Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dokąd podróżują rudzianie? Gdzie najchętniej udają się na zagraniczny urlop?

 • Dodano: 2019-05-20 15:15

Chociaż w zasadzie do wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, to sezon wyjazdowy trwa w najlepsze. A chociaż nad Wisłą jest wiele pięknych, urokliwych miejsc to przecież dobrze jest czasami wyjechać gdzieś dalej i nacieszyć się przyjemnością podróżowania. Gdzie najchętniej wybierają się rudzianie? O tym, a także o wielu innych, istotnych kwestiach związanych z wyjazdami na zagraniczny urlop, porozmawialiśmy z panią Katarzyną Pfeifer z biura podróży IRiS TRAVEL.

Jakie kierunki najchętniej wybierają mieszkańcy miasta?

W tym sezonie najbardziej popularnymi kierunkami jest Turcja i Grecja. Turcja ze względu na rozbudowaną infrastrukturę hoteli (m.in. polskie kluby animacyjne i aquaparki) oraz dobry stosunek jakości do ceny. Grecja nie mniej popularna wśród, naszych rudzkich i nie tylko, klientów ze względu na klimat i atmosferę w stylu Siga Siga (wolno, wolno).

Z czym trzeba się liczyć, jeżeli przyjdzie się do biura podróży na ostatnią chwilę?

Od dłuższego czasu obserwujemy, iż rynek turystyczny bardzo się zmienił. Określenie last minute znaczy na ostatnią chwilę, ale wcale nie idzie w parze z najniższą ceną. Przychodząc do biura na ostatni moment, trzeba się liczyć z mocno ograniczoną ofertą. Wtedy też sugerujemy naszym klientom elastyczność w doborze wakacji np. zmianą lotniska z Katowic na Kraków lub zmiana kierunku wakacyjnego niekoniecznie tego, który był pierwotnie wybrany.

Czy warto rezerwować sobie podróż bardzo wcześnie?

Z każdym rokiem letnia oferta pojawia się coraz wcześniej. Sprzedaż imprez turystycznych na tegoroczny sezon letni rozpoczęła się już we wrześniu ubiegłego roku to prawie z rocznym wyprzedzeniem. Klienci chętnie korzystają z przywilejów i dużych zniżek za wczesną rezerwację. Mają również ogromny wybór produktu, znanych i lubianych hoteli. Dodatkowym atutem rezerwacji first minute jest niska zaliczka często już ok. 5%, która nie obciąża domowego budżetu po wakacyjnym sezonie. Tak więc odpowiadając na pytanie, czy warto – zdecydowanie tak.

Jakie są najbardziej ekonomiczne kierunki?

Najbardziej ekonomiczne oferty obejmują transport autokarem. Bułgarię i Grecję mamy już od 650 zł na osobę tak więc nawet klient z troszkę mniejszym budżetem jest w stanie znaleźć coś dla siebie i niekoniecznie musi rezygnować z wakacji za granicą.

Co się stanie, jeżeli wykupimy podróż, a w wyniku zdarzeń losowych nie będziemy mogli wyjechać? Czy tracimy całe pieniądze? Czy może wówczas ktoś pojechać za nas?

Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć zdarzeń losowych, które mogą zakłócić nasze wakacyjne plany, dlatego zalecamy przy wyborze wakacji zakup dodatkowego ubezpieczenia, które gwarantuje nam nawet 100% zwrotu w przypadku rezygnacji. Każda rezygnacja czy zmiana jest rozpatrywana indywidualnie. Klient, który nie posiada dodatkowego ubezpieczenia, w większości przypadków, za zgodą organizatora może dokonać zmiany uczestnika nawet do dnia przed wylotem, jednakże wiąże się to z opłatą manipulacyjną.

Jakie są najbardziej egzotyczne miejsca, do których można się wybrać za pośrednictwem biura podróży?

Dla jednych klientów egzotyka to np. wyjazd do miejscowości Ksamil w Albanii, którą polecamy i słynna plaża Bora – Bora a dla innych to oferta na Malediwy. W ofercie naszego biura znajdują się propozycje wyjazdów na wszystkie kontynenty. Między innymi: Polinezja Francuska, Seszele, Mauritius.

A Wy gdzie wybieracie się na tegoroczne wakacje? Piszcie w komentarzach!
 


Źródło: Redakcja

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  Jo w czasie urlopu musza zbiyrać szpargel u bauera w Dojczach - bo podwyżki do geltu nie mom już od 15 lot, 500+ już mi nie grozi, a nowe aneksy z podwyżkami mom co chwila. O innych cenach już szkoda godać. Jestem SZCZĘŚLIWYM obywatelem któremu dobrobyt przewrócił w d...ie i zrujnował zdrowie.

 • Lena

  Lecę enterem do Grecji. Nie byłam tam jeszcze a powiem , że już kawałek Europy zwiedziłam.

 • Xxxx

  Ja jeśli chodzi o zagranicę to proponuję Sosnowiec

 • Padre

  Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne to preferuje Przeczyce, to też za granicą

 • Ziga z Wirku

  A ja standardowo wybieram nasze morze, kocham Bałtyk, wiem to takie niemodne.

 • Jo-tyż

  Jo mom wrażenie, że pół Polski jedzie nad niemodny Bałtyk. Jo tyż....

 • Rudzianin

  Mnie się wydaje że Rod najbardziej popularne w Rudzie

 • Amaryna

  Do sklepu monopolowego bo ino na to nos stać

 • Sznaps

  500+ pojadom do ciepłych krajow. Cały rok ciężko robiyli kolyjne dzieci to im sie tera należy laba. Auta tyż z tyj zapomogi finansują bo fto im zabroni.

 • Sisters

  To wez sie do pracy a monopolowy zamien na skarbonke. Na pewno przez pare miesiecy uzbierasz na wyjazd

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.