Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dwaj domowi oprawcy najbliższe miesiące spędzą w areszcie

 • Dodano: 2020-12-15 06:00, aktualizacja: 2020-12-15 06:13

Decyzją rudzkiego sądu najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Rudy Śląskiej, podejrzani o znęcanie się nad rodzinami.

Obaj mężczyźni wszczynali awantury, podczas których stosowali przemoc psychiczną i fizyczną oraz grozili pozbawieniem życia. Na wyrok w sprawach dotyczących przemocy poczekają w areszcie.
zdjęcie poglądowe - przemoc - ręka mężczyzny z pasem w tle przestraszona kobieta

Policjanci z Rudy Śląskiej pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znęcali się nad rodzinami. Pierwszy z zatrzymanych to 50-letni rudzianin, który od stycznia znęcał się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną i pięciorgiem ich dzieci w wieku od 2 do 12 lat. W minionym tygodniu podczas awantury kolejny kobieta nie wytrzymała i powiadomiła o przemocy policjantów. Drugi zatrzymany to 35-latek, który od sierpnia znęcał się nad swoją konkubiną. Kobieta również postanowiła przerwać gehennę, jaką urządzał jej partner. Miała dość przemocy fizycznej, poniżania i gróźb z jego strony. Gdy był zatrzymywany przez policjantów, w jego organizmie było, aż 3,8 promila alkoholu. Obiema sprawami zajęli się śledczy, którzy we współpracy z prokuratorem doprowadzili obu mężczyzn przed oblicze Sądu. W obu przypadkach decyzja była jednoznaczna – tymczasowe aresztowanie ! Za te przestępstwa okres pobytu rudzian za kratami może przedłużyć się nawet do 5 lat.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Ewa

  facetów którzy stosują przemoc w domach powinno sie od razu wykastrować a potem ich ojców , by takie bydło juz sie nie rozmnażało

 • lolek

  czyżby bolusia chycili

 • Basia

  Widać że nowe prawo antyprzemocowe w praktyce zaczyna działać. Bardzo dobrze, bo obawiałam się że to będą kolejne martwe przepisy jak dotychczas, a jednak niespodzianka.

 • Tomb Rider

  Kobiety odwagi!!! Nikt nie może pomiatać Wami, a przede wszystkim Waszym dziećmi!!!!!!

 • kasia

  tylko ze jak ja mualam przemoc to policja umozyla sledcto

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.