RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Duże zmiany w komunikacji tramwajowej. Dotyczą one m.in. Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2022-07-25 09:30, aktualizacja: 2022-07-26 10:14

Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził zmiany na 13 liniach tramwajowych. Ruch na nich musi zostać dostosowany do zaplanowanych w Bytomiu prac remontowych. Mimo, że inwestycja będzie prowadzona w jednym mieście, to z modyfikacjami w rozkładach jazdy powinni zapoznać się także pasażerowie z Chorzowa, Gliwic, Katowic, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Zabrza.

Komunikacja tramwajowa – zawieszenia oraz modyfikacje tras i rozkładów jazdy

23 lipca, w rejonie ulic Piekarskiej i Sądowej w Bytomiu, rozpoczęły się prace modernizacyjne. W związku z nimi konieczne było wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Największe z nich czekają tych pasażerów, którzy korzystają z linii zawieszanych, czyli 7, 38, 40 i 49. Istotne modyfikacje nastąpią również na liniach 6 i 19, którym częściowo zmienią się trasy. W przypadku pozostałych siedmiu linii, czyli 0, 9, 10, 11, 17, 20 i 34, zmiany nie będą już tak duże, bo będą oznaczać korektę godzin odjazdów oraz modyfikacje przebiegu tras tylko pojedynczych kursów.

W zastępstwie dwie dodatkowe linie oraz zmiana trasy autobusów linii 19

Dla zminimalizowania niedogodności uruchomiona zostanie zastępcza i tymczasowa komunikacja. Będą to przebiegające przez Bytom jedna linia autobusowa oraz jedna linia tramwajowa. Trasa tej pierwszej połączy Kościół św. Trójcy z przystankiem Powstańców Śląskich (linia T-38). Z kolei tymczasowa linia tramwajowa (linia 39) przebiegać będzie od przystanku Bytom Szkoła Medyczna do zajezdni na Stroszku. Ponadto, dla ułatwienia przemieszczania się pomiędzy Placem Sikorskiego i Urzędem Miasta, zmieniona zostanie trasa linii autobusowej 19.

Gdzie szukać dodatkowych informacji?

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji tramwajowej dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty. Można również dzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę infolinię (800 16 30 30). Dodatkowo, w sobotę (23 lipca) i w poniedziałek (25 lipca) pasażerowie będą mogli liczyć na pomoc informatorów, którzy w pobliżu najważniejszych przystanków będą ułatwiać korzystanie z komunikacji miejskiej.

Duże zmiany w komunikacji tramwajowej. Dotyczą one m.in. Rudy Śląskiej

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj »

 • Emil

  Super organizacja ruchu Katowice Załęże ul.Gliwicka z Chorzowa do Pospiecha tramwaj Pospiecha do pl.Wolności autobus Zapraszam tego [...]a co to wymyślił na spacer

 • Grzegorz

  Dlaczego ze szkoły medycznej nie dotrę autobusem na plac Sikorskiego?? Duże kłopoty z dojazdem do pracy i z powrotem!!!

 • eko

  W tych tramwajach jeździ po kilka, góra kilkanaście osób. Infrastruktura kosztuje miliardy a utrzymanie też sporo. Czy nie można tego by zastąpić autobusami elektrycznymi, które poruszały by się po pasach odzyskanych po skasowaniu torów?

 • WJ

  Gliwicom z kalkulacji wyszło, że koszty komunikacji autobusowej są znacząco niższe. Wobec powyższego komunikacja tramwajowa została zlikwidowana.

 • kwiatowe

  Masz troche racji, ale wina za ten stan rzeczy ponosza Tramwaje Slaskie i nasz urzad. Przyklad pierwszy z brzegu, remont 9tki w Goduli za miliony i wydluzenie czasu jazdy:D Pozostawiono archaiczna reczna sygnalizacje i takie sa efekty.

 • bileter

  Linie tramwajowe jedno torowe do likwidacji.bo to niepodobne we tym obecnym wieku przykład jadom namarsa rakietami,amy jednym torem starymi trmwajami.

 • kwiatowe

  W Goduli na wiekszosci trasy jest miejsce na drugi tor. Podobnie na Wirku czy Rudzie Poludniowej. Nie mowiac juz o absurdalnej lokalizacji petli w Chebziu.

 • xxx

  I stały w korkach z resztą aut. Gratuluje pomysłu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.