Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dr Ada Rozewicz o szczepieniu "Zaszczepiłam się, nadal żyję, czuję się świetnie"

 • Dodano: 2020-12-31 14:45

Od 27 grudnia w naszym mieście rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Na samym początku szczepienia zaaplikowano medykom – w ich gronie znajduje się znana lekarka dr Ada Rozewicz, która dzieli się wrażeniami i podkreśla konieczność przyjęcia szczepionki. 

Pierwsi medycy zaszczepieni

W Rudzie Śląskiej od 28 grudnia rozpoczęły się masowe szczepienia medyków. Wśród nich są pracownicy szpitali i pozostałych placówek wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych. Dotyczy to również pracowników Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, pracowników aptek i uczelni medycznych. Wśród zaszczepionych Rudzian jest dr Ada Rozewicz, wskazująca na konieczność zaszczepienia się, aby uniknąć powikłań.

Zaszczepmy się!

Lekarka twierdzi, że na 100 zarażonych COVID-19 osób, na koronawirusa umierają dwie, co stanowi poważne niebezpieczeństwo. Nie należy również zapominać o licznych powikłaniach wiążących się z przejściem tej choroby zakaźnej. Bez szczepionek, aby nabrać odporności zbiorowej musiałoby się zarazić ponad 2/3 społeczeństwa, co skutkowałoby śmiercią około pół miliona osób. Zapewnia również, że szczepionka typu mRNA, którą została zaszczepiona nie wpływa w żaden sposób na ludzkie DNA. 

Lekarka demaskuje mity

Dr Ada Rozewicz podkreśla, że szczepionki w żaden sposób nie zagrażają płodności – gdyby tak było, ludzkość już by wymarła, gdyż szczepimy się od wieku. Zaznacza, że szczepionka powstała poprzez współpracę wielu wybitnych naukowców, którzy korzystali ze wcześniejszych doświadczeń przy tworzeniu przeciwciał. Dr Rozewicz myśli, że jest to jedna z najlepiej przebadanych szczepionek na świecie. Ministerstwo Zdrowia również zabrało głos w tej sprawie. Zaznaczono, że każda ze szczepionek przechodzi staranne badania, których dobry wynik może dopuścić je do obiegu. 

Pani doktor zdaje sobie sprawę z tego, że do twórców i wyznawców spiskowych teorii nie dotrą jej argumenty. Takie słowa zamieściła na swoim profilu facebookowym:

„Zaszczepiłam się dzisiaj, nadal żyję, czuję się świetnie. Nie zauważyłam też, by z powodu szczepionki wyrosły mi skrzydła łuski, czy trzecia kończyna. Jeśli się coś podobnego wydarzy, pochwalę się Wam. Dzisiaj był mój szczęśliwy dzień, otrzymałam pierwszą dawkę szczepionki na Covid-19”

Zobacz także

Komentarze (64)    dodaj komentarz »

 • Stev

  Napijcie sie gożoły a niy piszcie żodnych [...] wy gorole

 • Mieszkaniec

  Władze miasta Ruda Śląska prawdopodobnie tagże zostali zaszczepieni

 • Uczeń

  A co to znaczy ,,tagże,,?

 • ktoś

  Pani doktor zapewnia, że szczepionka typu mRNA, którą została zaszczepiona nie wpływa w żaden sposób na ludzkie DNA. A skąd pani dr o tym wie? Przeprowadziła jakieś badania? Jak może mówić takie rzeczy, skoro sam producent tego nie wie i umywa ręce od skutków ubocznych.

 • Vet

  Pani doktor wierzy w to, co wy czyta. Czasem nawet pomiędzy wierszami.

 • Pacjent

  Ponoć po tej szczepionce dostaje się autyzmu nawet jak się ma 80 lat i co gorsza ziemia staje się płaska. Zatem fanatycy i zwolennicy teorii spiskowych powinni mieć się na baczności

 • Jorg

  Niy ma sie czego boć jo moja staro łod dwudziystu szczypia dwa razy w tydniu tympom igłom i nic ji niy ma ,tako ciekawostka.

 • boluś

  Musi przedatowano' zmiyń staro' abo niy baw sie igłom !

 • Głąb

  Pierwsze antydotum do ręki następne w tył głowy,superowo czyż nie.

 • RedPill

  Może i po szczepieniu łuski, skrzydła, ani trzecia kończyn nie wyrastają ale.....słyszałem, że notowano pierwsze przypadki wyrośnięcia prostaty u kobiet.

 • Wyluzuj

  Odpuście sobie z tym zarzutem , że dr.Rozewicz jest celebrytką.Raz ją kiedyś ktoś pojrosił by wypowiedziała się n temat obecnej sytuacji związanej z pandemią.Wypowiedź tę potem odpowiedno nagłośniono ,no i potem inni też w różnych mediach proszono o podobne wypowiedzi.Więc nie pastwijcie się nad kimś kto po pierwsze należycie wywiązuje się ze swoich obowiązków,a po drugie rzeczowo się wypowiada na tematy ,które nas interesują.Poza tym jeżeli ktoś ma propagować akcję szczepienia to niech to robi lekarz ,a mnie Janda czy Miler

 • Panemonium

  Adwokat Diabła:-)?

 • Ania

  Pani doktor szczepiła się jako lekarka czy jako cebrytka?

 • Pacjent

  Bardzo mnie cieszy, że pani doktor jest zdrowa bardzo chętnie oddamy jej z całą rodziną nasze szczepionki będzie zdrowsza

 • Mieszkaniec

  O proszę celebryci jak chamstwo i największe szambo świnie bezczelne ludzi i medyków mają w [...]ie i znowu bez kolejki oni czują się bezkarnie jako kasta lepszych ludzi bezkarni zaszczepili się poza kolejnością świnie i kłamcy

 • Grzegorz

  Może chociaż takich chamów szczepić nie będą

 • BezGMO

  Nie ekscytuj się tak,spokojnie,oddam Ci moją dawkę.

 • Dziadek

  Serio wierzycie w to? Bo raczej nikt chyba taki naiwny nie jest.To tylko taki chwyt reklamowy aby zwiększyć atrakcyjność produktu.

 • fafik

  Ja się nie szczepię. Jak się wszyscy zaszczepią, to od kogo się zarażę?

 • Grzegorz

  Oby takich było więcej / a wraz z wirusem pozbędziemy się ciemnoty

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.