Wiadomości z Rudy Śląskiej

Doradztwo logistyczne

  • Dodano: 2019-06-18 07:30, aktualizacja: 2019-08-07 07:28

W ostatnich latach bardzo wzrosło znaczenie logistyki w przedsiębiorstwach. Zdano sobie sprawę, że sprawnie funkcjonująca logistyka to większe szanse na zdobycie zadowolonego klienta i utrzymanie go przy sobie na dłużej. Ale jednocześnie to jeden z najtrudniejszych elementów prowadzenia biznesu, który przekłada się na sprzedaż, dlatego warto rozważyć współpracę z zewnętrzną firmą doradczą. Wówczas otrzymamy profesjonalne wsparcie w podejmowaniu właściwych decyzji, które są kluczowe w obszarze produkcji, magazynu i dystrybucji, a w efekcie doprowadzi to do zwiększenia efektywności zachodzących tam procesów.

Zewnętrze doradztwo logistyczne

Zewnętrzne firmy oferujące doradztwo logistyczne to zespoły praktyków – inżynierów i konsultantów, którzy mają ogromne doświadczenie w zarządzaniu i planowaniu procesów logistycznych. Zapewniają wsparcie menadżerskie w zakresie, jakiego oczekuje klient. Pomagają rozwiązać problemy np. w łańcuchu dostaw bądź skupiają się na magazynowaniu i obniżeniu jego kosztów, przy jednoczesnym wzroście jego efektywności.

Obszary doradztwa logistycznego

Doradztwo logistyczne zajmuje się diagnozowaniem problemów i obszarów, w jakich w przedsiębiorstwie występują, a następnie optymalizuje i ulepsza zachodzące tam procesy i przepływy. Przygotowuje spójne i efektywne rozwiązania dla przedsiębiorstwa, które przyczynią się do zwiększenia jego wydajności a także zoptymalizowania procesów i kosztów. Odbywa się to w obszarach:

  • produkcja i magazyn – doradztwo w zakresie przepływu materiałów
  • dystrybucja – doradztwo w zakresie łańcucha dostaw
  • "wąskie gardła" – znalezienie punktów, które spowalniają bądź ograniczają procesy logistyczne, a jednocześnie generują niepotrzebne koszty
  • zasoby ludzkie – doradztwo w zakresie optymalizacji zużycia środków pracy, zwiększenia efektywności i wydajności pracowników
  • koszty – doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów na etapie planowania nowego magazynu

Efekty współpracy z doradztwem logistycznym

Doradcy ds. logistyki rozpoczynają swoje działania od zapoznania się z aktualnym stanem logistyki. Definiują procesy przepływów oraz zaangażowanie zasobów ludzkich. W efekcie otrzymują obiektywną, ale ekspercką ocenę stanu bieżącego. Dzięki temu są w stanie zaproponować i wdrożyć nową lub usprawnioną logistykę, która doprowadzi do zwiększenia efektywności działań, poprawi wydajność magazynu a także zoptymalizuje koszty procesów logistycznych. Wyznaczy nowe kierunki działań, nastawione na większą wydajność i zyskowność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.