 + coś poprawiło?

 • qqqqqqq

  biorac pod uwage rok 2010 do 2018 to jest wiecej o 30000 dzieci tzn urodzen a tera pomysl ile jest dzieci ktorym nalezy sie 500+ i zadaj sobie pytanie jaka to kasa kazdego miesiaca? a jeszcze do tego gdyby nawet te 30000 dzieci wiecej mialo juz 18 lat to 90% z nic jest z domow patologicznych gdzie praca jest na samym koncu wiec nie licz na wsparcie urodzeniami i praca do ZUS tak wiec podsumowujac PiS kupil sobie ludzi i robi z krajem co mu sie podoba za 500zł patola i tak tego niekapuje co to konstytuja albo jak powinna wygladac demokracja patola ktora bierze 500 ma tylko isc i glosowac aby pis dalej robil po swojemu i dla swoich

 • Sylwia

  Wniosek składałam drogą elektroniczną, a po odbiór decyzji musiałam stawić się osobiście. XXI wiek.I tak - był to problem, bo pracuję i z tego powodu musiałam wziąć dzień wolnego.

 • AA

  Trzeba było odczekać przysłowiowe 2 tygodnie i nie odbierać decyzji. Wtedy musieliby go wysłać pocztą.

 • ziga

  Sponsoring patologii.

 • yny ze kontof

  dać Ci młotek? młotku

 • Mer

  Yny, matołku, program jest patologiczny. To teraz młoteczek do łapki i wal se

 • miastemrządzimafia

  Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka....

 • Czysiestoiczysielezypincetsien

  Mysle, ze pracownicy MOPSu powinni wyjsc na przeciw oczekiwaniom ludzi i sami zapukac do drzwi i wyplacic upragnione pincet. Po co ci troskliwi rodzice maja opu[...] swoje kochane pociechy zeby stac w jakiejs bezsensownej kolejce...

  • Czysiestoiczysielezypincetsien
   2018-08-30 15:56
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Maja

  Więcej,pracownicy Mops powinni zaopiekować się dziećmi ,aby mamusie i tatusie spokojnie sobie pobalowali za pincet,a co należy się patologii

 • Marta

  Uważam że dobrze by było.Nie poczebnie by się stało w długich kolejkach a przy okazji. Pani by mogła sprawdzić dokumenty

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.