Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dotacje unijne - B2B

  • Dodano: 2008-09-03 08:57, aktualizacja: 2008-09-03 09:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje o planowanym naborze wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

W ramach Działania 8.2 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów o charakterze zarówno technicznym (informatycznym), jak i organizacyjnym, które będą prowadzić do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej, obejmujących trzy lub więcej przedsiębiorstw. Typowy projekt będzie obejmował integrację systemów informatycznych przedsiębiorstw lub wdrażanie nowych systemów mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących, przedsiębiorstw.
Projekty będą mogły być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.

Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 8.2 będą mogli ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, współpracujący na zasadzie zawartych umów, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, planujący współpracę biznesową w oparciu o rozwiązania elektroniczne.

Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie będzie mogła być niższa niż 20 000 złotych i jednocześnie nie będzie mogła przekraczać 2 000 000 złotych.

Intensywność wsparcia dla woj. ślaskiego to:
60% dla mikro i małych przedsiębiorców,
50% dla srednich przedsiębiorstw.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 032 342 22 30 wew. 105 lub e-mail: e-mail: a.karas@inkubatorrudzki.pl

Więcej przeczytasz na www.inkubatorrudzki.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również