Wiadomości z Rudy Śląskiej

Do listy postanowień noworocznych: zaszczepię się!

 • Dodano: 2021-01-05 08:45, aktualizacja: 2021-01-05 08:54

Postanowienia noworoczne – kto z nas ich nie robi? Nauka obcego języka, poranne bieganie, rezygnacja ze słodyczy – to tylko przykłady licznych planów na nowy rok. Epidemia koronawirusa sprawiła, że 2020 rok był szczególny. W rok 2021 wchodzimy pełni nadziei na powrót do normalności, dlatego dołącz do akcji zainaugurowanej przez premiera Mateusza Morawieckiego i dopisz do swojej listy noworocznych postanowień: zaszczepię się przeciw COVID-19!

Premier Mateusz Morawiecki zachęca, żeby jednym z noworocznych postanowień Polaków było zaszczepienie się. W pierwszym dniu nowego roku na jego profilu na Facebooku pojawił się post, w którym deklaruje, że w 2021 r. zaszczepi się przeciwko COVID-19.

Zaszczep się w 2021 roku – ochroń siebie i swoich najbliższych

Aktualnie trwają szczepienia grupy „zero” – osób, które są na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. W styczniu ruszą też zapisy dla grupy pierwszej. Zaszczepić się będą mogli wtedy: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19, w tym o etapach szczepień, znajdziesz na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie .

Dołącz do akcji zaszczepię się w Nowym Roku!

Pamiętaj, że dzięki Tobie i Twojej decyzji o zaszczepieniu się przeciw COVID-19, szybciej powrócimy do normalności. Dlatego dołącz do akcji i spraw, żeby nadchodzący 2021 rok był po prostu lepszy. Pobierz grafikę i opublikuj na swoich profilach w mediach społecznościowych z hashtagiem #SzczepimySię . A być może to dzięki Tobie kolejne osoby dołączą do programu szczepień!

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • ten z przeróbki

  powinni zrobić łapanka na drogach i przymusowe szczepienia.Osoby nie zaszczepione powinny miec zakaz wejscia do sklepu, ośrodka zdrowia, autobusu, do zakładu pracy i innych instytucji, powinni byc traktowani jak wyrzutki społeczeństwa.To jedyny sposób bysmy wyszli z tej pandemi

 • norbi

  Raczej nie. Przynajmniej na razie.

 • Teresa

  a czemu by RŚ miała przygotować jakieś rozwiązania, kazdy może zamówić Taxi i podjechac sie zaszczepić, proste do wykonania

 • NN

  A jakie rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych Ruda Śląska przygotowała -Bo na razie brak INFORMACJI

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.